Skocz do zawartości

Jakie kino domowe wybrać


Recommended Posts

Witam

 

Mam pewien problem w wyborze, chciałbym poprosić Was o fachową poradę jako, że po przeglądnięciu forum widzę, że fachowcy z was:)

Ostatnio zakupiłem telewizor LG 42LF2510 z dwoma wejściami HDMI.

Przez HDMI mam podłaczone do telewizora dekoder cyfry + i Xboxa 360.

 

Teraz chciałbym dobrać kino domowe.

Jednakże kwota za kino nie może przekroczyć 900-1000 zł. Wiem, że to mało na kino ale więcej nie mogę.

 

Chciałem się poradzić, jakie kino wybrać. Wytypowałem kilka pozycji :

 

1) LG HT303PD LG HT303PD - Zestaw kina domowego LG w RTV EURO AGD

2) LG HT503TH LG HT503TH - Zestaw kina domowego LG w RTV EURO AGD

3) Samsung HT-TZ215R Samsung HT-TZ215R - Zestaw kina domowego Samsung w RTV EURO AGD

4) Samsung HT-TZ225 Samsung HT-TZ225 - Zestaw kina domowego Samsung w RTV EURO AGD

5) LG HT554TH LG HT554TH - Zestaw kina domowego LG w RTV EURO AGD

6) Samsung HT-TZ325 Samsung HT-TZ325 - Zestaw kina domowego Samsung w RTV EURO AGD

7) LG HT903TA LG HT903TA - Zestaw kina domowego LG w RTV EURO AGD

:roll: Samsung HT-TZ315R Samsung HT-TZ315R - Zestaw kina domowego Samsung w RTV EURO AGD

9) Sony DAV-DZ660 Sony DAV-DZ660 - Zestaw kina domowego Sony w RTV EURO AGD

 

Prosze o pomoc które zestawy są dobre, co mają fajnego, które są gorsze itp.:roll:

 

Druga sprawa to podłaczenie telewizora, dekodera cyfry i xboxa 360, tak żeby wszystko grało przez kino domowe, jak to zrobić, jak podłaczyć, jakimi kablami.

Np. czy przez HDMI, może rozgałęźnik HDMI będzie pomocny?

2x HDMI ROZGAŁĘŹNIK - SWITCH SREBRNY * SUPER * (921058940) - Aukcje internetowe Allegro

 

Pokój mam duży, przestrzenny powyżej 30 m2.

 

Bardzo proszę o porady, bo w temacie kin domowych jestem laikiem.

Z góry bardzo dziękuje.

Link to post
Share on other sites

nick mądrze Ci prawi. Za tę kwotę nawet ze stereo może być kiepsko, a co dopiero 5.1

 

Odtwarzacz przecież masz - XBOX 360. Całkiem ładnie rozciąga PAL do 1080p.

 

Masz ładne pomieszczenie - zintegrowane "pierdziawki" nie zapewnią Ci w nim dobrych doznań. Na razie w tej kwestii to tyle, jeśli przekonasz się do stereo wrócimy do tego.

 

A co do przesyłu - kina domowe mają wejścia i wyjścia HDMi. Sygnał audio-video można podać z urządzeń do amplitunera i dalej jednym kablem HDMi puścić video do TV. Albo wszystko powpinać do TV, a z niego kablem cyfrowym przekazać dźwięk do amplitunera, oczywiście, jeśli TV posiada takie złącze.

 

P.S. szkoda, że LCD :roll: te modele chodzą w kwotach 2000-2600, a za 1900zł mamy świetne plazmy Panasonica HDready (fullHD za 2600zł). Ale cóż, Ty tu rządzisz :roll:

Link to post
Share on other sites

XBOX 360 jak odtwarzacz jak najbardziej, ale tylko DVD, Divx-ów nie odtwarza, a na tym mi zależy:)

 

