Skocz do zawartości

Komputer dla gracza do 1500zł


Recommended Posts

Witam, chciałbym abyście doradzili mi zakup komputera, cena jaką władam to 1500zł. Głównie chodzi mi o Counter-Strike: Global Offensive, a dokładniej o jak największą liczbę fps (klatek na sekundę). W kwestii komputerów nie jestem kompletnie zielony, ale nie znam się na ich składaniu, a gotowca kupić nie chcę, bo to kasa w błoto :D Na moim lapku tych fps mam 60-150 (w zależności od miejsca, w którym jestem). Na nowym kompie 200 to mógłby być standardzik ;) Czekam na propozycje

Link to post
Share on other sites

Szczerze na moim kompie (który masz na dole) cs-go,surce i 1.6 chodzą na 100 fps więc jakiegoś super wydajnego nie potrzebujesz.Taka rada nie wybieraj kompa na jedna grę,z mojego doświadczenia możesz to wywnioskować.Kupowałem kompa specjalnie pod lola (te 3 lata temu) a teraz żałuję bo miałem możliwość kupna gtx a tu mi mówili że gt lepszy do tej gry,no i mam gó**o za przeproszeniem bo chce pograc w bf3 i muszę kupować od nowa kompa. :(



Znaczy pogram w bf3 na low i minimalnych graficznych (monitor) ale czy o to chodzi w grach ? NO NIE więc zastanów się w co chcesz pograć oprócz cs"ów

Link to post
Share on other sites

Raczej w nic pogrywał więcej nie będę, bo jestem nastawiony na grę zespołową i gram w poważnej organizacji, lecz sponsora jeszcze nie ma i muszę w krótkim czasie ogarnąć jakiś komputerek, gdzie wyciągnę to minimum 150fps na każdej miejscówce gdyż mój stacjonarny się spalił :D Szpanować fpsami nie mam zamiaru..wkraczając już w temat, to nie potrzebuję jakiegoś dużego dysku ponieważ niczego 'ciężkiego' instalować tam nie będę, z pewnością 500gb starczy. Bardzo spodobał mi się Twój zestaw @Fixxer :D Mniejszy twardziel, lepsza grafa i będzie ogień :] Dzięki wielkie za wszystkie propozycje


@EDIT: O dołożeniu można pomyśleć po 1 czerwca :D Na pewno będzie to w granicy 500-800zł, tak więc możemy powiększyć pulę do 2300 :>

Edytowane przez wickedziu
Link to post
Share on other sites

mobo: asrock p67 pro3 (b3)

cpu: i3 2120

gpu: gigabyte gtx 660

ram: goodram ddr3 4gb 1333 mhz cl9

psu: silentiumpc deus g1 500w lub modularny thermaltake smart se 530w

case: silentiumpc gladius m40

hdd: seagate barracuda 500 gb sata3

nagrywarka: np. samsung sh-224BB

razem: 2200 zł (cena z techplanet)

Zestaw aż nadto do cs:go, będziesz mógł w przyszłości wymienić procka na i5 2500k. Procek z zestawu ma wydajność dorównującą phenoma x4 965. Do phenoma byś musiał liczyć jeszcze koszty coolera, bo brać go po to żeby był na stocku to w ogóle się nie opłaca. Na tym zestawie także bez problemu pograsz w najnowsze gry.

Edytowane przez danios50
Link to post
Share on other sites

Noi złozyłes mu gó**o i3,gtx660 mobo z starym chipsetem za ta cene można mieć i5 ivy i HD7850 http://www.morele.net/inventory/info/E0jTRB/ tu masz już małego potworka i5 HD7850 500GB Zasiłka 550W bedzie ogarniać najnowsze gierki w CS GO o ile net będzie dobry na najwyższych ustawieniach nie zaznasz żadnej ścinki 4gb ram Brutus 430 po prostu miodzio :D

Edytowane przez Fixxer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

i3 się zgodzę, że jest za słaby.. ale gtx660 miażdży hd7850.
Połączenie i5 2500K plus gtx660 jest moim zdaniem idealne  . A cpu po podkręceniu poradzi sobie nawet z gtx660ti jak i gtx670

Link to post
Share on other sites

Zgodzę się, że i3 będzie słabiej na pewno wypadał od i5 3350p, tylko że ma możliwość rozbudowy. Autor mówił, że narazie tylko cs:go, więc na pewno ta i3 wystarczy do niego bez problemu. Fixer, jeśli będzie podkręcał to SB się lepiej nada ze względu na temperatury, co prawda jego trzeba lepiej podkręcić niż IB ale w tym problemu większego nie będzie na tej płycie. Do tego ma lepszą obudowę i kartę graficzną. W przyszłości sprzedałby tego i3 za około 300-350zł, dokładając swoje 600 zł miałby i5 2500k + fortisa i by nieźle mógł już podkręcić.

 

Do i3 na pewno jest. Do Phenom juz zupelnie inaczej wypada

I3 2120 da radę z gtx 660, do tego phenoma musiałby jeszcze dokupić cooler. Ten phenom podkręcony pewnie byłby wydajniejszy w grach korzystających intensywnie z cpu, ale jak mu będzie brakło mocy to co potem ? 

http://www.youtube.com/watch?v=Ri9vQSA56QM
Edytowane przez danios50
Link to post
Share on other sites

na i3 będą spadki i autor się wkurzy szczególnie ze cs go korzysta z 4 rdzeni do tego ster nv = na i3 będzie zamulał przy większej akcji. Phenom do 3,8 ghz nie potrzebuje niczego innego niz boxa, wystarczy mu zmienić wentylator na 80mm (koszt 5-10 zl)

Link to post
Share on other sites

muf18 tylko właśnie co potem jak temu phenomowi zacznie w końcu brakować mocy w końcu, na co może wymienić ? Tu na intelu ma trochę większe pole do popisu. A co do IB to zyskuje :

- większe temperatury od SB

- około 5% większą wydajność na tych samych taktach od SB

- wsparcie PCI-E 3.0 (aktualnie nic nie wnosi do wydajności obecnych gpu)

- iGPU (jeśli to zestaw dla gracza, to imo to nie potrzebne)

Myślę, że lepiej i taniej będzie pójść w SB.

Link to post
Share on other sites

 

 

tylko właśnie co potem jak temu phenomowi zacznie w końcu brakować mocy w końcu, na co może wymienić ?


Zapowiedziane są już nowe procesory amd.. Więc zawsze jest możliwość wymiany... i rozbudowy ... nie tylko intel ma wybór... nawet gdyby nie chciał nowego proca to zawsze jest jeszcze fx8350 
Link to post
Share on other sites

Oficjalnie gratuluję wszystkim debilnie wyciąganych wniosków w tym temacie. Na i3 będą dropy bo to 2-rdzeniowiec (nikt nie wspomniał że z  bardzo mocnym wątkiem). Stwierdziliście też że będą na nim spadki FPS,  więc poleciliście 2-rdzeniowca (tak, bo Athlon 750K to Piledriver - więc wiadomo jak policzono te 4 "rdzenie"), który w odróżnieniu od i3 ma bardzo słaby wątek i będą na nim jeszcze większe dropy. 



Procek ten kosztuje ok 280-300zł, za 30-40zł można więcej można mieć PRAWDZIWEGO 4-rdzeniowca, czyli Phenoma II X4 955 BE, który spisze się od tego Athlona w grach o wiele wiele lepiej i nie będzie nękany dropami, a i wydajnościowo jest konkurentem raczej droższego i3 niż niższych modeli.  Więc na miejscu autora wywiesił bym tego barana co wyjechał z tym 750K na jajach. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...