Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Komputer za 8500 zł

Pc 8500 zł

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 PandaBear

PandaBear
  • Amator

• 26 postów

Napisano 03 maj 2013 - 17:10

GTX 660 od Gigabyte nie nadaje się do SLI grzeje się i hałasuje w stresie. Ogólnie chłodzenie WF2 to trochę lipka nie to co WF3. A i czasami zdarza się że piszczą w nich cewki.

Przepraszam, byłem posiadaczem GTX'a 660 od Gigabyte i był prawie, że niesłyszalny w stresie.

• 0

#22 sid vicious

sid vicious
  • Pan Przecinek

• 11986 postów

Napisano 03 maj 2013 - 17:19

Z tymi cewkami to też ludowa mądrość. Więc wyjaśnię po raz piąty.

Cewki nie piszczą wszystkim. Piszczą niektórym. (również innym producentom)
Gigabyte potwierdziło, że u nich cewki mają takie tendencje i nie jest to nic złego.

Jeśli już mają piszczeć, to robią to z zasady w ogromnym stresie - Furmark, kombustor, albo 2500FPS podczas ładowania Menu gry.

Posiadam 550Ti oraz 670 od Gigabyte, w jednym i drugim cewki piszczą tylko i wyłącznie podczas wymienionych powyżej sytuacji.
Natomiast nigdy nie przeszkadza to w grze - wentylatory i dźwięk z głośników/słuchawek skutecznie to zagłusza.

• 1
Mini słowniczek poprawnej pisowni:w ogóle, przede wszystkim, poniekąd, na pewno, naprawdę, użytkować, wziąć, skąd, spróbuj, otóż, rzadki, żaden, wierzyć, krótko, obejrzeć, jest napisane (coś), pisze (ktoś), włączać, wyłączać, sprzedaż, póki, lepsze, w sumie, obudowa.
Moderator Globalny/Ekspert działu: Zestawy Komputerowe / GPU / Pełne zestawienie Ekspertów

#23 PandaBear

PandaBear
  • Amator

• 26 postów

Napisano 03 maj 2013 - 17:29

Fajny zestaw złożyłem?

• 0

#24 Reveger

Reveger
  • Bywalec

• 124 postów
  • Miejscowość:Łódź

Napisano 03 maj 2013 - 17:35

Przecież napisałem że czasem się zdarza. >.<

• 0

#25 sid vicious

sid vicious
  • Pan Przecinek

• 11986 postów

Napisano 03 maj 2013 - 17:43

Możecie przestać spamować?  :->

Fajny zestaw złożyłem?

"To nie jest konkurs na najlepszy zestaw."

pkt I, reg. wew. Zestawów

To samo tyczy się pana powyżej - wiem co napisałeś - rozwinąłem to. Czy jest w tym jakiś problem?

• 0
Mini słowniczek poprawnej pisowni:w ogóle, przede wszystkim, poniekąd, na pewno, naprawdę, użytkować, wziąć, skąd, spróbuj, otóż, rzadki, żaden, wierzyć, krótko, obejrzeć, jest napisane (coś), pisze (ktoś), włączać, wyłączać, sprzedaż, póki, lepsze, w sumie, obudowa.
Moderator Globalny/Ekspert działu: Zestawy Komputerowe / GPU / Pełne zestawienie Ekspertów

#26 dodo

dodo
  • α

• 10487 postów

Napisano 03 maj 2013 - 17:49

nie wszystkie gry z tym dobrze współpracują

Musze się nie zgodzić, nie znam gry w której występują jakieś problemy.Wystarczy utrzymać ponad 100fps aby zobaczyć korzyści płynące z monitora 

• 0

#27 sid vicious

sid vicious
  • Pan Przecinek

• 11986 postów

Napisano 03 maj 2013 - 17:54

No to mam sprzeczność zeznań.

Znajomy na 120Hz monitorze z 580SLI marudził, że to nie takie wspaniałe jak może się wydawać i generalnie mam się w to nie pchać jeżeli ma to być tylko dla frajdy. On gra w prawie wszystko co wychodzi na rynek, więc nie wiem o których grach dokładnie mówił.

