Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Jestem od ok. 3 lat użytkownikiem Logitecha G9. Wcześniej grałem na myszkach optycznych, jednak dużo lepiej gra mi się na laserze i nie mam zamiaru się spowrotem na optyka przesiadać. Wyklucza to w zasadzie sporo myszek z konkurencji.

 

Chciałbym wreszcie przesiąść się na coś świeższego. Znalazłem G9x w całkiem przystępnej cenie (poniżej 180 zł) i zastanawiam się czy taka zamiana jest warta świeczki? Kształt myszki jak najbardziej mi odpowiada.

 

Gram w bardzo różne gry - FPS-y, strategie, TPP, RPG różnej maści - nie ma tu reguły.

 

Obecnie w zależności od gry gram na 1600/3200 DPI a resztę ustawiam czułością. Czy G9x z lepszym laserem to dobra droga do zwiększenia precyzji czy zmiana nie będzie tak odczuwalna? A może jest jakaś porównywalna (lepsza ;)  z tymi dwoma mysz laserowa do 250 zł?

 

Proszę o porady :)

Link to post
Share on other sites

Nie chce się kłócić o wyższość sensorów, ale większość optyk, nawet tych gorszych jest lepsza od s6010 z G9.

Założę się, że gdybyś dostał optyka typu s3080/3090 i ten laser w ciemno to z pewnością wybrałbyś tego pierwszego, bo są po prostu lepsze. Różnicę uświadczysz szczególnie na tych 3200DPI i szmacianej podkładce, gdzie laser będzie się rozjeżdżał na boki zamiast rysować prostą linię.

Jeśli chcesz coś lepszego, to z laserów nie uświadczysz nic innego niż ADNS-9500/9800.

Kształt G9 Ci pasuje, sensor w G9x jest lepszy, więc nie ma co się zastanawiać i brać. Szczególnie, że jeszcze niedawno można było kupić ją za 150zł.

Link to post
Share on other sites

Testowalem Roccat kova plus. Nie wiem jaki ma sensor ale przy przesunięciu myszka lekko przeskakuje (jakby o pól piksela) nie wiem czy to kwestia ustawień ale brakowało mi takiej płynności

 

Ponadto kształt mi nie pasował (za wąska)

Link to post
Share on other sites

 

 

Testowalem Roccat kova plus.

Wszystko jasne :P 

Poleciłbym Ci deathadder'a, g400, ale te myszy są większe od G9 i pewnie nie będą dobrze leżeć, musiałbyś wcześniej sprawdzić.

Zowie EC2 Evo też odpada ze względu na to, że używasz aż tyle DPI.

Celuj więc w g9x, abbysus, ewentualnie g300.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może być i wersja 2013, wszystkie są równie dobre 3G / 3.5G oraz 2013.



Jeśli chcesz dostać to samo (w trochę innej formie) w niższej cenie to bierz g400.



Tylko najlepiej jakbyś sprawdził jak Ci leżą przed zakupem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wracam trochę do tematu :)

 

czy http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=717&g=115683&n=MYSZ-RAZER-ABYSSUS-3500-DPI-CZARNA&w=c w tej cenie to dobry wybór? Ten sensor to ten sam co w najlepszych Razerach? Do kształtu się przyzwyczaję - pierwszy raz kiedy miałem Logitecha G9 nie mogłem przez miesiąc grać i się zastanawiałem co ja najlepszego zrobiłem. Ale w końcu się "dotarliśmy" :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Ten sensor to ten sam co w najlepszych Razerach?
 

Tak, siedzi tam ten sam sensor co w deathadder'ze 3,5G

Za 140zł szczerze mówiąc to ja bym abyssusa nie wziął :P

Jeśli i tak chcesz się przyzwyczaić do kształtu myszy, to może zastanów się nad g400, albo roccat savu?

Link to post
Share on other sites

Jeśli pasował Ci goliathus to kup drugi raz, najlepiej wersję speed i całą czarną (bez żadnych grafik).

Taniej to tylko A4Tech 200/500MP.



 

 

Rozumiem ze g400 będzie bardziej precyzyjny niz g9?

Jest, dla niektórych będzie to wręcz przepaść. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...