Skocz do zawartości

Recommended Posts

Troszkę te okulary są drogie, mam rowerowe już bardzo drogie i póki co do kompa nie kupię , no chyba że ktoś z Warszawy posiada i pozwoli przymierzyć i to będzie strzał w dziesiątkę, szukam rozwiązań w ustawieniach.

Strasznie się gubię w obsłudze jego, inaczej są rozmieszczone przyciski i nie taką funkcję wybieram co chciałem, jedna mnie bardzo ciekawi i nie wiem co to takiego bo nie widzę zmian, Trace Free które zmienia się co 20 od 0 do 100, znajduje się w zakładce obraz , razem z ostrością , oraz ASR.
Co do samego monitora to wszystko jest bardzo ok, zwłaszcza w grach, padają kąty w pionie, może za wysoko stoi mi ten Asus, a do dołu ma kiepski wychył, praktycznie żaden.
 

Link to post
Share on other sites

Jest są żółte i to można na filmach zauważyć , pytanie czy w grach ten odcień nie przeszkadza i nie trzeba na nowo tylko po okulary ustawiać profili, bo to mi się zbytnio nie widzi, gdyż nie tylko ja z kompa korzystam, żona w okularach przed kompem nie siedzi i raczej nie będzie chciała.

Link to post
Share on other sites

Chyba zaryzykuję i kupie te okulary, razem z ta podkładką i sprawdzę co to warte:

http://allegro.pl/okulary-dla-graczy-gunnar-mlg-phantom-qck-mlg-i3481329115.html
Nie wiem czy to jest model najlepszy, czy najsłabszy i czy nie lepiej zainwestować w inny, jednak tutaj dają podkładkę 400x450 mam nadzieję że jest to dobry produkt. Mam z 6 letnią Steel S&S sztywną spisuje się dobrze tylko czasami jest za mała.

Wczoraj zapodałem sobie kolejne ustawienia z innego poradnika do monitora i jest naprawdę super oczy się chyba przestały męczyć tak jak na samym początku, kolory super, kąty się poprawiły, monitor wylądował na biurku jestem zadowolony.
Jedynie zastanawiam się czy nie lepiej było wybrać 27 cali od Asusa, jest ten i nie mogę go zwrócić bo w komputroniku mają jakieś kiepskie warunki dla klientów, więc jakby ktoś kupował to warto się dobrze zastanowić i nie popełnić tego błędu co ja.

Link to post
Share on other sites

To może niech osoby które posiadają takie osoby sprawdzą i powiedzą czy faktycznie są takie same, z własnego doświadczenia wiem że okulary np na rower za 100zł nie ma co porównywać do takich co szkła wymienne kosztują po 200zł.
W domu mam okulary do jazdy w nocy z żółtymi szkłami, chciałem je sprawdzić, ale nie mogę znaleźć ich, drugie cą fotochromatyczne, z bardziej czerwonymi, testowałem , troszkę powiększają, wyostrzają, ale nie wiem czy robią to poprawnie i tak dobrze jak gunner.

Mógłbym spokojnie tych używać, rowerowych i są to s pewnością bardziej profesjonalne okulary, tylko że na rower.
Może ktoś z Warszawy posiada Gunner , podjadę i porównamy wrażenia z gry.

Link to post
Share on other sites

takie bryle mają 3 cechy wspólne i kilka mniej wspólnych:

 

żółte "szkło" - bo tak mamy zbudowaną percepcję, że to trochę poprawia kontrast

powłokę anty-refleks - to chyba oczywiste

filtr polaryzacyjny - zmniejsza refleksy i efekt "rażenia" przy rozbłysku światła

 

tyle, pozostałe różnice to tona marketingu i logo gunnars na rzecz tych za które płacisz w stówkach zamiast w dychach

wiadomo, że nie każde okulary do prowadzenia mają ten komplet, ale lwia część ma

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

W grach jedyna roznica jaka byla to to ze 60hz klatkowalo a 144 nie. Czyli zadna roznica, bo 60hz nie klatkuje jak sie nie zrobi slow motion. Przy filmiku z tymi kobietami to raczej widzialem input laga niz roznice w odswiezaniu.

Nie twierdze ze 24 klatki to maks dla ludzkiego oka bo widze roznice w filmach na telewizorze 50hz a 400hz. Tyle ze w grach juz tej roznicy nie widze. Mowie o grze na telewizorze 400hz a monitorze 60hz.

Jak ktos widzi to to jego sprawa. W nowych grach aby miec powyzej 120fps i logiczna rozdzialke z detalami to trzeba miec potwora w obudowie. A nawet gdybym mial to wole matryce z lepszym obrazem i kontrastem niz super plynnoscia. No ale to moje zdanie, kazdy mzoe miec inne.

Link to post
Share on other sites

TV to inna bajka. Ta masz sygnał 50Hz, a resztę klatek telewizor sam dorabia i je wstawia...

Ja tam na tych filmikach różnicy za dużej nie widzę, bo jak tu zobaczyć ją kiedy film oglądamy w trzydziestu klatkach.

Zobaczyłbyś szybkiego shooter'a przy 120 klatkach na 120Hz to by Ci szczęka opadła...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Zobaczyłbyś szybkiego shooter'a przy 120 klatkach na 120Hz to by Ci szczęka opadła...

Szkoda ze nie zobacze, bo ciekaw jestem. Choc z tym opadaniem szczeki bym polemizowal biorac pod uwage niska jakosc obrazu TN'ek. Warto jeszcze dodac ze w max detalach i full HD nawet najdrozsze karty graficzne miewaja problemy z osiaganiem w nowych shooterach 120 klatek na sekunde. W niektorych grach nawet do 100 sie nie zblizaja. Wiec raczej tych 120Hz bym nie zobaczyl...

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

Wiadomo, ale tutaj nie chodzi o maksymalne detale (z resztą zjedziesz lekko z ustawień, wyłączysz AA i masz te 100 klatek na GTX660ti, przynajmniej w sławetnym pod względem graficznym BF3), ale tą miodną płynność (powtarzam to zawsze, ale po prostu dla mnie 120Hz w niektórych grach to podstawa) sprawia, że radość z gry jest zdecydowanie większa i dodaje realizmu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

pewnie, że sporo ale w końcu mamy 100% gamingowy wyświetlacz nie-TN, nie powala pod kątem jakości obrazu, w porównaniu do innych Forisów, znaczy się jest 8bitowy od A do Z, ale sam fakt zastosowania natywnie 8 bitowego panelu VA z sensownym "przetwornikiem" to skok w jakości w porównaniu do TN'ek

Link to post
Share on other sites

Niedawno jak Cię pytałem drachenfeles napisałeś, że poczekamy jeszcze długu na 120Hz w innych matrycach niż TN.

Na szczęście się myliłeś ;)

Także niedługo wcale nie będzie dylematów: płynność vs kolory/ kąty widzenia. Jedynie będzie trzeba więcej pieniążków wyłożyć :P

Mam też nadzieję, że cała sytuacja zakończy się także spadkiem cen 120-tek na matrycy TN.

 

Jak dla mnie monitor marzeń :D Wolałbym tylko 0.5" więcej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...