Skocz do zawartości

Recommended Posts

Skoro mają 144Hz to muszą tyle klatek wyświetlać... Należy tylko pamiętać, aby to ustawić w windows'ie

(WIN7: Rozdzielczość Ekranu ---> ustawienia zaawansowane ---> zakładka "Monitor" ---> opcja "Częstotliwość odświeżania ekranu", albo ustawić to w sterownikach od GPU)

Ja brałbym BenQ, sprawdzony produkt.

Link to post
Share on other sites

No i znów mnie naszło po przeczytaniu tego tematu, ale mimo wszystko wolałbym się upewnić, czy jest sens wymiany mojego monitora, który został zakupiony, w sumienie pamiętam kiedy 2005 rok, może wcześniej, ale nie pamiętam.
Dell 2407WFP którego posiadam ma kąty 178 / 178 czas reakcji 6ms G2G Panel Technology S-PVA, jak widać posiada już troszkę lat i może wypadałoby zmienić panel na coś lepszego.
Kusi mnie ten Asus, lub BenQ, ale nie chciałbym pogorszyć sprawy, pykam w BF3 itp.
Jest sens, czy póki działa to się wstrzymać, cze ktoś go by odkupił i jaka to kasa za tylu letni monitor?

Link to post
Share on other sites

 

 

Panel Technology S-PVA, jak widać posiada już troszkę lat i może wypadałoby zmienić panel na coś lepszego.

 

S-PVA to pod wieloma względami najlepszy panel, ale jak grasz to zmiana byłaby na miejscu, bo jedną z jego wad jest marna responsywność 

z drugiej strony jak po przesiadce popatrzysz na obraz z gamingowej TN'ki to może cię zmiąć z wrażenia, bynajmniej nie pozytywnego

Link to post
Share on other sites

Czyli znów sie potwierdza że nie można mieć wszystkiego. Stary jestem i w grach już nie tak skuteczny jak kiedyś, człowiek szuka różnych udoskonaleń by go mniej krew zalewała.

Czy na YT idzie zobaczyć tą różnicę w matrycach, czy w rzeczywistości to wygląda lepiej lub jeszcze gorzej?
Ten monitorek bardzo mi się spodobał, nie wiem czy do niego bym nie dołożył, może warto http://cenowarka.pl/benq-xl2420t-9h-l7plb-qbe-a696261.html
Jeszcze pytanie ile takie TNT 120Hz mi posłuży i po jakim czasie zaczyna być widać ubytki na obrazie i czasie reakcji czy coś takiego w ogóle występuje i jak to się ma do obecnego moje monitora?

Link to post
Share on other sites

Witam nie chcę zakładać nowego tematu a z tego wszystkiego co tu czytam nadal nie wiem co lepsze czy 60 czy 144 Hz 

Jutro chcę wymienić monitory i mam 2 firmy do wyboru Asus i Dell co Wy byście mi polecili ????

Dell Ultrasharp U2412M 60Hz czy ASUS VG248QE 144 Hz Które z nich??

Oczywiście mowa tu o 3 sztukach .

Link to post
Share on other sites

 

 

Witam nie chcę zakładać nowego tematu a z tego wszystkiego co tu czytam nadal nie wiem co lepsze czy 60 czy 144 Hz 

Na to pytanie odpowiedz sobie sam...

 

co Wy byście mi polecili ????

Nic.

Chyba sam wiesz najlepiej czego oczekujesz od monitora. 

Link to post
Share on other sites

Na to pytanie odpowiedz sobie sam...

 

Nic.

Chyba sam wiesz najlepiej czego oczekujesz od monitora. 

 

Na to pytanie odpowiedz sobie sam...

 

Nic.

Chyba sam wiesz najlepiej czego oczekujesz od monitora. 

Są 3 Asus-y VG248QE 144FPS :)  Hz tzw. no i jest różnica i to jak sk......yn :o

A 60 FPS monitory na nigdy więcej 

Masz u mnie plusa  :)

Link to post
Share on other sites

Coś za coś , Hz za jakość obrazu , matryca TN za IPS.

W porównaniu do Dell-a U2412M to Asus VG248QE ma o wiele ładniejszy obraz 

Dell był bardzo ciemny nawet z jasnością na 100 procent a Asus 70 procent i jestem zadowolony  :)

Ale to jest moja opinia bo to miałem i widziałem ,Aha dodam że w tych  Dell-ach  U2412M jest problem z Displayport w 2 na 3 monitory nie działał :D

Ja dziękuje ,Asus mnie bardzo zadowala  :)

Link to post
Share on other sites

No i się stało właśnie działam na Asus VG248QE, w porównaniu pod kątem gier to wymiata w końcu jestem w pierwszej 5, jest łatwiej.

Jednak w normalnym użytkowaniu nie mogę się przyzwyczaić, oczy mi dziwnie zaczęły łzawić i nie wiem co mam teraz przestawić by było normalnie tak jak na PVA, w poziomie kąty są nawet ok , ale w pionie minimalny ruch i jest lipa, moim zdaniem.
Jak masz ustawiony swój model?
ja się sugerowałem testem z YT i ustawiłem tak:

144hz Settings:
Brightness: 24
Contrast: 60
Red: 100
Green: 95
Blue: 84
Trace Free: 40

http://forum.benchmark.pl/topic/88208-asus-pb278q-27-2560x1440-czy-asus-vg248qe-24-144-hz-1ms-do-gier/

Jednak nie potrafię wgrać profili kolorów, które są podane w tym fimiku.

 

Link to post
Share on other sites

Jak na razie ja nie zmieniałem ustawień w monitorach bo dla mnie jest ok na fabrycznych 

Jeśli nadal będziesz mieć problemy z oczami to polecam okulary GUNNAR ja mam z edycji Call of Duty MW3 często ich używam i daje rady więcej wysiedzieć przed monitorami 

A przy okazji czy twój monitor też dziwnie mryga  i załamuję się obraz zaraz po ustawieniu odświeżania na 144 tak przez parę sekund ?

Link to post
Share on other sites

Co do załamywaniu obrazu nie zauważyłem niczego takie, bardzie mnie denerwuje przejaskrawienie kolorów po wyjściu na pulpit o ile w grze jest ok.
Zaraz sprawdzę jeszcze raz zmieniając Hz czy coś się załamuje.

Nic podobnego nie występuje, tylko mrugnięcie po zaakceptowaniu ustawień i to wszystko.

Link to post
Share on other sites

Ja ma ustawioną tapetę z czarnym tłem 

Podłączyłem laptopa i wszystko było ok albo kabel albo karta graficzna  :?:  :?:

Trwa to za każdym razem 5 sekund nie tylko jak zmieniam odświeżanie za każdym razem jak zmieniam ustawienia graficzne może to też przez SLI albo sterownik Beta  :!:  :!:  :?:

Link to post
Share on other sites

Też mam SLI i drugi ekran podpięty TV, choć aktualnie jest wyłączony, gdyż jak żona włączy telewizor to mi gaśnie monitor. Nic podobnego się u mnie nie dzieje, ostatnie bety mnie wywalały z gier i wróciłem do WHQL ostatniego.
Do teraz walczę z ustawieniami i nie potrafię sobie z tym poradzić, głównie chodzi o kolory, standardowe ustawienia zbyt bardzo walą po oczach, za duża jasność, z drugiej strony gdy zaczynam ustawiać by zbliżyć się do kolorów z Dell to mi to wcale nie wychodzi.
Do gier te standardowe profile sa w miare, jednak do czytania, netu, mi się nie sprawdzają.

Siedzę na równi z Asusem i wydaje mi się że jakby góra i nazwy zakładek z czarnym są bardzo nienaturalne , mało czytelne, przyciemnione, gdy minimalnie podniosę się do góry jest lepiej, chyba ma złą pozycje i monitor jest za wysoko.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...