Decyduje się raczej na kino domowe i to w tym przedziale cenowym, na więcej mnie nie stać, a później nic już raczej nie będe dokupywał, dlatego chce teraz wszystko razem skompletować, w miare średniej klasy zestaw. Chyba aż tak źle nie będzie, cztery kolumny, subwoofer i centralny coś tam zagrają:roll: mam pewne porównanie np. z głośnikami komputerowymi, kiedyś miałem zestaw manta 4.1 za ok 100 zł, później kupiłem zestaw creative 5.1 za 160 zł. I dżwięk był zdecydowanie lepszy, nie jakiś nie wiadomo co ale bardzo dobry i ładnie gra a to tylko 160 zł:roll:

 

Tak samo z kinem, nie jestem jakimś audiofilem:) chce tylko żeby wszystko przyzwoicie sprawnie grało i chodziło:) tylko niewiem na który zestaw się zdecydować.

 

Co do podłączenia to np. podłaczam dekoder i xboxa kablami hdmi pod telewizor?

A telewizor kablem cyfrowym(HDMI?) do kina domowego?

Link to post
Share on other sites

Zacznę od końca - kablem cyfrowym w sensie optycznym. Zobacz czy takie masz. Ale skoro TV oferuje tylko dwa porty HDMi to logicznym wydaje mi się, że ma osobne złącze audio.

 

Co do odtwarzania, to zapewniam Cię, że na XBOXie pójdzie każdy film na DVD który można kupić.

 

A teraz kino. Z tych co podałeś brałbym SONY... bo to jest SONY. Ale i tak jestem takim zestawom przeciwny. Zestaw głośników powinien się składać z kolumn, a tutaj - brak. Jeśli nie to SONY, to spróbuję coś poszukać, ale z góry zakładam, że nie wiem jak to będzie grać, bo nigdy nie zwracałem uwagi na takie zestawy.

Link to post
Share on other sites

Co do podłączenia to np. podłaczam dekoder i xboxa kablami hdmi pod telewizor? A telewizor kablem cyfrowym(HDMI?) do kina domowego?

jak juz Michael wspomnial, z tv out optykiem i do KD. np tego http://nowe.euro.com.pl/zestawy-kina-do ... content_3c (bo ma wejscie optyczne). choc idealnym wyjsciem bylo by, gdyby ze zrodel obraz wysylany byl do TV a dzwiek do KD, nie wspominajac juz o ukladzie zrodlo-kd-tv (poprzez hdmi).

 

podobnie jak koledzy powyzej, nigdy nie wpadlem na pomysl, aby odsluchiwac takie zestawy, wiec bierzesz na wlasne ryzyko :roll: mam jednak znajomego, ktory przebierajac w takich plastikach docenil LG ktore ponoc gralo lepiej niz cyt. "wszystkie sony i panasoniki razem wziete".

 

osobiscie wolalbym tv JVC, ktory jesli chodzi o dzwiek jest jednym z lepszych na rynku i nie zagracalbym pokoju. efekt sadze podobny.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak - nie przejmuj się tym co kto pisze, gdyż większość broni tego co sam chciałby mieć lub już nabył.

Generalnie jeżeli chodzi o Twój wybór TV to jest całkiem ok. Większość niby super marek jak Sony, Panasonic, JVC i innych nie robi swoich matryc i często możemy właśnie w takich telewizorach spotkać wnętrzności właśnie LG, Samsunga i innych. Więc po co płacić za inne logo? szczególnie, że np. Sony czy Panasonic na tą chwilę już nie prezentują takiej jakości jak kiedyś. Parametry ma dosyć dobre i ciężko spotkać podobnego np. Sony w zbliżonej cenie. I wcale marka na tą chwilę nie jest istotna. Zresztą Twój telewizor najprawdopodobniej został wyprodukowany w Polsce, a nie jak większość w Chinach, Turcji czy w Malezji. I jeszcze odnośnie plazmy - w cenie poniżej 5tyś zł nie ma dobrej plazmy a na pewno nie w okolicach 2-3tys! ale to już inna kwestia.

