Skocz do zawartości

I3 vs FX-6300


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez gtxxor,

Recommended Posts

Hej. tak jak w temacie który był by lepszy do gier: bf3, assasins, batman, crysis itd. i bardziej opłacalny ponieważ te 2 procesory są niemal w tej samej cenie?

 

Rozdzielczość 1680x1050 procesor w parze z kartą GTX 650 ti BOOST/7850 1 gb.

Ogólnie nie zależy mi na ultra detalach ale chciałbym uniknąć schodzenia na low :)

Edytowane przez nikifor12
Link to post
Share on other sites

Ogólnie nie zależy mi na ultra detalach ale chciałbym uniknąć schodzenia poniżej low :)

A da się zejść poniżej low?!

 

Generalnie CPU są porównywalne. Wszędzie tam gdzie gra na szerszą skalę wykorzystuje wielowątkowość (Crysis 3) lepiej spisze się FX, natomiast tam gdzie potrzebny jest mocny pojedynczy wątek wygra i3. Ogólnie tych drugich przypadków jest więcej... ale co raz częściej pojawiają się też te pierwsze.

 

Ja proponuję przejrzeć recenzje, przejrzeć wydajność w najbardziej interesujących tytułach i dokonać wyboru. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Trudne pytanie, podejrzewam, że ten temat skończy jakimś ostrym flejmem.

Czasem jeden jest lepszy, czasem drugi. Ja bym wziął FX-6300 albo poczekał na FX-6350 (podobno ma wylądować w podobnej cenie).

FXa możesz lekko podkręcić i zatrzeć różnicę do i3. Z drugiej strony i3 możesz w przyszłości bez problemu zmienić na i5/i7.

 

Gdybania o tym jak fajnie gry będą śmigać na AMD, bo konsole albo, że będzie można je zmienić na te niesamowite Steamrollery sobie odpuszczę, bo takie coś można o kant kryształowej kuli rozbić :>

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

FX też ma swoje zalety, takie jak odblokowany mnożnik czy na prawdę rozsądna wydajność w aplikacjach wielowątkowych. Od klientów zdarzało mi się słyszeć że i3 w BF3 MP potrafi "karmić" solidnymi dropami FPS. Trudno mi jednak odnieść to do FX bo nikt mi nic na temat tego procesora ?ciekawego? nie wspomniał.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A może zastanowimy się nad inną kwestią?? Czy autor tematu planuje szybki upgrade sprzętu?? Czy raczej bedzie to zestaw na dłużej?? Bo jeżeli na dłużej to lepiej wziąć FX i z czasem kupić chłodzonko i zrobić OC. Lecz jeżeli autor będzie w nie dalekiej przyszłości ulepszał sprzęt (procesor) to lepiej wziąć i3 i z czasem kupić coś lepszego ;)

Link to post
Share on other sites

A może zastanowimy się nad inną kwestią?? Czy autor tematu planuje szybki upgrade sprzętu?? Czy raczej bedzie to zestaw na dłużej?? Bo jeżeli na dłużej to lepiej wziąć FX i z czasem kupić chłodzonko i zrobić OC. Lecz jeżeli autor będzie w nie dalekiej przyszłości ulepszał sprzęt (procesor) to lepiej wziąć i3 i z czasem kupić coś lepszego ;)

Nie, nie PC jest przewidywany na trochę dłużej i po zakupie nie mam zamiaru wymieniać procesora "w niedalekim czasie" ;)

Co najwyżej więcej RAM-u i dodatkowy dysk trochę później ;p

Link to post
Share on other sites

FX 6300, oc na boxie można zrobić do 4 ghz, na boxie od 8350 można próbować 4,3 ghz, na Ferze Pro zrobisz 4,6 ghz i to wystarczy do wszystkiego (nawet GTA 4 powinno całkiem sensownie działać), na i3 bym nie pakował takiej kasy

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pakowanie się w biurowe procki i3 nie ma sensu. Po nowych grach można wywnioskować, że i3 nie jest taki dobry. Ma 2 mocne rdzenie, ale co z tego, jak gry teraz lubią wykorzystać 4 słabsze(co można zobaczyć w kryzysie trzecim).

 

Bierz 6300. Pakowanie w 6350 nie ma sensu, bo raz to większe TDP, a dwa to jest ten sam CPU tylko, że z większymi taktami. 

Link to post
Share on other sites

FX 6300 jest dużo lepszym wyborem. Na stockowuych zegarach w BF3 może mieć mniejszy średni FPS niż i3, ale za to dużo bardziej stabilny. Na i3, jak już ktoś wcześniej wspomniał, zdażają sie spore dropy. Poza tym w tych grach, które obecnie nie ogarniają 6 rdzeni, leżące odłogiem rdzenie można zaprządz do zgrywania filmików z Gameplay. W takiej sytuacji również odczujesz mniejszy spadek wydajności niż gdybyś chciał to robić na i3 :)

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Lepiej wybierz FX bo... lepiej wychodzi na papierze a ja wierzę w papier :} Nie napisałeś o którą i3 Ci chodzi, bo może masz coś upatrzonego, kolega sprzedaje czy myślisz o używce ?!

Myślałem o nówce a konkretny model to i3-3220 :)

A jeżeli chodzi o 650 ti BOOST to jaki model byście polecali? Gigabyte czy może bardziej Asus, albo saphire 7850 1GB?

 

Ale w takim razie zdecyduję się na tego FX-a.

Edytowane przez nikifor12
Link to post
Share on other sites

FX 6300 jest dużo lepszym wyborem. Na stockowuych zegarach w BF3 może mieć mniejszy średni FPS niż i3, ale za to dużo bardziej stabilny. Na i3, jak już ktoś wcześniej wspomniał, zdażają sie spore dropy. Poza tym w tych grach, które obecnie nie ogarniają 6 rdzeni, leżące odłogiem rdzenie można zaprządz do zgrywania filmików z Gameplay. W takiej sytuacji również odczujesz mniejszy spadek wydajności niż gdybyś chciał to robić na i3 :)

 

Akurat Core i3 to w ogóle pomyłka do gry sieciowej, przynajmniej w przypadku Battlefielda 3. Ten procesor nawet do Phenoma II X4 nie ma startu, a co dopiero do X6, czy też właśnie FX-6300.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

i3 upgradeujesz do i5/i7. FX6300 upgradeujesz na FX8xxx co nie da Ci NIC.

 Autor zaznaczył, że nie chce zaraz czegoś wymieniać, a w takim razie i3 odpada.

Edytowane przez Anoizm
Link to post
Share on other sites

stare gry i3, nowe TOP giery (bo wykorzystujące wielordzeniowość) no to chyba wiele rdzeni ? Proste, zależy w co będziesz grał. Najlepiej kup obie platformy, do starych gier i3, do nowych fxa, albo od razu i5 i problem masz z głowy.

Edytowane przez walker15130
Porada nie na miejscu
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...