Skocz do zawartości

Jaka pralka do 1000 zł


Recommended Posts

Tak, mam z nią nielada problemy... zepsuł się odpływ oraz fartuch, gdzie dopiero pralka ma 2 lata :/ Co ciekawsze awaria nastąpiła 3 dni po terminie gwarancji producenta (czyżby celowe działanie ??)... 

Link to post
Share on other sites

Tomashec pewnie, że celowe działanie. Samsung wgrywa soft do pralek, który powoduje, że ulegają awarii zaraz po upłynięciu gwarancji. Trzeba było sflashować bios.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Pralki Polara są na pewno produkowane na Słowacji, znajomy stamtąd je wozi do hurtowni w Polsce :) Gorenje jest firmą słoweńską, a nie słowacką. Niby mała różnica w nazwie, a dwa całkiem różne państwa.

 

Sorry mój błąd :sciana: :sciana:  (lekki kac)

 

Gorenje to Słowenia

Link to post
Share on other sites

Tomashec pewnie, że celowe działanie. Samsung wgrywa soft do pralek, który powoduje, że ulegają awarii zaraz po upłynięciu gwarancji. Trzeba było sflashować bios.

 

 

Haha :D Lepiej nie będę fleszował, bo jeszcze gorzej będzie :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Hahah tego na benchmarku nie bylo. Off topic o pralkach. Ale fakt faktem sprzet inny. Co do pralek. Troche nie sprecyzowane pytanie zadal/a autork/a tematu. Bo wydaje mi sie ze pralka to jak samochod. Dobiera sie pod sb. Tzn wielkosc, funkcje itp. Jest ich mnostwo(pralek)a ciezko stwierdzic ktora najlepsza. Ale mozecie sie ze mna nie zgodzic.

Edytowane przez warnisty4321
Link to post
Share on other sites

O ile użytkownikowi @Alkersis można wybaczyć to wykopalisko (rejestracja, post i do widzenia), to Tobie @warnisty4321 wypadałoby przyznać coś złotego. Stary dzik dał się na "plastikowe"żołędzie zrobić. Wnioskuję o

http://www.wadayaneed.com/images/cl216.jpg

Edytowane przez maniek_100
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dorzucę coś od siebie.

Whirlpool/Polar- ta sama firma, 90% ich sprzętu produkowało Ardo, obecnie nie wiem, ale często robią je w Turcji i Chinach, a nie na Słowacji jak to ktoś napisał. Na Słowacji jest taka firma Gorenje, która robi obecnie jedne z lepszych sprzętów. Główna ich zaleta to brak pośredników. Sami robią wszystkie podzespoły dzięki temu są one stosunkowo tanie w porównaniu do innych producentów i wytrzymałe.

Obecnie 90% pralek ma klejone zbiorniki (i wszystkie wymienione w tym temacie)- czyli po gwarancji nie ma (teoretycznie) możliwości wymiany łożysk tylko trzeba zmieniać cały zbiornik koszty w zależności od producenta od 400,00 w górę + robota.

Bosch- kiedyś OK, obecnie siano jak wszystko. Razem z Whirlpoolem w czołówce producentów z najdroższymi częściami, np moduły elektroniczne w cenach 800-1000zł gdzie cała pralka kosztuje 1100,00- paranoja.

Na dzień dzisiejszy jako serwisant AGD polecam Gorenje, które z resztą posiadam ja, moja mam(4 lata), teściowa(3lata), i niektórzy znajomi (nawet 8 lat). Każdy jest jak na razie zadowolony. Ale wiadomo, że jeżeli trafisz na słaby model (produkowany np po długim weekendzie gdzie połowa pracowników wydmucha jeszcze ze 2 promile) to może się psuć.

 

W Słowenii, nie na Słowacji. 

 

Gorjenie dobra firma. Miele też dobra.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Obojetnie jaka pralke wedle zyczenia. Teraz to nie wiedomo kto co robi. Do tego ubezpieczenie na 5 lat . To najlepsza opcja. Ubezpieczenie pokrywa wszystko , obojetnie jaka usterka i z czyjej winy. AGD/RTV to teraz wszystko jeden chlam i nie wiadomo na jaka sztuke sie trafi. Pralka Whirpoola co kupilem kiedys rodzicom zgnila po niecalych 12 miesiacach , przyszedl koles z serwisu zrobil zdjecia , wzial 100zl i po jakims czasie stwierdzil ze w lazience jest wilgoc i nie uznano gwarancji mimo ze w necie pelno bylo skarg na ta serie pralek ze rdzewieja. Musialem ja sam rozlozyc, poszpachlowac i polakierowac. Druga pralka to tez dziadowski whirpool , ale z 5-cio letnim ubezpieczeniem . Juz po trzech miesiacach ma wymieniony "beben" bo darla ubrania. Kupilem rodzicom TV 50" plasme samsunga bo sa prawie slepi  :D  i tydzien po gwarancji padla matryca, pewnie wczesniej , ale rodzice nie widzieli ze sniezy. Cale szczescie ze bylo ubezpieczenie. Oddali cala kase jaka zaplacilem w momencie zakupu. Ubezpieczenie zwykle max. 10% ceny pralki itd. Stary polar sluzyl prawie 20 lat . Wymienione lozyska moze ze dwa razy i programator na jakis uzywany i jakis "waz" w srodku nic wiecej. 

Link to post
Share on other sites

@Up

 

Starego polara reanimowałem chyba z 5 razy. Programator (uszkodzony mechanicznie przez idiotę-współlokatora), pompa wody (odpadł wirnik ze starości), wąż doprowadzający wodę (był zrzęsiały), amortyzatory i jedna sprężyna (bo po wcześniejszych naprawach za mocno zostały naciągnięte), filtr na wlocie wody (bo robili coś z wodociągami i syfu było pełno w wodzie).

Pralka działa do dzisiaj.

 

Bosch Maxx 6 - reanimowana tylko raz po uszkodzeniu programatora.

 

Mój znajomy trudni się naprawą AGD. Powiedział, że nie ważne co kupię i tak się prędzej czy później sypnie. Jak padnie programator to tych nowych nawet nie opłaca się naprawiać.

 

Osobiście kupiłem sobie pralkę Indesit XWA 61051 za 799pln + 50zł transport + 10pln chłopakom za usunięcie starej pralki (za dużo na złomie nie wezmą bo była bez silnika :D ).

Pralka działa już kilka miesięcy i sprawuje się idealnie.

Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...