Wracając do kina domowego to fakt. Jeżeli szukasz czegoś do 1000zł i choć trochę cenisz dźwięk to kup sobie zestaw stereo np. używanego Pianocrafta Yamahy lub ew. jakaś wieża Panasonic czy philips - jak dobrze poszukasz to trafisz model z DVD czytający Divx. Jednak jakość już przeciętna, ale dla większości starczy. Jednak podłączenia urządzeń zewnętrznych np. Konsola tylko analogowo - jednak przy tak przeciętnej jakości różnicy nie powinieneś odczuć.

Ja na Twoim miejscu kupiłbym:

Tani amplituner Kina Domowego np. Yamaha, Denon, Onkyo, Pioneer - pomiędzy tymi tańszymi dużych różnic nie ma w jakości więc szkoda rozpisywać się który będzie lepszy. Nowy kupisz od 700zł a używane nawet od 300zł. Do tego jakiś DVD wszystkoczytający - np nowe LG to koszt ok 150zł. oraz na początek 2 głośniki. Na przednich nie oszczędzaj. Jak będziesz czegoś szukał daj znać to Ci pomogę. Już mam 4 zestaw kina domowego. Zaczynałem od oczywiście Technicsa, potem Onkyo, Denon a teraz mam już Yamahę - zobaczysz wciąga.. :roll: a te zestawy które wymieniłeś uważam szkoda kasy - wprawdzie dźwięk będzie "przestrzenny" ale coż może lecieć zazwyczaj z małych plastikowych głośniczków...

Link to post
Share on other sites

Powiem tak - nie przejmuj się tym co kto pisze......... ciach .......małych plastikowych głośniczków...

1. zaryzykowalbym stwierdzeniem, ze kazda plazma jest lepsza od lcd (w tej samej cenie). jedynym wyjatkiem jest czeste uzywanie jej z konsola lub kompem. jednak to moje osobiste zdanie.

2. jesli nie oglada sie filmow z BR prawie kazdy hd ready jest lepszy niz full hd, ze wzgledu na lepszy (mniejszy) upscaling. do sygnalu sd, dvd, divxow full hd to gruba przesada.

3. matryca matrycą, ale jest jeszcze cala reszta z procesorem obrazu wlacznie. to co napisales ma sie tak, jak rada: "nie kupuj vw pasata, wez fabie z tym samym silnikiem".

slyszales kiedys jak graja np JVC? miales kilka modeli na prezentacji w domu przed zakupem? chyba nie, bo takich glupot bys nie pisal.

4. z reszta w zasadzie sie zgadzam, pomijajac zonglerke markami. nie wiem, w czym yamaha miala by byc lepsza od np onkyo czy denona (i vice versa). liczy sie model.

5. jesli nie "all-in-one plastik" to dyskusje proponowalbym sprowadzic do kolumn, bo to bedzie ~70% budzetu, no i to bedzie grac, ampli jest tu sprawa drugorzedna a zrodlem moze byc manta z biedronki. same kolumny jak juz wspomniales najlepiej 2.0, uzywane, wtedy cos znosnego bedzie mozna znalezc.

Link to post
Share on other sites

do _NRT_

ad1: to kup sobie plazmę za 2-3 tysiące - jak jednak chcesz porozmawiać to zapraszam do Wrocławia. Na priv podam gdzie pracuje. Sprzedaję sprzęt Hi-Fi oraz Kino Domowe od 6 lat

 

ad2: jeżeli chodzi o HD Ready i Full HD to w pełni się zgadzam. Korzystając ze źródeł nie dających sygnału Full HD najlepiej obraz będzie odtwarzany na możliwie najmniejszym skalowaniu czyli obraz z DVD przykładowo będzie lepszy na TV HD Ready niż FullHD.

 

ad3: Nigdzie nie napisałem, że Yamaha jest lepsza od innych. Podałem tylko że nie ważne od marki w podobnym przedziale będzie podobna jakość lecz nie ta sama. Teraz mam Yamaha z wyższej półki, ale wcześniej miałem Onkyo które też bardzo cenię.

 

a co tej Fabii to dowaliłeś... haha. Jeżeli tylko silnik się liczy to biorę Fabię.

Link to post
Share on other sites

a co tej Fabii to dowaliłeś... haha. Jeżeli tylko silnik się liczy to biorę Fabię.

To Ty dowaliles z matryca, ze niby tylko ona sie liczy (wzglednie podzespoly, ale te fabia z paskiem tez ma niektore wspolne). kupujesz caly produkt a projekt i zlozenie wszystkiego kupy ma niebagatelne znaczenie.

Jesli zas chodzi o wybor miedzy plazma a lcd to, jak wspomnialem, moje zdanie. wybor jest kwestia gustu, jednak do tv i KD innego telewizora bym nie kupil. uprzedzajac: mam w domu oba, lcd wylecial z KD po roku przy pierwszym byle pretekscie. jesli zas Twoj kontakt z plazma ogranicza sie do sklepowej polki, w blasku oczojebnych neonow i ogladaniu tv z metra- to sie nie dziwie.

 

ps. na przestrzeni ostatnich kilku lat kupowalem (czyt swatalem kupujacego z jedna z firm, ktora przeprowadza prezentacje w domu) sobie i rodzinie 10 (dokladnie) telewizorow. kazdy z prezentacja min. 3 wybranych wczesniej modeli w domu, kazdy po kalibracji, nie zawsze wybor padal na plazme.

Link to post
Share on other sites

To Ty dowaliles z matryca, ze niby tylko ona sie liczy .....u oczojebnych neonow i ogladaniu tv z metra- to sie nie dziwie...

Zgadzam się z Tobą, że plazmy do Kina domowego sprawdzą się lepiej niż LCD - mają kilka wad, ale jakość obrazu te wady odstawia na drugi plan. Jednak plazma musi być przynajmniej dobrej jakości. Dla przykładu plazma Samsung PS-42B450 lub Panasonic TX-P42X10 i kilka innych w tej cenie nie zależnie od marki idealnie pokazuję - aby te pieniądze lepiej przeznaczyć na dobry LCD (nie mówię o TV za 1399zł ale też w okolicy 2-3tys), albo dozbierać do konkretnej plazmy. Testowałem je w pokoju odsłuchowym Hi-Fi, gdzie nie ma żadnych neonów, a może nie te modele ale kilka innych widziałem w domach naszych klientów (wyobraź sobie, że też mamy możliwość odpłatnej prezentacji u klienta - a na życzenie zabierzemy ze sobą oczoj...e neony) i podtrzymuje słowo. Dobrą plazmę kupisz Panasonica za ok 4,5 tysiąca czy LG z 300zł taniej, ale tu nie chodzi o markę - każda z nich niestety ma lepsze i słabsze modele.

Tak czy tak zmieniliśmy temat - bardziej wolę rozmawiać o Hi-Fi gdyż to jest tak na prawdę to czym się zajmuje i co mi sprawia przyjemność. A o TV nie zamierzam się kłócić.. każdy ma swoje zdanie

Link to post
Share on other sites

Michael_17 co do zestawów kolumn i amplitunerów to są fajne ale to są zestawy 5.0, więc do tego powinien być subwoofer i brakuje jeszcze odtwarzacza, co prawda już za 100 zł kupie ale tak czy siak z tym wszystkim w 1000 zł się nie zamknę. Po za tym te kolumny, to jakby małe szafy już:)

Troche graciarnia się zrobi z takimi kolumbrynami:) choć napewno grają fajniej niż zwykłe kino.

Nie zależy mi aż na takim sprzęcie, raczej na takim mniejszym zwykłym kinie, gdzie głośniki można na podłodze powciskać po pokoju, a tak to raczej musiałbym szukać miejsca i przestawiać, żeby te kolumny poustawiać. Ale dziękuje za porady.

Co do Sony to masz rację, zwróciłeś moją uwage na to.

Co do mojego telewizora, to tak, został wyprodukowany w Polsce, naprawde przyzwoita jakość jak za niecałe 2000 zł. Porównywałem go w sklepie z Philipsem bodajrze 42 3604 i obraz na LG wyglądał lepiej.

