Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, szukam jak najbardziej profesjonalnego aparatu do ceny 3500zł. Wiem, że w tej cenie zbyt profesjonalnego nie znajdziemy ale chcę zmienić na jakiś lepszy model. Proszę o jakieś sugestie, ponieważ szukając w Internecie, można natrafić na jakieś stare poradniki, stare modele. Interesuję mnie najbardziej Nikon i zastanawiałem się nad modelem D5200. 
Jeśli jakieś sugestie podajcie to proszę napiszcie dlaczego waszym zdaniem jest to najlepszy aparat do tej ceny. 

 

Link to post
Share on other sites

Wg mnie chodzilo mu o samo body. Profesjonalne aparaty sprzedaje sie z samym body, a obiektywy w zaleznosci od potrzeb kupuje sie oddzielnie. Bo skad my i producent mamy wiedziec czy autorowi zalezy na obiektywie portretowym, zoomie, teleobiektywie, czy szerokokatnym?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam sporo znajomych mocno obracających się w kręgach fotograficznych (mi też się trochę udzieliło), w tym jednego zawodowca.

Nikon ma dobry sprzęt, ale Nikon Polska ma tragiczne podejście do klientów i gwarancja jest tylko na rok.

Jeżeli ktoś bardzo mocno chce kupić Nikona, to lepiej za naszą zachodnią granicą z prawdziwą europejską gwarancją.

Jeśli jednak chce się kupić sprzęt w Polsce, to lepiej postawić na Canona.

Oprócz ceny body warto zwrócić uwagę na ceny akcesoriów ;)

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Imho jeśli nie masz jeszcze obiektywów taniej wyjdzie body+obiektywy razem, niż osobno, no chyba że zamierzasz iść w używki. Najlepszy wybór w tej kwocie to chyba D7000 + kitowy 18-105. A co do gwarancji, bodajże na electro.pl można tanio przedłużyć do 3 lat.

Edytowane przez Inferus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...