Skocz do zawartości

Jakie kino domowe wybrać


Recommended Posts

Michael_17 ??? napisz krótko na co dokładnie chcesz przeznaczyć kase czyli kino/stereo i ile chcesz przeznaczycz na sprzęt - dopisz nowy czy uzywany,jak chcesz fachowej porady bo takie tu pisanie to stracilibysmy w pupe czasu a ty kase na sprzęt :o:)

Link to post
Share on other sites

Amplituner/wzmacniacz plus kolumny. Stereo. Mocny bas do elektro, czysta średnica do rocka. W filmie i grze też powinny się sprawdzić. Co najmniej jedno wejście optyczne (kiedyś dojdzie porządny CD-player). Mały pokój, ale lubię nadmiar mocy (po za tym niedługo będzie większy). Używany? Hmm... fajnie było by mieć coś nowego, na gwarancji. Świerze, dobrze wyglądające kolumny. AMP... no może być używany, ale wolałbym również nowy. No i mam kupę czasu, bo do września daleko.

 

Aha, wymienię sprzęty, z którymi stereo ma współpracować:

HDTV Panasonic P42S10e

harman/kardon DVD 23

Xbox 360

Komputer

Link to post
Share on other sites

Amplituner/wzmacniacz plus kolumny. Stereo. Mocny bas do elektro, czysta średnica do rocka. W filmie i grze też powinny się sprawdzić. Co najmniej jedno wejście optyczne (kiedyś dojdzie porządny CD-player). Mały pokój, ale lubię nadmiar mocy (po za tym niedługo będzie większy). Używany? Hmm... fajnie było by mieć coś nowego, na gwarancji. Świerze, dobrze wyglądające kolumny. AMP... no może być używany, ale wolałbym również nowy. No i mam kupę czasu, bo do września daleko.

 

Aha, wymienię sprzęty, z którymi stereo ma współpracować:

HDTV Panasonic P42S10e

harman/kardon DVD 23

Xbox 360

Komputer

1. gora w rocku daje sporo szczegolow. szczegolnie w nagraniach akustycznych. w Twoim budzecie mozesz kupic kolumny poprawnie grajace w calym pasmie z podkresleniem jednej "strefy". sporo basu maja AE, uzywane np evo 3. uzywki ca ~1,5k (nowe w okolicach niecalych 3 tys). na tej marce bym sie skupial, juz gdzies Ci ja polecalem.

2. dobry cd jest dobry dlatego, ze dobrze tlumaczy cyfry z plyty na analog. wychodzac z niego optykiem obchodzisz atut i rownie dobrze moglbys podpiac "mante z biedronki". zupelnie inna sprawa jest fakt, ze dobre analogowe wzmacniacze stereo wejscia optycznego po prostu nie maja. one wzmacniaja, nie przetwarzaja, DAC'ki sa w zrodlach.

Link to post
Share on other sites

1. dzięki

http://allegro.pl/item931999538_kolumny_audiofilskie_acoustic_energy_evo_three.html

ładnie się prezentują. Inne kolory są nawet za 1300zł. Musze się bliżej przyjrzeć takim.

 

2. Dobrze wiedzieć. Nawet bardzo dobrze. A nie wiesz jak będzie z podłączeniem, bądź co bądź, cyfrowego XBOXa i PC? Także lepiej sprawdzi się czinch?

 

BTW słuchałeś Jamo C 407 i Mission M35i? Zwróciły na coś Twoją uwagę?

Link to post
Share on other sites

A nie wiesz jak będzie z podłączeniem, bądź co bądź, cyfrowego XBOXa i PC? Także lepiej sprawdzi się czinch?

 

BTW słuchałeś Jamo C 407 i Mission M35i? Zwróciły na coś Twoją uwagę?

1. nie bedziesz mial wyjscia, bo wzmacniacz przyjmie tylko analog. z doswiadczenia: nie ma to zadnego znaczenia. gdy tylko wszedlem w posiadanie lepszego sprzetu stalem sie czestszym bywalcem w empiku a kolekcja cd rosnie. miedzy mp3 a cd wychodzi przepasc, wiec komp- gry, xbox- gry, jesli muza to tylko z cd, wzglednie decka, gramofonu (ktorego jeszcze sie nie dorobilem ale to tylko kwestia czasu :/).

sa co prawda lepsze formaty cyfrowe, ale to melodia przyszlosci. NAIM i inni juz je maja w ofercie, ale to poza moim budzetem narazie. na dodatek komp szumi... przestalem sie jednak nim przejmowac bo zrodlem jest do du*y :o

2. Jamo nie sluchalem, jakos nie ciagnie mnie do tej marki (choc swietna, zwlaszcza wyzsze modele). missionow sluchalem (ale nie 35i) i mi nie "podeszly" (czyt: milosci od pierwszego uslyszenia nie bylo). jak juz Ci wczesniej pisalem to kwestia gustu i sie bron boze nie sugeruj. generalnie mam duze skrzywienie na punkcie starszych sprzetow, i takie tez mam kolumny.

Link to post
Share on other sites

No ok, dzięki raz jeszcze.

 

Wychodzi na to, że muszę sam przebrnąć przez te modele. Znalazłem dwa miejsca w Bydgoszczy, więc nie jest źle. Po za tym czytałem nieco testów na audio.com.pl i moją uwagę przykuły Canton GLE 409, niestety są nieco ponad budżet. Są jeszcze wulgarne Magnat Monitor 2000, nawet całkiem tanie, ale pisza, że bas jest do kitu, niekontrolowany, więc pewnie je odpuszczę. Może jakiś KEF, opcji jest od groma. Ale pewien jestem jednego - elektronika od harman/kardon :/ Usłyszałem hk 3390 wraz z JBL ES 80 i komplet zrobił na mnie dobre wrażenie. Przede wszystkim sporo basu, dość mocnego, a reszty opisać nie umiem, bo audiofilem nie jestem. Ogólnie podobało mi się bardziej niż AVR 255 i S606. Same JBL są świetne, ale niestety ponad 2k.

 

Jedna rzecz pozostaje dla mnie tajemnicą... zawsze słyszałem, że Tosnil "to jest coś" a jeszcze nikt mi nie napisał "kup Tonsil'a, są świetnie", nawet ciężko znaleźć jakiekolwiek testy.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie podobało mi się bardziej niż AVR 255 i S606. Same JBL są świetne, ale niestety ponad 2k.

 

Jedna rzecz pozostaje dla mnie tajemnicą... zawsze słyszałem, że Tosnil "to jest coś" a jeszcze nikt mi nie napisał "kup Tonsil'a, są świetnie", nawet ciężko znaleźć jakiekolwiek testy.

1. naprawde polecam allegro.

http://allegro.pl/item925988210_jbl_e80.html

jednak jesli masz niewielki pokoj, to e80 moga byc za mocne. wydaje mi sie ze wystarczyly by:

http://allegro.pl/item928510623_jbl_e_6 ... _para.html

pamietaj, ze w sklepach powierzchnia jest wieksza niz w pokoju i zawsze mocniejsza kolumna zagra lapiej. w mniejszym pomieszczeniu wieksze nie zawsze znaczy lepsze.

2. gdyby tonsil faktycznie byl tak dobry, to kazdy by Ci je polecil. polak potrafi, kolumny audio academy sa zdaje sie z Łodzi, a maja bardzo dobra prase i opinie na necie. sam nie sluchalem, bo ciezko je trafic, ale juz Twoja uwage na nie zwracalem (owe mimasy). Tonsil za to zatrzymal sie w rozwoju jakis czas temu, na dodatek jego zachodnie odpowiedniki byly i sa po prostu lepsze.

nie ulega jednak watpliwosci (wracajac do poprzednich wywodow), ze od marketowego plastiku analogowa unitra z tonsilami zagra duzo lepiej. do tego jest tania i popularna, nie ma zadnego problemu z naprawa. ot polonez co nie wytrzyma konkurencji ze starym mercedesem ale zawsze bedzie szybszy od roweru.

Pzdr

Link to post
Share on other sites

ot polonez co nie wytrzyma konkurencji ze starym mercedesem ale zawsze bedzie szybszy od roweru.

Pzdr

hahaha, genialne :zamykamy:

 

A czego spodziewać się po za dużych kolumnach w za małym pokoju? Zamiast muzyki uzyskam dudnie i buczenie, czy stanie się ona nie czysta? Czy co?

 

Bo ty mówisz, że e 60 będą w sam raz a ja myślałem o tych:

http://allegro.pl/item933975635_jbl_e_100_northridge_2_szt_wisnia_stan_idealny.html

:D

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie

 

wkońcu zakupiłem zestaw kina domowego:)

Zakupiłem ten zestaw samsunga - http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-dom ... content_3c

 

Podłączyłem, działa ale chyba jeszcze wiele do ustawiania bo nie jestem zadowolony póki co z całości i mam problemy. Może będziecie umięli mi pomóc.

 

1) Z prawego tylnego głośnika nie wydobywa się wogóle żaden dźwięk, nawet podczas sygnału testowego, inne działają, natomiast jeden prawy wogóle, co może być nie tak, co trzeba ustawić, bo już kombinuje i niewiem.

 

2)Podłaczyłem kino kablem HDMI do telewizora i tak samo do telewizora cyfrowym kablem optycznym. Dekoder Cyfra + też jest podłaczony do telewizora kablem HDMI.

Teraz jak zrobić, żeby dźwięk telewizji z dekodera był słyszany przez kino domowe?

Też nie mogę tego ustawić.

