Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez sid vicious,

Recommended Posts

Siemka!

 

Jako, że w ostatnim miesiącu mocno spadły ceny sprzętu (podejrzewam, że to wina niskiego kursu dolara) chciałbym zamówić mój nowy sprzęcik. :)

 

Cena: 5500zł z monitorem.

 

Moja konfiguracja:

-i5 3570K

-z77a-gd55

-hyperx 2x4gb

-GB GTX 660 OC

-840 Pro 128GB

-Barracuda 1tb (model 64mb cache)

-GH24NS95

-Core 650w

-ARC R2

-Macho 140mm

-MX-2 8g

 

 

Do tego na 100% Dell U2312HM

 

 

Łącznie mi wyszło 5488zł w Saturionie.

 

 

Zamówię chyba z dwóch sklepów: Jedną 660, 840 Pro i GD55 z Agito, bo wtedy dostanę Metro Last Light, a dysk i płytka tu są tańsze. Wszystko inne z Saturiona.  :)

 

 

Pytania:

  1. starczy 650w na sli (i może OC tych kart) ? (jak coś, to biorę wersję 750w, bo tylko w saturionie jest za 358zł jeszcze)
  2. jakie OC zrobię na procku?
  3. jak podkręcać karty w sli?
  4. brać edycję 10th unniversary od kingstona, czy zwykły hyperx?
  5. WindForce x2 nie jest głośny?
  6. wejdzie mi do arca macho 140mm?

Wiem, wiem, że kiedyś temat już ode mnie był, ale mnie nie bijcie.  :D Zakładam jeszcze raz, bo ceny spadły, do sprzedaży wszedł ARC R2, postanowiłem wziąć jeszcze HDD...

 

 

Aha, i aktualnie nie mam nic, no może poza jakimśtam dyskiem 120gb starym, który też podczepię pod zestaw. OC: chyba tak. W miarę przyzwoita głośność, ale to nie priorytet. Aha i DO GIER I WSZYSTKIEGO INNEGO.

 

 

Dzięki za odpowiedzi. Jak mam coś dorzucić (info), a tego nie zrobiłem, to sorka.

Edytowane przez Dazuo
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Odpowiedzi:

  1. Starczy, a nawet będzie spory zapas. Więcej niż 650W kategorycznie nie brać. (Na dobrą sprawę wystarczy i mocne 550W)
  2. Na tyle na ile procek pozwoli - nie ma reguły. 
  3. Normalnie, każdą z osobna - tak aby taktowania były równe (więc lepszą zaniżyć)
  4. Jak wolisz, byle weszły pod chłodzenie - różnicy w wydajności nie będzie
  5. Z tego co się orientuję to nie - chyba że mocno go rozkręcisz (ale wtedy każde chłodzenie jest głośne)
  6. Macho 180mm? A nie 140mm czasem? Do Arc Midi wejdzie duży macho (jeśli o tym mowa)

Jak tylko do gier (bo nie wiem co znaczy "wszystko inne" ale domniemam, że to przeglądanie neta i sprawdzanie poczty), można zaoszczędzić na:

  • Mobo - Z77A-G45
  • SSD - Crucial M4 / Plextor M5
  • PSU - XFX Core 550W/ OCZ ZT 550W/ BQ L8 630W (ostatni najcichszy)

 

Przyzwoita głośność będzie natomiast na jednej karcie - SLI siłą rzeczy będzie głośniejsze. 

Reszta się zgadza, nic się nie zmieniło w kwestii podzespołów (Haswell dopiero wyjdzie) więc zestaw dobry.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

OKOK THX, a dlaczego taktowania muszą być równe? Ostatnio oglądałem filmik na youtube z newegg i tam robili sli z zupełnie innych producentów kart o innych taktowaniach, rzecz jasna na tym samym chipie 660.

Link to post
Share on other sites

OCZ ZT też ma 130/135mm, a posiadacze mówią, że jednak go słychać. (w co długo nie wierzyłem)

Inna sprawa, że BQ ma wentylator... od BQ (o niespodzianka!) które same w sobie są bardzo ciche, ale ponoć niektórym piszczą w nich cewki (o moim modelu też to mówili, ale ja tego nie zauważyłem).