Co do telewizorów, LCD czy Plazma to nie jestem fachowcem w tej dziedzinie więc niewiem:)

Ale mój Lg naprawde ma ładny, czysty, ostry obraz, orientuje się mniej więcej i myślę, że to przyzwoity telewizor za niską cene.

Natomiast co do kin to raczej chce kupić cały zestaw teraz i zamknąć się w tym 1000, dokupywać później już nic nie będe, nie jestem jakimś maniakiem:) przyzwoity funkcjonalny zestaw, wiem, że to nie będzie to samo co kolumny ale przyzwoicie przecież będzie grało:)

Mój kumpel ma zestaw kina LG dokładnie jaki to nie pamiętam, od 2 lat bodajrze, za ok 1000 zł wtedy i naprawde gra bardzo fajnie i przyzwoicie.

 

Natomiast co do kin, przyglądam się dokładnie i zestaw Samsung HT-TZ315R posiada 1 wyjście HDMI, jedno wejście optyczne i dwa wejścia liniowe audio natomiast

Sony DAV-DZ660 posiada jedno wyjście HDMI, nie posiada wejścia optycznego i posiada trzy wejścia liniowe audio.

Zastanawiam się jakie to będzie miało znaczenie przy moim podłaczaniu telewizora, dekodera HD, xboxa pod kino. Które wejścia/wyjścia będą potrzebne i w jakiej ilości.

 

Wszystkim bardzo dziękuje za opinie i porady:)

Link to post
Share on other sites

Pamietaj o tym, że 5.1 za ok 1000zł nie da Ci czasami takiego basu jak dobre stereo bez subwoofera i ta jedynka po kropeczce nie znaczy aż tak dużo w tańszych zestawach. Aczkolwiek są wyjątki. Osobiście słyszałem:

Panasonic SC-PT475 w cenie od 930zł (nokaut.pl) - ma wejście optyczne więc dobry dekoder telewizji potrafi przesłać dźwięk w postaci cyfrowej. Często kanały nadają filmy w DD5.1 np TVN. A konsole podłączysz dobrym analogowym interkonektem i będzie nieźle. Znajdź w sklepie i posłuchaj. Gra na prawdę nieźle.

Warto także zwrócić uwagę na LG HT762TZ (na ceneo od 1065zł) także ma optyczne wejście i gra nawet lepiej niż ten panasonic. Jednak cenowo troszkę droższy.

Powodzenia i daj znać co wybrałeś!

Link to post
Share on other sites

 

Nie rozumiem Cię, mam wrażenie, że jesteś ślepy, albo usilne sprzedawanie tego co macie na magazynie uprało Ci mózg. Niby co złego jest w modelach Panasonica serii X? To są najlepsze telewizory do odtwarzania polskiej telewizji. A kosztują poniżej 2000zł. Żadne LCD nawet nie zbliża się jakością obrazu. Idąc dalej - modele do 3-ech tysięcy złotych - seria S. Najmniejsze zużycie prądu z całej rodziny, obraz nieznacznie gorszy niż na "G" i "V", a szczerze mówiąc to różnicę między tymi urządzeniami dostrzegają tylko najwytrawniejsi video-file.

 

Mając do wyboru naturalne, czyste kolory, obraz ostry (nie tylko na pierwszym planie), zero smużenia i nieznacznie większy pobór prądu w TV plazmowych i dokładną odwrotność tych cech w telewizorach LCD, którym często towarzyszy wyższa cena, Ty stajesz po stronie LCD.

 

Zdaję sobie sprawę z tego, że moja "eska" to nie jest KURO, ale jest znacznie lepsza od wszelkich LCD'ków.

 

Michael_17 co do zestawów kolumn i amplitunerów to są fajne ale to są zestawy 5.0, więc do tego powinien być subwoofer i brakuje jeszcze odtwarzacza, co prawda już za 100 zł kupie ale tak czy siak z tym wszystkim w 1000 zł się nie zamknę. Po za tym te kolumny, to jakby małe szafy już:)

Troche graciarnia się zrobi z takimi kolumbrynami:) choć napewno grają fajniej niż zwykłe kino.

