Skocz do zawartości

Karta Graficzna Pod 1900x1200


Recommended Posts

Mam dylemat

Moj zestaw to:

 

C2Q 9650

2x2GB OCZ 800Mhz CL4 Reaper

Corsair 750W

Asus P5Q Pro

 

Myslalem nad 2 kartami graficznymi GTX 285 lub 4870X2 dlaczego nie GTX 295? Bo nie chce wydawac ponad 2tys na karte graficzna skoro jest to najczesciej wymieniany podzespol w komputerze

 

GTX 285 jest tanszy od 4870x2 o jakies 200-300zl co jest +, kolejny plus to, ze jest to karta jednoprocesorowa czyli bez problemowa

 

Kusi mnie do 4870x2 to ze jest ona duzo wydajniejsza od GTX 285 i mam pewne obawy ze za jakies pol roku moga byc problemy z graniem na tej rozdzielczosci. Wiem ze 4870x2 jest lepszy pod ta rozdzielczosc ale boje sie problemow zwiazanymi z karta z 2 gpu (mikroprzyciecia braki tekstur itp itd) Jak wyglada sprawa z wylaczaniem 1 rdzenia w radeonie?.

 

Co radzicie?

 

P.S Czy jest mozne jakas tansza plyta glowna ktora bylaby tak samo dobra pod OC i miala solidne fazy zasilania? Dopowiem ze nie interesuje mnie SLI i CF

Link to post
Share on other sites

swojego Quada na ile wykreciles ? i jaki konkretnie masz model zasilacza ? bo moze byc tak ze twoj zasilacz bedzie za slaby na 4870x2 wiec masz dylemat z glowy :)

 

4870x2 ma 2GB pamieci a to daje duzego kopa w rozdzialce full hd , pozatym ATI ma teraz naprawde bardzo dobre stery i raczej nie powinno byc problemow z 4870x2 bo to nie jest kanapka jaka ma NVIDIA tylko na jednym PCB 2 rdzenie

Link to post
Share on other sites

Wady i zła opinia wzieły się gdy wyszła 3870x2 ponieważ brak było wspierających ją odpowiednich sterowników... Na dzień dzisiejszy gdy te dwie karty wchodzą w gre osobiście bym wzioł 4870 x2:) No i kolega ma racje zasilacz przy x2 bardzo ważny jest

Link to post
Share on other sites

Czyli nie ma problemu juz z sterami dla 4870x2? bo na poczatku tej karty byly problemy z gothiciem 3 podobno teraz jest problem z falloutem i burnoutem. Z tego co wiem to zasilacz da rade, model to Corsair CMPSU-750TXEU - 750W.

 

Dziwna sprawa z tymi forami tutaj radzicie mi radka a na pclabie i purepc to zeby wziasc bezproblemowego gtx 285. Tylko boje sie ze ten gtx wkrotce bedzie za slaby

Link to post
Share on other sites

Wlasnie troche jest to smieszne bo gtx kosztuje 1600zl i ma 1 gb a radek kosztuje nieraz tylko 100zl wiecej a ma 2gb dlatego wydaje mi sie ze bedzie bardziej przyszlosciowy. A zawsze jezeli pojawi sie jakis problem z obsluga 2 gpu mozna wylaczyc 1 gpu i tak bedzie dobrze. Nie wiem czy ma dobre podejscie do tego;p

Link to post
Share on other sites

Wg mnie lepiej kupić pojedynczą, tańszą kartę, a za jakiś czas zmienić na lepszą, niż pakować pieniądze w najdroższe karty na rynku, które za jakiś czas będą zastąpione szybszymi i tańszymi modelami. No chyba że bardzo zależy ci na graniu w full detalach to bierz 4870X2 - bo ja to bym brał GTX260 core 216 (nie jest wiele wolniejsza od GTX285 po OC) i za jakiś czas zmienił na lepszą.

Link to post
Share on other sites

Widzę... na razie by zrezygnował z full detali a za jakiś czas zmienił na dużo wydajniejszą kartę (po premierze GF3xx i Radeon HD5xxx) - ja mam takie oszczędne podejście bo nie mam za dużo pieniędzy :)

 

Ale jak ma kasę to niech bierze 4870X2, ewentualnie GTX285.

