Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jako że muszę kilka dni obyć bez karty graficznej uruchomiłem integrę w i5 3570k. Problem w tym, że komputer podziała jakiś czas, po czym się wysypuje. Przywróciłem nawet standardowe taktowania procka, ale to nic nie dało. Może płyta podaje zbyt niskie napięcie dla GPU?

Link to post
Share on other sites

Usuń Driver Sweeperem w trybie awaryjnym wszelkie pozostałości sterowników po starej grafie.

Wiem z doświadczenia, że takie śmieci potrafią namieszać w systemie przy instalacji nowej karty.

Zerknij też w dziennik zdarzeń, czy jakiś błąd się nie pokrywa z czasem wysypywania kompa.

Link to post
Share on other sites

podepnę się pod temat..

u mnie HD4000 (I53570K) działa jak należy pomimo zainstalowanych sterów do nvidii, ale mój problem jest inny, otóż nie mogę sobie poradzić z pracą na dwóch monitorach, tzn. czy podepnę amplituner i telewizor pod mobo czy też pod GTX670 nie mogę uzyskać video z tych dwóch źródeł jednocześnie, sterownik wykrywa oba wyświetlacze ale za pierona nie chce się przełączać na pracę pod amplitunerem i telewizorem i wybiera tylko jedno źródło; na Saphire HD4870 wszystko działało jak należy a teraz mogę wyświetlać tylko na jednym... 

 

powiedzcie co muszę zrobić by móc oglądać np. filmy albo na samym tv albo na tv przez amplituner? w biosie multi mam ustawione na enabled

Link to post
Share on other sites

@vidio

To może być kwestia tego że nie ustawiłeś trybu wyświetlania obrazu na dwa monitory. W win8 klikam prawym na pulpit i mam opcje wyświetlania pulpitu może masz ustawione wyświetlaj tylko na 1 monitorze. Dodam że monitory mam podłączone pod gtxa 670 jeden przez hdmi drugi dvi.

Link to post
Share on other sites

dzięki dejnus w win8  na innym zestawie też tak mam z automatu... a tu na win 7 jest jakiś problem nawet po ustawieniu wyświetlania na dwóch monitorach; wygląda to tak, że w czasie wyświetlania na tv na wyświetlaczu amplitunera mam ikonkę (że jest połączenie kompa z amplitunerem), i niby wszystko jest ok, natomiast po przełączeniu na wyświetlanie z amplitunera ikonka znika i amplituner nie wyświetla obrazu z kompa; przyznam, że nigdy z czymś takim nie miałem do czynienia, a "od zawsze" jadę na dwa wyświetlacze; ki pieron?

Link to post
Share on other sites

Miałem podobnie. Gdy sprzedałem 7850 i musiałem 2 dni korzystać z hd 4000 to komp się dziwnie zachowywał. Co kilka minut restarty i info:

 

"Power suply surges detected during the previous power on.

ASUS Anti-Surge was triggered to protect system from unstable power supply unit!

Press F1 to run setup"

 

Z tego wynika, że zasiłka robiła przepięcia i ASUS-owe zabezpieczenie resetowało kompa.

Komp po instalacji sterów intela nie działał poprawnie, nie wykrywał nazwy monitora i nie działał interfejs AERO, filmy na utube się cięły.

 

Po włożeniu nowej karty  i zainstalowaniu sterów NVIDI wszystko ustąpiło i znowu było stabilnie

 

Dla pewności kupiłem nowy zasilacz.

 

Spotkał się ktoś już z takim problemem?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...