Skocz do zawartości

Recommended Posts

650ti boost na stocku jest minimalnie wydajniejszy, ale po OC 7850 wygrywa.
Osobiście bym brał 7850,no, ale jeśli nie masz na razie podkręcać brałbym 650ti boost tym bardziej że jest trochę w niższej cenie.
http://www.ceneo.pl/23528341

Edit: test http://pclab.pl/art52766-6.html

Co prawda na zupełnie innym procku, no ale widać że 650ti boost troszkę lepiej się sprawuje bez OC.

 

 

//edit

ARGUMENTACJA

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites

Tak, Gigabyte to dobry wybór ( jeśli weźmiesz Nvidię) . Bardzo ciche i wydajne chłodzenie. Mam 660tkę z tym chłodzeniem - WF2 ( w 650Ti 2gb zastosowano chyba dokładnie to samo). W obudowie Gladius x80 osiągnęła maksymalnie 60 stopni w benchmarku Unigine Valley ;)

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego między tymi dwoma kartami jest tylko 1 zł różnicy:

 

GTX 560TI: http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx560-ti-1gb-gv-n560ud-1gi-411014/

 

GTX 650TI BOOST: http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx-650ti-2048mb-gv-n65tboc-2gd5-570127/

 

Czy jest to różnica szyny na korzyśc 560TI czy nie wiem czego?

Boost przecież ma 2GB pamięci, wyższe taktowania, więc skąd taka niska różnica ja się grzecznie pytam??

Link to post
Share on other sites

Nie tylko szyna przyczynia się do wydajności karty.

GTX 650Ti Boost jest wydajniejszy od GTX;'a 560Ti: http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_650_Ti_Boost/25.html

W dodatku ta pierwsza jest duzo bardziej energooszczedna bo aż 100W w sterssie.

 

Co do cenny, to po prostu konkurencja wymusiła taką cenę, poza tym teraz i tak bardzo słabo sprzedają sie starsze serie kart które nie są juz produkowane.

Nowa seria jest dużo tańsza w produkcji - NV bardzo to odczuła po nieudanym i bardzo dużym fermim który słabo na siebie zarabiał.

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Tak, tyle, że w tym artykule podsumowanie dość jasno wskazuje zwycięzcę a tyle się mówi, że w 7850 między 1 a 2 GB różnicy nie ma.... :)

 

ja bym się na 650Ti z boost skusił na Twoim miejscu, natomiast to też kwestia przyzwyczajenia do nv.

 

//edit

Nikogo nie interesują Twoje przyzwyczajenia a co jest lepszym zakupem

POCZYTAJ

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites

Dodo - przyzwyczajenia odgrywają sporą rolę - z AMD miałem styczność kilka razy i były to gorsze przeżycia (stery,niezawodność kart) niż w przypadku NV. Nie uważam więc, że to źle że o tym wspomniałem. No ale co tam :)

 

A tak btw - tabelka fajnie pokazuje że w przypadku 650Ti ten extra GB i boost robi swoje :)

 

//edit

Nie, liczy się jedynie większa wydajność, opłacalność zakupu. Problem można mieć z karta AMD czy Nvidia.

OBIEKTYWIZM jest najważniejszy, Ty podchodzisz do sprawy emocjonalnie.  

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites

Do autora: Jaki masz ostateczny budżet? Za 700zł (ok.50zł więcej niż dwie między którymi toczy się bój w tym temacie) można mieć GTX660 w bardzo dobrej wersji Gigabyte'a.

Link to post
Share on other sites

Dodo: to nie jest kwestia emocjonalnego podejścia tylko doświadczeń. Jeśli przerabiasz 8-10 kart od dwóch różnych firm masz prawo wyrobić sobie opinie.

To tak jakbyś stwierdził, że Ford Mondeo ze 170 konnym silnikiem jest na pewno lepszym zakupem niż Mazda 6 ze 140 bo przecież do setki robi szybciej o sekundę.

 

Ponadto człowiek uczy się całe życie - fajnie, że można tu wzbogadzić wiedzę w trakcie dyskusji, raz jeden ma rację a raz inny. A obiektywnych ludzi nie ma - opinie wyrobione ma każdy. :) Chyba, że wierzysz w coś takiego jak obiektywne opinie ale IMO to oksymoron. :)

 

Nie widzę nic dziwnego w fakcie, że ktoś może AMD-ki uważać za gorszy wybór przy porównywalnej wydajności, ale oczywiście mod ma zawsze rację więc over and out. :)

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Witam. ASUS 560ti Boost 2 GB szyna 192 bit kosztuje dziś w moim ulubionym sklepie 569 zł. Tej samej firmy GTX 660 nieco ponad 100 zł więcej. A ja powiadam obecnie GTX 560. Czy jest sens zamieniać go na któraś z tych kart?

Zapomnialwm dodać ze mam procesor fx-8320, 2x4 GB RAM ddr3 kinhston hyperx 1333mhz, płyta głowna MSI 990fxa-gd65. Zasilacz corsair 550w.

Edytowane przez marcin0218
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...