Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam kupuje kmputer.Mam już wybrany zestaw ale może wy podsuniecie mi cos lepszego.Pc będzie do gier typu Far cry 3 na ULTRA.Komputera nie będe zminiać przez około 5 lat.W zestawie prosze by był Komputer + Monitor.

Z góry dzięki.

 

 

 

 

Prosze nie piszcie mi że 8500 zl to strata kasy na gry :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Prosze nie piszcie mi że 8500 zl to strata kasy na gry

 

8500 zł to stara kasy na gry. Wzrost wydajności względem takiego potwora za 4500 zł praktycznie zerowy.

 

Lepiej kupić teraz jednostkę z monitorem za 4500 zł a za dwa lata kolejną za 4000 zł.

Link to post
Share on other sites

 

 

Pc będzie do gier typu Far cry 3 na ULTRA.Komputera nie będe zminiać przez około 5 lat.

 

NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI

 

Na 5 lat możesz kupić monitor, zasilacz i obudowę. Względnie dyski, pamięć RAM i wentylatory (markowe powinny dociągnąć 5 lat).

Cała reszta będzie do wymiany. Więc tak jak już Ci powiedziano - teraz skupiasz się na powyższych podzespołach a resztę kupujesz tak, aby było Cię stać na wymianę za 2-3 lata.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

/ciach/

Procesor Intel Core I5 3570K, umożliwiający OC. W sam raz do gier, a jak zabraknie mocy to podkręcisz. Do tego masz porządny Cooler, bardzo wydajny "olbrzym". 2 kosteczki po 4GB RAM'u. Do gier wystarczy, jak zabraknie to dokupisz kolejne 2 kostki. Więcej jedynie potrzebne jest do zastosowań profesjonalnych. 2 TB dysk na dane i dysk SDD (ktoś wskaże ci lepszy) na przyśpieszenie działania systemu i programów. SLI 660 wydajniejsze od pojedynczej 670. Markowy zasilacz polskiej firmy Silentium PC z licznymi zabezpieczeniami i certyfikatami. Przewiewna duża obudowa. No i monitorek z matrycą IPS. Ktoś może wskaże ci lepszy

Wydawanie więcej niż ta kwota to strata pieniędzy i brak czegoś w głowie.

 

Niedostosowanie się do regulaminu wewnętrznego - brak argumentacji.

http://forum.benchmark.pl/forum-9/announcement-12-regulamin-wewnętrzny-działu-komputery-zestawy-komputerowe/

 

Poprawiłem. Zadowolony?

//Nie - Z77A-G43 nie umożliwia obsługi SLI które zaproponowałeś.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Procesor Intel Core i7-3930K

Płyta główna ASRock Fatal1ty X79 Champion

Chłodzenie CPU PHANTEKS PH-TC14PE_RD

Pamięć Patriot PV38G186C9KRD 

Karta graficzna Asus GeForce GTX 680

Dysk Western Digital 1TB Caviar Black

Dysk SSD OCZ Vertex4 128GB

Asus DRW-24B5ST SATA CZARNY

Zasilacz Be Quiet! STRAIGHT POWER BQT E9-700W, 80PLUS Gold

Obudowa Corsair Carbide Series 500R Mid-Tower Gaming Chassis

Wszystko ładnie dobrane kolorystycznie.

Kasy niby dużo ale już trzeba było ucinac na dysku itp.

Monitora specjalnie nie dawałem masz na niego 700zł ja sie nie znam na monitorach więc nie chciałem cię wprowadzić w bład.

Procesor na podstawke 2011 więc jak najbardziej.

Płyta z tym właśnie socketem, przyszłościowa

Karta z dobrym chłodzeniem przewidziane oc powinna starczyć jeszcze na trochę.

Pamięci no głównie żeby pasowały kolorystycznie ich taktowanie to 1866MHZ będą szybsze.

Dysk seria bardzo wydajna black

Dysk ssd na system i pare gierek

chłodzenie także dobrane kolorystycznie polecam zajrzeć na kanał blackwhite321 tam jest jego rozpakowanie.

Zasilacz nic dodać nic ująć 

Obudowa elegancka, przewiewna 4 wentyle w zestawie 

Edytowane przez YokkoB18
Link to post
Share on other sites

@florenek, YokkoB18

Zdecydowanie lepiej. Na przyszłość proszę o dbałość o kompetencję porad, przejrzystość postów i argumentację swoich wypowiedzi. 

Również nie zalecam nadpisywać edycji kasując to co tam zawarłem.

 

A teraz odnośnie samych zestawów.

@florenek

Nie wiem jak chcesz zrobić SLI na Z77A-G43. Jesteś niekompetentny i zrewiduj wiedzę zanim zaczniesz pomagać innym.
Wiele części można dobrać lepiej.

@Yokko~
Po co 2011 do gier? Po co 3930k do gier? Po co 680?! Zestaw jest zupełnie nieopłacalny i niepotrzebnie topi pieniądze autora.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chętnie, ale jak nie będę musiał poprawiać wszystkich w koło i pilnować porządku - niestety nie rozdwoję się.

Najpierw odpowiedz na kilka pytań:

1. Czy masz peryferia - mysz, klawiatura, słuchawki - czy trzeba je dorzucić
2. Jak zapatrujesz się na multi-gpu - poczytaj na forum o 660 SLI, jego wadach i zaletach
3. Ile potrzebujesz miejsca na dysku
4. Czy masz jakieś specjalne wymagania odnośnie rozmiaru obudowy (czy musi się zmieścić pod szafkę, biurko etc)
5. Czy ma to ładnie wyglądać, czy być głównie wydajne?

Link to post
Share on other sites

@florenek, YokkoB18

 

Zdecydowanie lepiej. Na przyszłość proszę o dbałość o kompetencję porad, przejrzystość postów i argumentację swoich wypowiedzi. 

Również nie zalecam nadpisywać edycji kasując to co tam zawarłem.

 

A teraz odnośnie samych zestawów.

@Yokko~

Po co 2011 do gier? Po co 3930k do gier? Po co 680?! Zestaw jest zupełnie nieopłacalny i niepotrzebnie topi pieniądze autora.

Autor chce zestaw za 8500zł więc mu taki złożyłem

Edytowane przez sid vicious
skracam cytat bo zajmuje połowę ekranu...
Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego, że my jesteśmy tutaj aby autorowi doradzić sprzęt opłacalny a nie taki jaki mu się wydaje, że będzie dobry.
8500zł na raz to strata pieniędzy i trzeba autora uświadomić a nie klepać bez sensu!

 

I na marginesie, oduczcie się cytowania całych postów, zwłaszcza jeśli wiszą powyżej.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Chętnie, ale jak nie będę musiał poprawiać wszystkich w koło i pilnować porządku - niestety nie rozdwoję się.

 

Najpierw odpowiedz na kilka pytań:

1. Czy masz peryferia - mysz, klawiatura, słuchawki - czy trzeba je dorzucić

2. Jak zapatrujesz się na multi-gpu - poczytaj na forum o 660 SLI, jego wadach i zaletach

3. Ile potrzebujesz miejsca na dysku

4. Czy masz jakieś specjalne wymagania odnośnie rozmiaru obudowy (czy musi się zmieścić pod szafkę, biurko etc)

5. Czy ma to ładnie wyglądać, czy być głównie wydajne?

Mam tylko myszke.Chce 1 tb dyski twardego i 128 gb ssd

Link to post
Share on other sites

No dobra.

Koszyk, ~5750zł

http://www.morele.net/inventory/info/k7mqQk/

 

Monitor Dell U2312HM, na matrycy e-IPS - będzie do gier.

Obudowa i zasilacz, będą na lata - ciche, eleganckie, bardzo dobrej jakości. Komputer nie będzie szumieć w nocy, ani przy przeglądaniu internetu.

Podobnie jak dyski - porządne, renomowane, wydajne. RAM taki jaki ma być.
Ten sprzęt może zostać z Tobą na lata.

 

Teraz reszta - 3570k / Z77A-G45 / Macho HR-02 / Arctic MX-2
Platforma do gier, która pozwoli na solidny overclocking. Najprawdopodobniej wystarczy na bardzo długo - to mocny procesor do gier.

 

Grafika - HD7970 Sapphire Vapor-X. Wystarczy na 2 lata grania. Po ~2 latach za zaoszczędzone pieniądze kupujesz jedną, nową, mocną kartę graficzną na przyszłe standardy.

 

Zostało nieco ponad 2.500zł - te pieniądze trzymaj na przyszłą modernizację. Jeśli odsprzedasz stary sprzęt (cpu/mobo/gpu) to jest szansa, że bez dodatkowych kosztów wymienisz i kartę graficzną i procesor wraz z płytą główną za te 2-3 lata.

Jeśli chcesz, można tu dorzucić jakieś słuchawki i prostą kartę dźwiękową, dochodząc do ~6000zł.

