Skocz do zawartości

SKEEPER presents.


Recommended Posts

W tę jakże ciepłą, grudniową niedzielę, pokażę Wam filmiki z testów. Testy dotyczą wspomnianego wcześniej płaszcza wodnego na wewnętrznych ściankach tuby rezerwuaru.

 

Pierwszy test - dysk umieszczony blisko górnej części rezerwuaru.

 

Drugi test - dysk umieszczony na 2/3 (około) wysokości rezerwuaru.

 

Trzeci test - dysk umieszczony na 2/3 wysokości rezerwuaru oraz dodane zostały 3 krążki, w celu wyeliminowania nadmiaru bąbelków powietrza.

 

Wszystko wciąż jest w fazie testów, nie jest wykończone. Dysk obecnie ma 39mm średnicy i zmniejszę go jeszcze o 0,5-1mm. Dzięki temu zmniejszę ciśnienie płaszcza wodnego, który powoduje powstawanie bąbelków w dolnej części rezerwuaru. Docelowo muszę wyeliminować, może nie całkowicie ale znacznie, bąbelki powietrza w dolnej części rezerwuaru tak, aby nie trafiały do pozostałej części układu.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Skeep, filmik nr 3  jest prywatny ;)

Efekt jest genialny, z każdym kolejnym projektem robisz coś lepszego, wspanialszego i aż chce się to oglądać. Aż trudno powiedzieć jak daleko zajdziesz z tymi projektami, ale już teraz jesteś WIELKI :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przy braku wypełnienia płynem niemal całości układ (nie tylko w spoczynku) nie wyeliminujesz tworzenia się bąbelków powietrza. U mnie było to samo.

 

A efekt, po prostu genialny. Aż się prosi by pokazać jak działa to z Aurorą.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję, że Wam się podoba. :)

 

 

 

nie wyeliminujesz tworzenia się bąbelków powietrza

Tak, zgadza się.

Chcę tylko zapobiec przedostawaniu się ich do dalszej części układu. 

 

Dorobiłem tuleje dystansujące elementy, a zarazem maskują one gwint.

http://i.imgur.com/XiELW7K.jpg

 

Tak prezentuje się rezerwuar po złożeniu.

http://i.imgur.com/r1uFoum.jpg

 

http://i.imgur.com/Nq0n5SH.jpg

 

 

Wpadłem jeszcze na taki pomysł, żeby dorobić dolną część, która zablokuje płaszcz wodny nad odpowiednią wysokością (przez wypływem wody).

Jest to ring z uszczelką na jego obwodzie i otworami w środku.

http://i.imgur.com/I3KDK5o.jpg

 

Jego zadaniem jest zmienić i spowolnić opadającą ciecz z płaszcza wodnego i żeby bąbelki zostały powyżej tego krążka.

http://i.imgur.com/xDAHCzB.jpg

 

Zmieniłem też ustawienie elementów wewnątrz tuby. Płaszcz wodny zaczyna się blisko samej góry, następnie są krążki, które ciecz w ogóle nie dotyka (jak układ pracuje).

Wygląda to obiecująco.

http://i.imgur.com/2xkW1I0.jpg

 

Zobaczcie na filmie test nr 4.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zamierzasz go wystawić na sprzedaż

Tak.

 

 

 dwójeczka chyba najlepsza. 

Rozumiem, nie oceniam. 

Każdy element jest osobno, także jest dowolność konfiguracji, można wedle własnego upodobania sobie zmontować.

Coca, w dwójce problem przedostawania się bąbelków do układu wciąż występował, musiałem to zmienić.

 

Co do różnego ciśnienia cieczy w układzie, to nakręcę filmik i opiszę - proszę o czas, potrzebuję go.

Link to post
Share on other sites

OK.

 

 

Zrobiłem na szybko prowizoryczny test, który pokazuje przepływ cieczy pod różnym ciśnieniem (coca pytał). Różne układy, różne pompy odpadają. Raz, że na chwilę obecną nie dysponuję większą ilością pomp i inwestować w to póki co nie będę, dwa, ilość możliwych układów do stworzenia jest tak duża, że bawić się w dołączanie chłodnicy, czy innych elementów LC nie ma sensu.

Do rzeczy - rezerwuar jest połączony do pompy dwoma wężami o długości około 70cm (in/out), taki mały i prosty układ do testowania.

Wydajność pompy przy 12V, to 450L/hr i h=2,4m (dane producenta).

 

O ile udało się rozmieścić elementy wewnątrz tuby tak, że po dłuższej pracy układ się ustabilizował i ilość bąbelków zmalała na tyle, że nie zapowietrzały już one pozostałej części układu, tak problem powstał z ponownym rozruchem. Start pompy i ponowne rozpoczęcie tłoczenia cieczy, powodował za każdym razem powstawanie niepożądanych bąbli powietrza, które to na nowo przedostawały się w dalszą część układu.

Będę walczył dalej.

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Musiałbyś Skeep pomyśleć by inlet był również od spodu i by płyn tłoczony był na górę przez ten pręt (tak jest w Aqualisach). Na pierwszych filmach widać, że po zatrzymaniu pompki woda opada i wypełnia cały rez a podczas startu schodzi do bardzo niskiego poziomu. To IMO powoduje zapowietrzanie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ciecz miała być wtłaczana od góry, tak jest na projekcie (nie moim).

 

 

 

woda opada i wypełnia cały rez

To jest właśnie problem, którego muszę rozwiązać. 

Po zatrzymaniu pompy, nie może dojść do zmiany poziomu cieczy w rezerwuarze, powietrze jakie się w nim znajduje, musi pozostać na swoim miejscu, nie może uciec do węży.

Jednym z rozwiązań jest zastosowanie zaworu zwrotnego - zwiększa to koszt o około 45zł i psuje estetykę - odpada.

Innym rozwiązaniem może być zawinięcie o 180 stopni górnego węża tak, aby był położony równolegle względem rezerwuaru. Częściowo zapobiegnie to ucieczce powietrza z rezerwuaru, ale jak to się będzie zachowywać, to po powrocie z pracy do domu zrobię testy (nadziei nie mam, aby to zdało egzamin, ale zobaczymy).

 

Ostatecznie ciecz będzie wtłaczana od dołu, wewnątrz będzie prowadzona rurką z pleksi na górę i nad dyskiem będzie wypływała - zobaczymy co z tego wyjdzie. Przy takim rozwiązaniu jestem dobrej myśli. Pomysł z rurką z pleksi będę chciał wprowadzić w w szerszej gamie rezów. Zamówiłem i już w sobotę dostarczono mi odpowiednie półfabrykaty do takiego rozwiązania. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...