 

To narazie takie wrażenia, jak mi się uda te dwa powyżej zwalczyć to już powinno być z górki:)

 

Jeszcze dodam że posiadam telewizor LG 42LF2510

 

Bardzo was proszę o pomoc

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

1) Z prawego tylnego głośnika nie wydobywa się wogóle żaden dźwięk, nawet podczas sygnału testowego, inne działają, natomiast jeden prawy wogóle, co może być nie tak, co trzeba ustawić, bo już kombinuje i niewiem.

 

2)Podłaczyłem kino kablem HDMI do telewizora i tak samo do telewizora cyfrowym kablem optycznym. Dekoder Cyfra + też jest podłaczony do telewizora kablem HDMI.

Teraz jak zrobić, żeby dźwięk telewizji z dekodera był słyszany przez kino domowe?

Też nie mogę tego ustawić.

1. zamien same glosniki, sprawdz polaczenie kablem (+/- oraz dokladnosc "zapiecia"), zamien kable. imo cos jest zle wpiete albo nadaje sie do reklamacji.

2. dekoder->kino->tv, dvd->kino->tv (przy czym kabel do tv idzie jeden, zrodlo wybierasz w kinie) oraz tv->kino zwracajac uwage na oznaczenia "in" i "out". 2 kable do tv sa bez sensu, w hdmi idzie tez dzwiek wiec optyk z samym dzwiekiem wisi niepotrzebnie. chyba, ze tv->kino podlaczyles optykiem. to tak na szybko, jak bede mial wieczorem chwile to sie przyjrze kinu i tv dokladniej i Ci powiem jak wygladac to powinno.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie

 

Przysiadłem teraz i udało mi się uruchomić prawy tylny głośnik. Okazało się że to wina kabla. W zestawie były kable zapasowe do głośników, zamieniłem kabel i działa, więc ewidentnie wina jednego kabla. Ten problem rozwiązałem:)

 

Natomiast odłączyłem cyfrowy kabel optyczny i podłaczyłem nim dekoder cyfry + do jednostki centralnej kina i dalej to samo. Dźwięk z dekodera idzie tylko przez głośniki telewizora. Próbuje różnych ustawień ale jak nie szło tak nie idzie.

Wybieranie źródła w telewizorze cyfrowego kabla optycznego nie bardzo widze, że jest możliwe. W dekoderze wogóle nie ma wyboru źródła, mam dekoder Pace PVR HD 500 GB. Natomiast w kinie wogóle nie wiem gdzie można wybrać źródło dźwięku dla dekodera lub telewizji.

 

Kablem HDMI jest podłaczony dale Tv z kinem.

 

Jeszcze kwestia filmów Divx. Na początku była ustawiona najniższa rozdzielczość, odnalazłem na pilocie gdzie zmienia się rozdzielczości, jest ustawiona Full HD 1080 p lub i. Ale filmy i tak nie wyglądają za specjalnie, na starszym telewizorze samsung lcd i starym odtwarzaczu dvd philipa, te same filmy wyglądają o wiele lepiej, też kombinuje co i jak ustawić ale nie idzie za bardzo.

Link to post
Share on other sites

Natomiast odłączyłem cyfrowy kabel optyczny i podłaczyłem nim dekoder cyfry + do jednostki centralnej kina i dalej to samo. Dźwięk z dekodera idzie tylko przez głośniki telewizora. Próbuje różnych ustawień ale jak nie szło tak nie idzie.

Wybieranie źródła w telewizorze cyfrowego kabla optycznego nie bardzo widze, że jest możliwe. W dekoderze wogóle nie ma wyboru źródła, mam dekoder Pace PVR HD 500 GB. Natomiast w kinie wogóle nie wiem gdzie można wybrać źródło dźwięku dla dekodera lub telewizji.

jedyne wyjscie:

KD->TV kablem hdmi (obraz i dzwiek) - zadziala gdy bedziesz cos odtwarzal z kina.

dekoder->KD optykiem (dzwiek) i dekoder->TV (czyms, obraz).

dzwiek powinien isc i przez hdmi i optyka, ale rozne cuda widzialem. sprawdz zanim wydasz na kabel.

jesli chcesz miec dzwiek z TV w KD, to jedynie 2.0 analogiem (RCA), TV->KD.

zlituj sie i czytaj instrukcje, na pilocie AUX. calosc tych skomplikowanych operacji masz na stronie 30 instrukcji.

 

Jeszcze kwestia filmów Divx. Na początku była ustawiona najniższa rozdzielczość, odnalazłem na pilocie gdzie zmienia się rozdzielczości, jest ustawiona Full HD 1080 p lub i. Ale filmy i tak nie wyglądają za specjalnie, na starszym telewizorze samsung lcd i starym odtwarzaczu dvd philipa, te same filmy wyglądają o wiele lepiej, też kombinuje co i jak ustawić ale nie idzie za bardzo.

witaj w swiecie Full HD. juz wiesz co znaczy magia reklamy. z cala reszta "thx'ow" jest podobnie.