Klawiaturę wybierz sam, bo nie da się tego doradzić nie znając Twoich preferencji.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

http://s14.postimg.org/dzw82vuyp/7747.png

Wychodzi 7747zł jest ładnie, mega wydajnie i solidnie. i5 do gier spokojnie wystarcza, ogień zrobią 670 w SLI. Reszta komponentów zgodnie z zasadą wysokiej jakości do tego świetny monitor 120Hz :) Jakieś pytania? 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zestaw za 5500 zł.

Wydajny procesor do gier, płyta pozwalająca na mocne OC i SLI. 8GB pamięci ram które powinno w zupełności wystarczyć. Szybki dysk SSD (alternatywa to Plextor). 2 karty graficzne gtx 660 w SLI które mają większą wydajność niż pojedynczy GTX 680, więcej o SLI tu. Jeśli nie chcesz się w to pakować to weź HD7970 lub GTX670. Mocny, modularny zasilacz i ładna dobrze chłodzona obudowa, w przypadku SLI proponuję zamontować wentylator na koszyku z dyskami a nie na boku obudowy ponieważ z boku obudowy wentylator hałasuje wciągając powietrze przez kratkę. Do tego dobry 23 calowy monitor o matrycy e-IPS.

Edytowane przez Reveger
Link to post
Share on other sites

 

 

Jakieś pytania? 

:roll:

1. Dwa referenty - piekarnik.

2. Wydajność zbędna/przepłacona - nawet myśląc o utrzymaniu 120hz (nie wszystkie gry z tym dobrze współpracują, czasem bywają komplikacje, więc poza CSem i Quake bym się w to nie pchał)

3. Chłodzenie CPU zupełnie nieopłacalne w tej cenie, oraz brak pasty w zestawie

 

Pomijając te wady, jest to kopia zestawu powyżej. No ale jak ktoś chce, to może...

Link to post
Share on other sites

Palita grafiki nie ma co brać, mają słabą elektronikę, tak jak i inne "mniej" znane firmy. Mówie na podstawie wiedzy udzielonej od ludzi podkrecajcych zawodowo :)

Asus, Evga, Gigabyte czy MSI warte uwagi, jesli chodzi o chlodzenie karrt polecam DcuII

Link to post
Share on other sites

EE.. Nie opłaca się wydawać 8500 ZŁ na komputer do gier... Chyba, że chciałbyś trzy monitory, albo coś takiego.

Jednak musisz sobie uświadomić, że to jest wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Zestaw do gier:

Kliknij


 

Wydajny procesor, 8GB pamięci RAM, polecana i przewiewna obudowa, cichy, stabilny i dodatkowo modularny zasilacz zrobią swoje, a na deser otrzymujesz moc dwóch GTX'ów 660.  

Edytowane przez PandaBear
Link to post
Share on other sites

GTX 660 od Gigabyte nie nadaje się do SLI grzeje się i hałasuje w stresie. Ogólnie chłodzenie WF2 to trochę lipka nie to co WF3. A i czasami zdarza się że piszczą w nich cewki.

Edytowane przez Reveger
Link to post
Share on other sites

GTX 660 od Gigabyte nie nadaje się do SLI grzeje się i hałasuje w stresie. Ogólnie chłodzenie WF2 to trochę lipka nie to co WF3. A i czasami zdarza się że piszczą w nich cewki.

Przepraszam, byłem posiadaczem GTX'a 660 od Gigabyte i był prawie, że niesłyszalny w stresie.

Link to post
Share on other sites

Z tymi cewkami to też ludowa mądrość. Więc wyjaśnię po raz piąty.

Cewki nie piszczą wszystkim. Piszczą niektórym. (również innym producentom)
Gigabyte potwierdziło, że u nich cewki mają takie tendencje i nie jest to nic złego.

Jeśli już mają piszczeć, to robią to z zasady w ogromnym stresie - Furmark, kombustor, albo 2500FPS podczas ładowania Menu gry.

Posiadam 550Ti oraz 670 od Gigabyte, w jednym i drugim cewki piszczą tylko i wyłącznie podczas wymienionych powyżej sytuacji.
Natomiast nigdy nie przeszkadza to w grze - wentylatory i dźwięk z głośników/słuchawek skutecznie to zagłusza.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Możecie przestać spamować?  :->

 

 

 

Fajny zestaw złożyłem?

"To nie jest konkurs na najlepszy zestaw."

pkt I, reg. wew. Zestawów

 

To samo tyczy się pana powyżej - wiem co napisałeś - rozwinąłem to. Czy jest w tym jakiś problem?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...