Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Na dniach będę zamawiał HD7850 do zestawu. Moje wymagania:

- 1GB pamięci (myślę, że wystarczy; na 3 monitorach chyba raczej nie pogram w BF3 na tej karcie?)

- ma być cicha, bardzo cicha :) zarówno w spoczynku jak i stressie

- fajnie jakby dobrze się kręciła - lecz to nie jest priorytet

- fajnie jakby miała czarne (ciemne) PCB - lecz to też nie jest priorytet

PRIORYTETEM ma być cisza :)

- cena do 650 zł

Mam nadzieję, że pomożecie mi coś wybrać :)

Pozdro

Link to post
Share on other sites

miałem HD7850 od Gigusia, bardzo cicha i chłodna karta. Jednak jeśli chcesz bawić się w OC to polecam Sapphire , MSI bądź Asusa ze względu na to , że Gigabyte w rewizji drugiej ma zablokowane napięcia ;)

 

Jeśli chcesz czarne PCB to pewnie zależy Ci na wyglądzie karty. Tu skłaniałbym się ku Asusowi ;)

Edytowane przez R-Koniu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Narazie chyba wygrywa Giguś. Myślę, że niebieskie PCB też się jakoś ładnie skomponuje z resztą kompa  :) Tylko pozostaje pytanie czy jest on naprawdę cichy? Z jednego testu wynika, ze jest on słyszalny w idle. Czy to prawda? Może ktoś się bardziej wypowiedzieć na temat tej karty? Byłbym wdzięczny :)

Link to post
Share on other sites

testowałem radka HD7850 a zaraz po nim GTXa 660tkę (oby dwa od Gigusia) z otwartą budą . W idlu radka było trochę bardziej słychać , ale musiałem się wsłuchać lub przybliżyć twarz do budy. Bo zamknięciu obudowy to już nie miało większego znaczenia. Trzeba się wg mnie skupić , żeby usłyszeć pracę tej karty ;)

Edytowane przez R-Koniu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Polecam to co sam kupiłem MSI HD7850 OC. Cichutko , chłodno, bez najmniejszych problemów. Do tego jak na dzisiaj w 1920x1080 , max komfortowo BF3, Wiedźmin2, STALKERY +mody na grafę, wszelkie NFS-y, CoDy, Crysis 2 itp. Naprawdę dobra karta. Pawel7 pisze ,ze temp. w  stresie max 60.C  u mnie max 49-50 C :)

Edytowane przez Dunny
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

U mnie w Bioshocku i TR na wysokich detalach temperatura potrafiła dochodzić do 60C, ale karta nadal była cicha.

W IDLE na pewno jest cichsza od GB, poprzednio miałem 7770 od Sapphire i poziom głośności podobny.

Za MSI i GB na pewno przemawia gwarancja 36 miesięcy :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sam mam Radka 7850 z WF2 w idlu mam obniżone obroty do 25% (a nawet jak miałem 40% w idlu to i tak jej nie słyszałem)  przez co jest niesłyszalny a w stresie jest 40% obrotów i także jest praktycznie niesłyszalny. Jeśli chodzi o temperaturę to nie widziałem na niej więcej niż 60 stopni (nawet po OC na poziomie 1100 na rdzeniu). A po dłuższej sesji w Metro 2033 miałem na niej 55 stopni. A co do ewentualnych propozycji to można się zastanowić nad Sapphire (jest nieco głośniejsza ale umożliwia wyższe OC przez odblokowane napięcia).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

XFX będzie niezła, głośniejsza. To chłodzenie otwiera stawkę tych "głośnych", mimo że samo w sobie jest jeszcze znośne. 

(Testy gdzieś były, ale już nie wiem gdzie... wybacz)

 

Osobiście też jestem za Gigabyte - miałem od nich różne karty, z różnymi chłodzeniami i jeszcze żadne mnie nie zawiodło.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Polecany powyżej Radek od MSI z jednym centralnie umieszczonym wentylem jest względnie cichy bez OC (tzn. z tym fabrycznym do poziomu 900 MHz). U mnie przy gpu@1050 MHz w stresie jest dość głośny, prędkość wentylatora dochodzi do 50%, a wtedy o ciszy nie może być mowy. To fajna karta, ale nie dla cichofilów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Najlepszym wyjściem dla Ciebie będzie ustawienie obrotów wentylatorów "na sztywno"  (np programem MSI afterburner)

Pamiętaj jednak ze odbędzie się to kosztem temperatur, wystarczy jednak przetestować parę ustawień (np wentylatory na 35%, 38%, 42% itp) aby znaleźć kompromis miedzy cisza a temperaturami.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dobra panowie, dzięki wszystkim za pomoc :) Oczywiście plusy poleciały. Zastanowię się jeszcze nad tym royalQueen od Club3D, którego podał Igor. Mam nadzieję, że do jutro już coś zamówię :) Jeszcze raz dzięki za pomoc i pozdrawiam.



@EDIT: Zakupiłem HD7850 od Gigabyte'a (dokładnej tą wersję: http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-r785oc-1gd/specs/

) i narazie jestem zadowolony. Karta dość głośna w spoczynku, ale po pobraniu programu EVGA Precision X i ustawieniu odpowiedniej krzywej wentylatora karta jest bardzo cicha zarówno w spoczynku jak i w stressie. Podczas stressu (Unigine Valley Benchmark) osiąga max. 64*C. Podczas gry w BC2 max 57*C.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...