Link to post
Share on other sites

To jest właśnie słabszej jakości sygnał na LCD 1080p. Zawsze mówiłem, że plazma rządzi, tam tolerancja słabego sygnału jest o wiele większa. Podobnie z samym 1080p - to się opłaca tylko gdy mamy zamiar sporo oglądać filmów z blue-ray, bądź grać na kompie w 1920x1080. Telewizja (nawet HD), DVD, DivX, XviD, konsole do gier... to wszystko lepiej wygląda na 720p.

Link to post
Share on other sites

Ok dziękuje Ci za wskazówki, pomogłeś mi szczerze przyznaje _nrt:)

Okazało się, że kable są dobrze podłączone, trzeba było ustawić nie na aux lub aux 2 ale na d.in.

I dźwięk działa z dekodera, divxy już jakby ładniejsze:)

Pogrzebałem, posiedziałem i jak narazie działa wszystko dobrze.

Jestem zadowolony z zakupu, kino fajnie się sprawuje.

Aha jeszcze jeden mały problem, z napisami filmu podczas odtwarzania filmów.

Jak można ustawić, żeby napisy były niżej, bo są prawie że w połowie ekraniu.

Link to post
Share on other sites

I dźwięk działa z dekodera, divxy już jakby ładniejsze:)

no widzisz. jeszcze miesiac-dwa i na stary tv nie spojrzysz, a jak to zrobisz to stwierdzisz ze filmy wygladaja do du*y :) tyle certyfikatow nie moze sie mylic :menda:

Jak można ustawić, żeby napisy były niżej, bo są prawie że w połowie ekraniu.

instrukcja...
Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz dzięki:)

 

Czeka mnie jeszcze podłaczanie xboxa 360 pod kino, mam nadzieje, że z tym już nie będzie tyle zachodu:)

 

A co do napisów, przejrzałem dokładnie instrukcje, jest tam dział odtwarzania filmów Divx i opis napisów, ale tego, jak można obniżyć napisy to nie ma. Jedyne to chyba kombinowac napisy w kilku formatach do filmu, txt,sub itp.

Link to post
Share on other sites

Czeka mnie jeszcze podłaczanie xboxa 360 pod kino, mam nadzieje, że z tym już nie będzie tyle zachodu:)

to sie chyba nielicho zdziwisz. o ile pamietam mozesz wpiac do kina jednego optyka (np dekoder) i jeden analog (tv). jest tylko jedna mozliowsc... wpinanie wszystkiego w TV (dekoder, xbox i tv sam z siebie) i jesli jest optyczne out to wyjscie nim na KD. teoretycznie ok, ale nie chce mi sie juz grzebac w specyfikacjach i instrukcjach Twojego sprzetu.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie:)

 

Moi drodzy doradcy, nie raz już mi pomogliście więc zwracam się do was raz jeszcze:)

Otóż mam kolejny problem.

Zakupiłem Switch HDMI

http://www.allegro.pl/show_item.php?ite ... s%C5%82any.

 

Próbuję różnych konfiguracji ale za każdym razem efekt jest taki sami.

Pod telewizor bezpośrednio podłączam kino domowe a przez switcha dekoder cyfry i xboxa 360.

Switch ma jedno wyjście i trzy wejścia.

Kino działa dobrze. Dekoder cyfry działa dobrze, xbox nie działa, nie ma sygnału.

Próbowałem przełączać, różnych sposobów i nie idzie.

Zmieniałem konfiguracje, xbox podłączony bezpośrednio pod tv działa.

Pod switch podłączony dekoder cyfry i kino domowe sprawia, że działa dekoder, kino już nie, ale tylko obraz, bo dźwięk jest podłączony bezpośrednio tv z kinem cyfrowym kablem optycznym i wszędzie działa.

Próbowałem wszystkich trzech wejść HDMI w switchu i zawsze jest jeden sygnał, działa dekoder a kino lub xbox już nie.

W czym może być problem??

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Widziałem ten przycisk, wybierałem źródło ale to nic nie dawało. Wybierałem właściwe źródło i pilotem i na switchu i zawsze jak miało być np 2 gdzie jest podłączony xbox to tylko brak sygnału pokazywało na ekranie, a np. na jedynce dekoder cyfry działał normalnie.

Link to post
Share on other sites

Nie, jak jest cyfra ustawiona na jedynce to działa, na 2 lub 3 nie działa, czyli prawidłowo. Ale jak np podłączony pod 2 jest xbox lub kino domowe to wyświetla brak sygnału, ale cyfra zawsze działa bez wyjątku czy jest podłączona pod 1,2 lub 3.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...