Nie zależy mi aż na takim sprzęcie, raczej na takim mniejszym zwykłym kinie, gdzie głośniki można na podłodze powciskać po pokoju, a tak to raczej musiałbym szukać miejsca i przestawiać, żeby te kolumny poustawiać. Ale dziękuje za porady.

Co do Sony to masz rację, zwróciłeś moją uwage na to.

 

Wiesz - nawet dwie takie "kolumbryny", podłączone do Unitry z lat 80-tych zagrają lepiej niż plastiki. Ale ok, rozumiem, że szukasz czegoś innego. Mogę jedynie polecić zestaw, który kupił mój Ojciec jakieś półtora roku temu za 1500zł.

 

http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=4513

 

dzisiaj na ceneo chodzą w przedziale 900-1200zł i jak na plastiki grają znośnie. Nigdy bym tego nie kupił, ale myślę, że to będzie coś dla Ciebie.

Link to post
Share on other sites

Wynalazłem kolejną propozycje:)

 

1) Zestaw kina domowego Sony HT-SF2300 http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-dom ... content_3c

- Zestaw bez odtwarzacza DVD/Divx czyli musiałbym dokupić jeszcze jakiś odtwarzacz, ale prezentuje się fajnie i ma sporo wejść/wyjść :1 wyjście HDMI, 3 wejścia HDMI, dwa wejścia cyfrowe optyczne i trzy wejścia liniowe audio. 1/3 HDMI chyba by rozwiązało mój problem z podłaczeniem wszystkiego przy dwóch wejściach HDMI w telewizorze??

- ciekaw jestem jak taki zestaw by grał i odtwarzał np filmy Divx i polską czcionke w napisach.

 

 

Niewiem już sam na co się decydować, napewno więcej kasy nie wydam, co sądzicie o tym zestawie powyżej?

Link to post
Share on other sites

Ciężko stwierdzić jak coś gra po samym wyglądzie. Widzę, że tyły ma większe niż ten Panasonic, co Ci podałem, więc wnioskuję, że tył będzie mocniejszy, ale to wszystko co mogę powiedzieć.

 

Takie zestawy będą grały podobnie. Tak więc zwróciłbym uwagę na obsługiwane technologie i złącza. Cztery porty HDMi to bez wątpienia zaleta. Zostaje Ci jeszcze miejsce na dekoder telewizji cyfrowej czy coś.

 

To jest Twój wybór.

Link to post
Share on other sites

kiler22 jak chcesz kupić fajne kino domowe a mam slim do sprzedania jesli zainteresowany,brzmienie głosniczków podobne do zestawów nagłaśniających przez BOSSE jesli sie orientujesz czy tez nie,firma zajmuje sie naglosnieniem w samochodach mercedes i nie tylko.Odnosnie tu niektórych wypowiedzi bez urazy ale pasują autorom jak śwince kamizelka,nie uzasadnione w dodatku sprzeczne jedne z drugim i bądz tu mądry.Druga sprawa jesli proponujecie stereo to wzmacniacz stereo (najlepszy analog) nie jakis aplituner 2.0 :oops:.Kiler i zapamietaj sobie że aplituner w cenie 3 tyś zł dopiero zagra w stereo tak jak wzmacniacz za 1000zł (dałem przykład,róznice w cenie wynikające z jakosci miedzy wzmacniaczem a amplitunerem).

Odnosnie kina domowego slim bo tak cza nazwać sprzet do małych pomieszczeń będzie jak najbardziej odpowiedni pod warunkiem że kupisz dobrej marki do takiej należą nie drogie kina domowe z firmy koda,będzie to grało fajnie i przyjemnie w stosunku do sony,lg,panasonic,philips itd.bo te firmy jakość proponują jak bym miał porównywać :) mini wieże do składanki.Inną bajką jest kino domowe dużych zestawów które kosztuje sporo a i tak wzmacniacz analogowy stereo bedzie zawsze bił go w łeb,a dlaczego pisze o czystym analogu 8-) dla niewtajemniczonych są przetworniki analogowe i cyfrowo-analogowe a co za tym idzie :P to już nowy temat :)

 

High-end-maniac :):P

Link to post
Share on other sites

Wzmacniacz stereo w porównaniu do Amplitunera stereo co zagra lepiej? Zagra lepiej koncert muzyki poważnej, zagra lepiej wszelką muzykę instrumentalną, ale to wychwyci tylko wytrawny słuchacz. Nie jestem pewien, czy warto o tym wspominać w tym temacie.

