Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pod fx 6300 to plyty godne uwagi to Ga 970a ud3 wszystko ponizej to sie do oc nie nadaje ze wzgledu na slaba sekcje zasilania. Plyte Msi 970a g46 tez odradzam bo mimo ze plyta ma solidne radiatory i wyglad to sekcja slabiutka i trzeba ustawic dosc wysokie napiecie (u mnie prawie pod 1,6v) zeby utrzymac stabilnosc bo spadki napiec sa ogromne :/ Moze asrock extreme 3 lub 4 jest w dobrej cenie i warty uwagi. nie ma sensu pchac sie w slabsza plyte bo moze byc problem z turbo do 4,1 ghz ze zwzgledu na owa sekcje ktora bedzie za slaba by pozwolic na takie takty pod duzym obciazeniem( mialem tak na msi ze 3,8 ghz to maks co plyta pozwolila prockowi)

Edytowane przez trybcio86
Link to post
Share on other sites

Pod fx 6300 to plyty godne uwagi to Ga 970a ud3 wszystko ponizej to sie do oc nie nadaje ze wzgledu na slaba sekcje zasilania. Plyte Msi 970a g46 tez odradzam bo mimo ze plyta ma solidne radiatory i wyglad to sekcja slabiutka i trzeba ustawic dosc wysokie napiecie (u mnie prawie pod 1,6v) zeby utrzymac stabilnosc bo spadki napiec sa ogromne :/ Moze asrock extreme 3 lub 4 jest w dobrej cenie i warty uwagi. nie ma sensu pchac sie w slabsza plyte bo moze byc problem z turbo do 4,1 ghz ze zwzgledu na owa sekcje ktora bedzie za slaba by pozwolic na takie takty pod duzym obciazeniem( mialem tak na msi ze 3,8 ghz to maks co plyta pozwolila prockowi)

Głupoty opowiadasz, to, że masz słabą sztukę to nie znaczy, że trzeba do FX 6300 10fazówki, ma taki pobór po OC 4,7 ghz jak Phenom~4ghz do którego wystarczy 5 - 6 faz

Link to post
Share on other sites
Plyte Msi 970a g46 tez odradzam bo mimo ze plyta ma solidne radiatory i wyglad to sekcja slabiutka i trzeba ustawic dosc wysokie napiecie (u mnie prawie pod 1,6v) zeby utrzymac stabilnosc bo spadki napiec sa ogromne

A póżniej na allegro że nie kręcony bo się nie znam .Dlatego nie kupuje używanego na allegro

 

GA-78LMT-USB3

Ta płyta powinna starczyć nawet do oc tego fx-a

Edytowane przez dam111111
Link to post
Share on other sites

Podepnę się chamsko pod temat :) mam również procesor jak w temacie i poszukuje płyty taniej a dobrej, ale by było na niej więcej gniazd pci. Karta graficzna moja ma 3slotowe chłodzenie i w moim obecnym msi nawet riser sie nie mieści :(

Link to post
Share on other sites

wujashek dobrze radzi, płyta jest bardzo dobra, ale nie ma opcji APM ktora przy zegarach powyzej 4.4-4.5GHz bedzie mocno utrudniac stabilne OC.

 

Jak nie ma? Na swojej GA-990FXA-UD3 mogę bez problemu wyłączyć APM. Poza tym, to nie jest opcja płyty głównej, a procesora w zasadzie (w Phenomach tego nie masz). Tak więc każda z gniazdem AM3+ powinna to mieć, może poza tymi ze śmieciową sekcją zasilania %-).

Link to post
Share on other sites

No to bieda i tyle w temacie :/. Zawsze możesz jeszcze dodać skrypt do Autostartu, gdzieś widziałem taki plik.

 

Tutaj gościu twierdzi, że ma opcję APM. Tak więc obstawiam, że po prostu wywalili to w najnowszej rewizji %-).

 

Klik!

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

tak ale do wrsji 3.0 są dostępnie trzy różne Biosy. w najnowszym brak tej funkcji, ale może w pierwszej jest. Okaże się wieczorem :)

 

---Aktualizacja---

 

Niestety nie ma funkcji APM na GA-970A-UD3, sprawdziłem wszystkie dostępne BIOSy na rewizje 3.0

 

Ale ja na niej bez problemu podkręcam FX 6300 do 4,5 GHz, przy 4,6-4,7 GHz procesor zaczyna zrzucać taktowanie :(

 

---Aktualizacja---

 

Niestety okazuje się że nawet 4,5 GHz cierpi na spadki taktowania zegarów, bez programowego wyłączenia APM jest lipa na maksa :/

 

http://www.youtube.com/watch?v=OCukjgN0lwQ&feature=player_embedded

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...