Trzeba zbadać temat  :->

@down
No wiadomo, ale nie zapominaj, że w tamtym proponowanym zestawie nie będą pracować na v-sync tylko piłować FPSy żeby nakarmić 120Hz monitor - więc ciepło i głośno będzie na bank, i tylko tyle miałem na myśli.

Użytkownik sid vicious edytował ten post 03 maj 2013 - 17:57

• 0

#28 effendi360

effendi360

Napisano 03 maj 2013 - 17:54

1. Dwa referenty - piekarnik.

Spokojnie. Skoro 570 w kanapce się nie spaliło to i tym bardziej na 670 nie ma tragedii.

• 0

#29 dodo

dodo
  • α

• 10487 postów

Napisano 03 maj 2013 - 18:07

No to mam sprzeczność zeznań.

Wszystkie gry które posiadam (lista w odpowiednim temacie) działają z 120Hz

Rożnica jest widoczna gołym okiem (120Hz vs 60Hz), sugeruje zobaczyć to na własne oczy.

Czasem podłączam TV do komputera (aby oglądać film), odświeżanie przestawia się na 60Hz co zapominam później zmienić. grając w BF3 Multi na 60Hz mam wrażenie ze karta wyświetla jedynie 30fps.

• 0

#30 gtxxor

gtxxor
  • gwiazdor %-)

• 9844 postów

Napisano 04 maj 2013 - 03:11

:roll:

1. Dwa referenty - piekarnik.

2. Wydajność zbędna/przepłacona - nawet myśląc o utrzymaniu 120hz (nie wszystkie gry z tym dobrze współpracują, czasem bywają komplikacje, więc poza CSem i Quake bym się w to nie pchał)

3. Chłodzenie CPU zupełnie nieopłacalne w tej cenie, oraz brak pasty w zestawie

Pomijając te wady, jest to kopia zestawu powyżej. No ale jak ktoś chce, to może...

1. Do SLI referenty są lepszym rozwiązaniem - bo wyrzucają gorące powietrze poza obudowę :) 

2. Battlefield3? <--- tutaj 1 karta 120 fps nie utrzyma, 660 SLI też sobie nie poradzi. Ja wiem że to przerost formy nad treścią, ale jak szaleć to szaleć

3. BQ daje dobrą pastę, a z samym coolerem poszedłem w wygląd

• 0
XOR WATERCOOLED RIG: 3820 | X79A-GD45 Plus | 4x4GB DDR3 Kingston | GTX770 2GB | 840 PRO 256GB | WD10EZRX 1TB | SF550P14XE | NZXT 810
HOME OFFICE PC: 3220 | B75M-D3H | 4x4GB DDR3 Kingston | HD6770 1GB | Intel 330 120GB | 7200.12 500GB | Modecom 520W | CM Elite 330
LENOVO Y580 NOTEBOOK: 3210M | 4+2GB DDR3 Micron | GTX660M 2GB | Corsair Force3 120GB SONY KDL-32HX750 + NEXUS 7 16GB + HTC 8S

#31 sid vicious

sid vicious
  • Pan Przecinek

• 11986 postów

Napisano 04 maj 2013 - 10:21

Yep, blowery wyrzucają poza obudowę, ale tam mimo to będzie piec grzewczy. W tym sęk. 
A BQ daje tubkę masła a nie pastę, wyleciał mi z głowy dokładny model ale to straszny przeciętniak - dlatego o tym wspomniałem. (a cena to wiesz - można go wyrwać za 200zł, więc po co dawać 240zł)

Jak autor chce wywalić całą kasę i kusi go 120hz to pewnie, że można - ale bardziej ekonomiczny wariant to komp do 5k z jedną kartą i upgrade za 2 lata.

• 0

#32 kajtek.

kajtek.
  • yyyyyyyy ?

• 31559 postów

Napisano 04 maj 2013 - 10:34

A BQ daje tubkę masła a nie pastę, wyleciał mi z głowy dokładny model ale to straszny przeciętniak

Shin Etsu X 23 7762 ?

• 0

#33 sid vicious

sid vicious
  • Pan Przecinek

• 11986 postów

Napisano 04 maj 2013 - 10:42

Raczej skłaniałbym się ku G751, ale jednoznacznie nie jestem w stanie stwierdzić - ciąg literek który przeczytałem rok temu już wypadł mi z głowy. 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych