Skocz do zawartości

problem z 2x2GB DDR2 OCZ Reaper 1066MHz


Recommended Posts

Witam!

moje "stare" pamięci 2x1GB DDR2 OCZ Reaper 800MHz (PC6400 <-oznacza przepustowosć w MB/s) byłem w stanie wykręcić do [email protected] i ich przepustowość była w granicach 8400MB/s i procesor był w granicach 3.2GHz (nie pamiętam jaki STRAP ustawiłem DRAM:FSB chyba 12::)

 

dziś doszły do mnie 2x2GB DDR2 OCZ Reaper 1066MHz (PC8500)

no więc zabrałem się do podkrecania.. i tu kupa.. max co na nich wyciągam to [email protected] oraz 8685MB/s przy STRAPie DRAM:FSB wynoszącym 12:8

oraz procesor pracujący z zegarem 3294MHz

http://img100.imageshack.us/img100/9769/cachememzy2.th.png

napięcia:

CPU 1.5V

NB 1.5V

RAM 2.3V

timingi pamięci zupełnie zluzowane (w moim przypadku wartości More Relaxed i niżej sie nie da)

 

czy jest to max dla mojej płyty? (DFI BloodIron P35-T2RL)

czy procek już puchnie? (FSB Wall?) E2160

liczyłem, ze po wymianie na 1066 osiągnę transfer ok 9000-9300MB/s a tu taka padaka :)

i takie moje rozczarowanie.. nie jestem w stanie podkrecić procka wyzej niż ~3.3GHz a widziałem testy i sugerowałem się nimi..http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3426-6

 

pytanie moje brzmi:

dlaczego przy taktowaniu RAMów nominalnymi zegarami (1066MHz) osiągam TYLKO ok 7500MB/s a nie nominalne(??) 8500MB/s?!

Link to post
Share on other sites

Jeśli chesz zyskać lepszą wydajność to samo podkręcanie pamięci nie za bardzo wpływa na jej wzrost. Lepsza wydajność będzie jak ustawisz pamięci w stosunku 1:1 i będziesz kręcił procka dalej. Spróbój może wtedy uda Ci się więcej wycisnąć z procka , ale podejrzewam że to może być już koniec bezpiecznego OC dla twojego E2160 ... wtedy pozostań przy 12:8.

Link to post
Share on other sites

Sprzedałem na allegro swoje kingstony 1150 MHz, kolega na swoim abicie jakiś tam z intelem E8400 wyciągnął z nich 1100 MHz przy 2,35V (znamionowe napięcie dla nich). Kupujący się żali że chodzą 1200 MHz dopiero przy 2,15V... Nabrałem dystansu, przemyśl to też. Ten sam kolega od tych dominatorów, myślę że jego płyta ma kłopoty powyżej 1100 MHz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...