Skocz do zawartości

SKEEPER presents.


Recommended Posts

Rezerwuar jest rozbieralny - uszczelki są dwie, obie silikonowe. Jedna biegnie po obwodzie, a druga wewnątrz, która oddziela od siebie kanały, aby wymusić przepływ cieczy przez całego reza i zminimalizować jej przenikanie między IN i OUT, które są umieszczone blisko siebie. Koniec wewnętrznej uszczelki zaznaczyłem czarną strzałką. Białe strzałki pokazują kierunek przepływu cieczy, który może być odwrotny w zależności, z której strony podepnie się powrót cieczy z układu (jest możliwość wyboru) - foto w spoilerze.

Na zdjęciach widoczna jest tylko góra reza (rez jest do góry nogami), IN i OUT nie są widoczne - nie są skończone i nie miałem możliwości ich zatkania, tym samym pokazania reza we właściwej orientacji.

 

http://i.imgur.com/GarZ3gD.jpg

 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Fajny rez.

 

Nie myślałeś aby śruby skręcające obie połówki zamienić na anodyzowane w kolor np chłodziwa? Mógłbyś też dać je przelotowe i z drugiej strony nakrętkę z kołnierzem samokontrującym też anodyzowaną np na zielono.  Uniknął byś tego niebieskiego loctite'a, przez co całość wg mnie by wyglądała o wiele "czyściej". Na gwinty śrub można też założyć np tulejki aluminowe (można je też anodyzować), wtedy jeszcze wygląd byłby "gładszy", przy odpowiednio dobranej długość gwinty byś zupełnie mógł ukryć. 

Edytowane przez 314TeR
Link to post
Share on other sites

 

 

mozliwe minimum
 Jednoznacznie nie da się odpowiedzieć, ponieważ jest kilka zależnych - długość reza, szerokość reza, flow, ilość kanałów, szerokość kanałów, odległość między nimi, głębokość kanałów, odległość od krawędzi itp.

Na przykład jak jedna z tafli będzie miała 20mm grubości, to można zrobić otwory G1/4" z boku, w przypadku tafli cieńszych, to pozostaje jedynie zrobienie otworów od czoła (tak jak korek w moim rezie). W przypadku rezerwuarów mniejszych rozmiarów, to można pokusić się o cieńszą pleksi i o śruby np. M2. Zdecydowanie łatwiej jest zrobić odpowiedniego reza wiedząc, gdzie ma być, niż zrobić reza i szukać dla niego miejsca.

 

 

Mam 3 alternatywy
Jakie?

 

 

 

o wiele "czyściej".
Rezerwuar nie jest skończony. To niebieskie, to Terebor. Po nagwintowaniu wszystkich otworów i wyczyszczeniu reza, zniknie. Otwory na przestrzał, nakrętki, ukrywanie gwintów, tulejki i inne zabiegi upiększające zastosuję, jak ktoś będzie chciał to mieć u siebie i technicznie będzie to wykonalne.
Link to post
Share on other sites

Jakie alternatywy to mam 3 opcje i narazie się zastanawiam z plusami i minusami takich rozwiązań (kasa tu gra rolę oczywiście bo w zależności od pomysłu będzie kilka złączek mniej lub więcej (a monsoony do tanich nie należą) i tak samo kilka centymetrów rurek chromowanych/akrylowych też byłoby mniej...). Co do reza to będę rozmawiał gdy już kupię Pascala a póki co chciałem tylko wiedziecć czy da się zrobić 27-28mm z podłączeniem z boku i ustawić pionowo a że jest 3cm miejsca a chciałbym jeszcze obudować reza aluminium to wszystko byłoby na styk. Druga opcja to jak najcieńszy z podłączeniem z góry i ułożeniem poziomo a trzecia opcja to już kostka 140x140x4cm więc to najmniejszy problem - więcej obgadamy za rok zapewne  :)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się czy taki rez ma sens w ułożeniu poziomym na topie budy jako element ozdobny i czy dałoby się go jakoś sensownie przymocować od dołu do topu - wtedy część topu by się wycięło by rez byl widoczny :D Na razie nie planuję LC, ale taki rez jako element ozdobny by mi odpowiadal :D 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...