Link to post
Share on other sites

Bierz GeForca orpócz tych zalet co wspomniałeś na początku pamiętaj, że większość gier jest robiona pod GeForca. Jak mówiłeś jest tańsza więc zaoszczędzone pieniądze możesz już odłożyć na następną. W sumie to chyba tak pisze dlatego, że jestem zwolennikiem zielonych, ale czymś kupili moje zaufanie :)

Link to post
Share on other sites

Bierz GeForca orpócz tych zalet co wspomniałeś na początku pamiętaj, że większość gier jest robiona pod GeForca. Jak mówiłeś jest tańsza więc zaoszczędzone pieniądze możesz już odłożyć na następną. W sumie to chyba tak pisze dlatego, że jestem zwolennikiem zielonych, ale czymś kupili moje zaufanie :)

Jest tańsza średnio o 200zł. Jest wolniejsza i to sporo w tak wysokich rozdzielczościach. Rozumowanie przywodzi na myśl: "Geforce się nie opłaca, lepiej wziąć dużo wydajniejszą i trochę droższą". Nawet jeżeli gra robiona pod Geforce, to karta i tak odpadnie w fullHD, a 4870 X2 nie. Widzisz, ja nie jestem zwolennikiem zielonych, uważam że robią gówniane karty, bo kilka lat temu kilka razy mi "podpadli" i przesiadłem się na ATI, z którego do tej pory jestem zadowolony. Co do wyboru, to raz jeszcze, do fullHD GTX 285 się nie nada tak jak 4870 X2, taka jest szczera prawda.

Link to post
Share on other sites

Z tymi grami to wypaliłeś... :) To że pisze masz logo Nvidi nie znaczy że karty zielonych będą wydajniejsze:) Odpal sobie na 280 Crysisa w tej rozdziałce i wszystko na max... życze powodzenia. A na x2 bedzie to możliwe. Osobiście też bym dziś przesiadł się na Ati. Nie zastanawiaj sie i bierz Radka

Link to post
Share on other sites

Musisz sam podjąć decyzję... My możemy ci tylko doradzić ale w tej rozdzielczości gtx padnie a 4870x2 ma 2gb pamięci:) Więc sam zdecyduj. Ze sterami nie ma problemów

 

Owszem ma 2GB pamięci ... Ale nie zapominaj, że te 2GB nie jest współdzielone przez 2GPU ! Jedno GPU jak i drugie ma do swojej dyspozycji tylko 1GB i jedno i drugie GPU operuje na tych samych danych.

 

Prościej mówiąc dane w pamięci są klonowane ...

Link to post
Share on other sites

Z tymi grami to wypaliłeś... :) To że pisze masz logo Nvidi nie znaczy że karty zielonych będą wydajniejsze:) Odpal sobie na 280 Crysisa w tej rozdziałce i wszystko na max... życze powodzenia. A na x2 bedzie to możliwe. Osobiście też bym dziś przesiadł się na Ati. Nie zastanawiaj sie i bierz Radka

 

Sorka, a zacytuj mi gdzie ja to napisałem??

Link to post
Share on other sites

Bierz GeForca orpócz tych zalet co wspomniałeś na początku pamiętaj, że większość gier jest robiona pod GeForca.

Po 1st:

-Gry nie są robione pod GeForcy, co najwyżej sponsorowane przez Nvidię i dlatego mają logo "Mean To Be Played"! Ale widać zdaje to egzamin i sporo ludzi sądzi że jak jest to logo przy dajnej grze to trzeba mieć od razu kartę NV :)

Link to post
Share on other sites

No to chyba nie ma tam wstawki takiej, że powiedziałem, że jest większa wydajność. To nie oznacza tylko , że są sponsorowane przez Nvidie tylko, że programiści przy robieniu gier korzystają z GeForców. Taki expert jesteś, tak mi błędy wytykasz, a sam się super nie znasz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...