 

Iwses, skoro już piszę... Co byś polecił zamiast hk3490? hk980, czy coś innego (do 2000zł)?

Link to post
Share on other sites

Wzmacniacz stereo w porównaniu do Amplitunera stereo co zagra lepiej? Zagra lepiej koncert muzyki poważnej, zagra lepiej wszelką muzykę instrumentalną, ale to wychwyci tylko wytrawny słuchacz. Nie jestem pewien, czy warto o tym wspominać w tym temacie.

 

Iwses, skoro już piszę... Co byś polecił zamiast hk3490? hk980, czy coś innego (do 2000zł)?

wystarczy, ze uslyszysz u kogos w mieszkaniu taki sprzet raz... potem juz nic nie bedzie takie samo, a najgorsze co mozna zrobic to kupic sobie dzien wczesniej ampli 5.1 i myslec ze jest szal :D

widze, ze z kolega lwesem mamy podobne gusta ;)

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Michael_17 i tu sie z tobą zgodze

ale to wychwyci tylko wytrawny słuchacz

(niuanse),nie koniecznie cza być od razu obdażony w słuch audiofila by nie słyszeć róznic po między jednym a drugim,tylko kwestie najwieksze tu odgrywają kieszenie a pózniej to co chcemy kupić.

 

Wzmacniacz stereo w porównaniu do Amplitunera stereo co zagra lepiej?

Tak wzmacniacz zawsze zagra lepiej od aplitunera który będzie kosztował 2-krotnie wiecej lub min. raz tyle co wynosi cena wzmacniacza (zależne od klasy sprzętu)

 

Iwses, skoro już piszę... Co byś polecił zamiast hk3490? hk980, czy coś innego (do 2000zł)?

Odpowiem tak:wzmacniacze hk980 jak i onkyo,pionieer,yamaha,marantz itp.sprzęt z tej pólki cenowej będą podawały sygnał bdb. na głośniki z powodu bdb.parametrów ale,każdy z nich będzie inaczej się zachowywał odnosnie słuchanego typu muzyki np.opery,jazz,clasic,itd.(jeden zapoda gorzej jazz,drugi lepiej z kolei ten pierwszy poda lepszą jakość w odsłuchiwanej operze,więc coś za coś)

Dlatego najlepszym wyjsciem jest znalezć sprzet który bedzie odpowiedni przy dowolnej muzyce zachowując kulture i jakość brzmienia (takiego sprzetu nie ma) ale jest możliwość znalezienia coś bliższego w tym kierunku jak np; Rotel RA-05 wzmacniacz do którego podepniemy wszelkiej maści kolumny,głosniki - zagra to w każdym wydaniu bdb. pózniej są:

Harman Kardon HK 980

Denon PMA-510AE

Cambridge Audio Azur 340 A SE

KODA KD 261

Równierz bdb, jest Rotel RA-06 ostatni w tej półce i droższy,pózniej zaczynają sie przed wzmacniacze i końcówki mocy luzem to inna bajka i cena.

Wszystkie te wzmachole są na przetwornikach cyfrowo-analogowych więc i tu będzie także róznica między nimi z powodu zastosowania różnej jakości materjału czy podzespołów.

Należy pamietać że najlepszy sprzet to taki gdy złozymy go z osobnych elementów jak cd,tuner radiowy bo każdy z tych segmentów jest nie zależny od drugiego jesli chodzi o elektronike i w tym wypadku jest najmniej zakłóceń.

Ostatnią w zależnosci od wyboru elektroniki jest dopasowanie głośników (sytuacja wygląda podobnie) bdb. brytyjskie głośniki.

