Skocz do zawartości

Jaka pralka do 1000 zł


Recommended Posts

Polar należy do Whirlpoola nie jest już polski i pralki produkują na Słowacji.

Amica sprzedała fabrykę Samsungowi, ale Samsung produkuje pralki z logo Amica w polskich fabrykach.

Mastercook należy do hiszpańskiej firmy, ale fabryki pralek są w Polsce :)

Edytowane przez Pawel7
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam, jaką polecacie pralkę do 1000 zł?

 

musi być oszczędna czyli aby można było ustawić ile czasu ma się prać najlepiej 30 minut i w jakiej temp

 

ojcu w sklepie taką polecili

http://allegro.pl/pralka-whirlpool-awo-d6204-d-6kg-gratis-i3216908372.html

U mnie w domu mam identyczną pralkę tylko według mnie jest jeden duży minus pralka jak wskoczy na 1000 obrotów to zaczyna strasznie hałasować i kicać co powoduje się jej przesuwanie. Ale tak ogólnie spełnia swoje zadanie:) Edytowane przez Kopierek
Link to post
Share on other sites

Dorzucę coś od siebie.

Whirlpool/Polar- ta sama firma, 90% ich sprzętu produkowało Ardo, obecnie nie wiem, ale często robią je w Turcji i Chinach, a nie na Słowacji jak to ktoś napisał. Na Słowacji jest taka firma Gorenje, która robi obecnie jedne z lepszych sprzętów. Główna ich zaleta to brak pośredników. Sami robią wszystkie podzespoły dzięki temu są one stosunkowo tanie w porównaniu do innych producentów i wytrzymałe.

Obecnie 90% pralek ma klejone zbiorniki (i wszystkie wymienione w tym temacie)- czyli po gwarancji nie ma (teoretycznie) możliwości wymiany łożysk tylko trzeba zmieniać cały zbiornik koszty w zależności od producenta od 400,00 w górę + robota.

Bosch- kiedyś OK, obecnie siano jak wszystko. Razem z Whirlpoolem w czołówce producentów z najdroższymi częściami, np moduły elektroniczne w cenach 800-1000zł gdzie cała pralka kosztuje 1100,00- paranoja.

Na dzień dzisiejszy jako serwisant AGD polecam Gorenje, które z resztą posiadam ja, moja mam(4 lata), teściowa(3lata), i niektórzy znajomi (nawet 8 lat). Każdy jest jak na razie zadowolony. Ale wiadomo, że jeżeli trafisz na słaby model (produkowany np po długim weekendzie gdzie połowa pracowników wydmucha jeszcze ze 2 promile) to może się psuć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Dorzucę coś od siebie.

Whirlpool/Polar- ta sama firma, 90% ich sprzętu produkowało Ardo, obecnie nie wiem, ale często robią je w Turcji i Chinach, a nie na Słowacji jak to ktoś napisał. Na Słowacji jest taka firma Gorenje, która robi obecnie jedne z lepszych sprzętów. Główna ich zaleta to brak pośredników. Sami robią wszystkie podzespoły dzięki temu są one stosunkowo tanie w porównaniu do innych producentów i wytrzymałe.

Obecnie 90% pralek ma klejone zbiorniki (i wszystkie wymienione w tym temacie)- czyli po gwarancji nie ma (teoretycznie) możliwości wymiany łożysk tylko trzeba zmieniać cały zbiornik koszty w zależności od producenta od 400,00 w górę + robota.

Bosch- kiedyś OK, obecnie siano jak wszystko. Razem z Whirlpoolem w czołówce producentów z najdroższymi częściami, np moduły elektroniczne w cenach 800-1000zł gdzie cała pralka kosztuje 1100,00- paranoja.

Na dzień dzisiejszy jako serwisant AGD polecam Gorenje, które z resztą posiadam ja, moja mam(4 lata), teściowa(3lata), i niektórzy znajomi (nawet 8 lat). Każdy jest jak na razie zadowolony. Ale wiadomo, że jeżeli trafisz na słaby model (produkowany np po długim weekendzie gdzie połowa pracowników wydmucha jeszcze ze 2 promile) to może się psuć.

 

 

czyli polecasz taką?

http://allegro.pl/gorenje-wa-60139-s-nowy-gwarancja-proszek-gratis-i3230857585.html

Edytowane przez xOOOOO
Link to post
Share on other sites

 

 

Patrząc w katalog jak najbardziej polecam,

łożyska duże (nie nisko obciążeniowe) więc powinny wytrzymać długo,

Jak by Cię interesowały ceny części to np moduł elektroniczny 230,00 u mnie, silnik pompy ok 40,00. A więcej to raczej się nei psuje.

 

P.S. u każdego producenta ceny elementów plastikowych (np uchwyty, pierścienie drzwi) są niestety bardzo drogie. Także trzeba uważać na uszkodzenia tych części.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pralki Polara są na pewno produkowane na Słowacji, znajomy stamtąd je wozi do hurtowni w Polsce :)

Gorenje jest firmą słoweńską, a nie słowacką.

Niby mała różnica w nazwie, a dwa całkiem różne państwa.

Link to post
Share on other sites

byliśmy dzisiaj oglądać pralki i tak , gościu który je sprzedaje powiedział to samo co

 

 

czyli że gorenje są produkowane na słowacji i mają bardzo tanie części dlatego serwisanci bardzo je chwalą , ale powiedział również że whirlpool i electrolux są produkowane < nawet przekręcał pralki i pokazywał nalepki> i rzeczywiście , było napisane made in poland

nawet simens po 1200 zł również są produkowane w Polsce

 

 

Jako ze lodówkę mamy z whirlpoola i trafiła się akurart bardzo dobra < idzie 6 rok i nadal 0 problemów> to chyba żdecydujemy się właśnie na ta whirpoola , gorenje znowu kusi tanimi częściami ale to taka no name firma bardziej wiec jeszcze trzeba będzie to przemyśleć i poczytać opinie :P

Link to post
Share on other sites

Wszystko oprócz Samsunga !!

Dlaczego? Miałeś jakieś niemiłe doświadczenia?

Ja na przykład mam zaufanie do ich sprzętu. Sam posiadam drugi już TV, lodówkę, pralkę, mikrofalę, odkurzacz i któryś z kolei telefon. Wszystko ładnie działa (odpukać) i nigdy nie było problemu.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...