Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam okazję kupić za 700 zl ww. xeona. Chciałbym go kręcić tak na 3,7-3,8 ghz (płytę mam/bedę mieć). Opłaca się go kupować (uzywka na 30 dniowej gw, ES)?

Edytowane przez muf18
Link to post
Share on other sites

Myślę, że tak do 3,6 GHz go podgonisz, więcej nie da rady. Jeśli nie masz zamiaru renderować, to według mnie lepiej celować w Core i7-920 oraz pochodne ;). Osobiście posiadam Core i7-975 podkręconego do 4,4 GHz i przy tych zegarkach w bardzo niewielkim stopniu ustępuje SB/IB.

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Aha. No wiesz C3 wyszedł i dał zalożek tego jak to będzie wyglądać w przyszłości. Kurde, ale nie za 1600 zl moge miec i7 3930k, a tego pogonię na 4,7 ghz i będzie dużo szybszy. Do tego jest ES, wiec nie kazda płyta odpali... skąd masz EE O.O?

Jak ktoś chce moge mu zalatwic tego l5640, jak kupi u mnie jeszcze E5506 ;)

Edytowane przez muf18
Link to post
Share on other sites

Aha. No wiesz C3 wyszedł i dał zalożek tego jak to będzie wyglądać w przyszłości. Kurde, ale nie za 1600 zl moge miec i7 3930k, a tego pogonię na 4,7 ghz i będzie dużo szybszy. Do tego jest ES, wiec nie kazda płyta odpali... skąd masz EE O.O?

Jak ktoś chce moge mu zalatwic tego l5640, jak kupi u mnie jeszcze E5506 ;)

 

Akurat procki ES odpalą na każdej płycie, więc tutaj nie ma problemów ;). Mnożnik jest jednak po prostu za niski, przez co nawet po OC nie otrzymamy rozsądnej wydajności w grach. Swojego Core i7-975 mam bezpośrednio od Intela, to część platformy testowej ;).

Link to post
Share on other sites

Mam okazję kupić za 700 zl ww. xeona. Chciałbym go kręcić tak na 3,7-3,8 ghz (płytę mam/bedę mieć). Opłaca się go kupować (uzywka na 30 dniowej gw, ES)?

cena 700 za l5640 to jest okazja. ale nie każda okazja jest opłacalna dla każdego usera. jeżeli nie wykorzystujesz 6R/12W to CPU będzie tylko wciągał energię. jakiego oc możesz się spodziewać? każda płyta x58 (nie oemowa) odpali z tym cpu na bclk=200, mnożnik niby jest x17 ale jest turbo więc na sztywno można będzie włączyć x18. więc 3,6GHz masz w zasadzie pewne, wszystko powyżej bclk>200 to już loteria do sprawdzenia empirycznie. niemniej warto brać, sprawdzić jaka sztuka i ewentualnie jak się nie sprawdzi to odsprzedać. na tym cpu, jak go kupisz za 700pln, na pewno nie stracisz w ciągu najbliższych 2 lat

Edytowane przez gehaes
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...