 

Michael_17 najlepszą alternatywą był by zakup wzmacniacza np.na alegro stary poczciwy analog od 700-1500zł kupisz prze wzmachol uzywany,nawet te 15-20 letnie i powiem ci tyle nie zawiedziesz sie,są to stare maszyny wytrwałe (nie wszystkie) tylko wysoka półka,które biją swoim brzmieniem dzisiejsze nowe integry ;) odpowiedni dobór kolumn i sie chce słuchać :P tak ja zrobiłem i do dzisiaj nie zamieniłbym na nic :D tylko kolumny kupiłem nowe.

 

Mało kto zdaje sobie sprawe z analogu < ja do ciebie mówie to słyszysz mnie nie cyfrowo tylko analogowo bo nie masz w głowie przetworników by móc mnie odbierać cyfrowo > i kółko sie zamyka z tąd nie akceptuje amplitunerów do słuchania muzyki stereo tylko do oglądania filmów :):D pozdro

Link to post
Share on other sites

Mam kolejny pomysł

 

Tylko nie mogę się zdecydować, ale raczej skłaniam się ku któremuś z niżej podanych zestawów :

 

1) Samsung HT-Tz325 http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-dom ... content_3c

 

2) Samsung HT-Tz315 http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-dom ... content_3c

 

Możecie przeglądnać opisy i stwierdzić czym się różnią, jakoś porównać oraz który wydaje się lepszy??

 

Z góry dziękuje

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

_nrt_ dlatego nie piszemy o 5,1 :D

 

Ale jedno z pytań jest na ten temat - jest coś takiego jak "pre out" - to ma jakiś związek z podłączeniem Amplitunera stereo do Amplitunera KD jako wzmacniacz kolumn przednich? Jest w ogóle coś takiego? Bo mimo iż teraz chcę stereo, może kiedyś, na własnych śmieciach, przyda się także KD.

 

Iwses, na Rotela mnie nie stać - mówię od razu. I tak wychodziłem od 1500zł, a teraz są prawie 4k na całe stereo ;) W taki sposób mogę kasę na ten sprzęt odkładać w nieskończoność. Ale hk980 w budżecie by się zmieścił. Mam co do niego wątpliwość - w tabelce pobór mocy 345W, widziałem także 375W, a na zdjęciach w google widnieje wartość 410W. Cóż - którakolwiek wartość by to nie była hk 3490 ma pobór 310W i ponad 2x100W, a hk980 zapewnia "tylko" 2x90W przy 0,1% - skąd ta różnica? (tak wiem, że Waty można o kąt pupy rozwalić, ale zastanawia mnie różnica).

 

Jest jeszcze sprawa, że jak do hk980 dodamy tu 980 to znowu mnie nie stać, a radia lubię sobie posłuchać. Oczywiście przed zakupem stanę na głowie, żeby posłuchać 980 i 3490, ale jeśli wybór padłby na 3490, to zawsze za parę lat, gdy będę chciał rozbudować zestaw, będę mógł sprzedać ową 3490-tkę, z tego co zauważyłem takie sprzęty nie tracą wiele na wartości.

 

Mam już wprawdzie harman/kardon DVD 23, ale i tak pewnie będę chciał kupić HD 980, bo różnica jest, dlatego muszę się trzymać wyznaczonego budżetu.

 

BTW, nie znam się, ale to chyba jest ładne połączenie, hm?

http://allegro.pl/item928285582_technics_se_a900s_mos_class_aa_rodzynek.html

Nie wiedziałem, że segmenty można w takiej cenie kupić.

 

Mam kolejny pomysł

 

Tylko nie mogę się zdecydować, ale raczej skłaniam się ku któremuś z niżej podanych zestawów :

 

1) Samsung HT-Tz325 http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-dom ... content_3c

 

2) Samsung HT-Tz315 http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-dom ... content_3c

 

Możecie przeglądnać opisy i stwierdzić czym się różnią, jakoś porównać oraz który wydaje się lepszy??

 

Z góry dziękuje

Pozdrawiam

325 ma większe satelity, więc wnioskuje, że może zagra lepiej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...