Tak czy inaczej, to są detale które i tak umkną pod hałasem dwóch kart graficznych ;)

Link to post
Share on other sites

Niby tak, ale skoro biorą ponoć przewiewną obudowę - Fractal Design ARC r2 - to po co zabierać sobie na starcie potencjał OC tych kart?



@Sid

Widzę, że przerzuciłeś się z polecania jednego BQ na inny model BQ. :) Ostatnio z tego co pamiętam mocno zachwalałeś BQ Straight Power 580W, a teraz Pure Power 630w. To może dobrze, bo widać, że ta marka jest godna polecenia. Zastanowię się jeszcze, a czy takie 630w uciągnie sli 660 z OC i do tego 3570K z przyszłym OC + Hdd, +ssd +napęd?



Już wiem:

 

Wybiorę pomiędzy XFX Core 750w (albo 650w?), a BeQuiet Pure Power L8 730w. Może jednak ten bq, choć byłem przekonany do XFX z powodu dużego wentylka, ładnego wzornictwa i części od seasonica.

Link to post
Share on other sites

BQ E9 580w - sprawność GOLD, 135mm wentylator
BQ L8 630w - sprawność BRONZE, 120mm wentylator, oraz jest stówkę tańszy

Moc mają na porównywalnym poziomie.

 

Nie wiem czemu znowu upierasz się za zasilaczami jak do pralki, ale już nie będę na siłę Ci tego wybijać z głowy.
Taka platforma (z SLI), pobierze, ze 400W, w porywach do 450W - więc te realne 550-560w spokojnie pociągnie ten sprzęt i nie ma potrzeby ładować tu ~700W zasilaczy.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak. Wyjdzie dx12, tressfx, birdsfx, boobsfx, (...) co sobie tam jeszcze wymyślą i wnioskuję, że będziesz chciał skorzystać z tych dobrodziejstw technologicznych.
W takim przypadku lepiej sprzedać co masz i kupić nową kartę która będzie to obsługiwać, niż pchać się w tri-sli na powietrzu (to zabawa dla entuzjastów, głównie pod benchmarki).

 

Sprawa jest o tyle bardziej skomplikowana, że karta graficzna nie składa się tylko ze rdzenia. Tu należy liczyć się też z shaderami, vram, przepustowość szyny, czy też wspominane wsparcie bibliotek directx. Co Ci po kosmicznej mocy obliczeniowej rdzenia jeżeli cała reszta będzie lata technologiczne z tyłu.

Link to post
Share on other sites

GTXy jak w temacie - Gigabyte, (GB). :) Najtańsze, nieźle chłodzą, ale w jakimś zagranicznym teście widziałem, że są minimalnie głośniejsze od DirectCU, ale niestety ASUS wysoko ceni swoje karty.. :(

Link to post
Share on other sites

Miałem GB 680 i 2x asus 670. Asus to bajka w porównaniu do karty GB. Cisza aż do 60% obrotów wentyli w przypadku asusa gdzie GB był już wyraźnie słyszalny przy takim ustawieniu. Asusa jest o wiele cichszy od GB a co do chłodzenia to faktycznie porównywalnie

Link to post
Share on other sites

Więc zargumentuje to jeszcze tak http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/GeForcet_GTX_660/glosnosc.png

 

 

  • 1 - pasywna
  • 2 - praktycznie niesłyszalna
  • 3 - lekko słyszalny szum
  • 4 - wyraźnie słyszalna
  • 5 - głośna

Różnica jest widoczna przy większym obciążeniu...

Link to post
Share on other sites

Też widziałem ten test, ale najpierw stwierdziłem: coś tu nie pasuje. Po pierwsze tam były różne temperatury pomieszczenia a po 2. Jak to możliwe, że 2 wentylatorki 100mm bodajże są głośniejsze od mniejszych ASUSa?

Link to post
Share on other sites

Rozmiar, nie ma wpływu na głośność np 140mm be quiet może być cichszy od 80mm z firmy biedronka

 

BREDNIE

większy wentylator będzie cichszy, bo ma większe łopatki i może pracować z mniejszą prędkością aby utrzymać ten sam poziom wydajności.

sv

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

wiem, wiem, ale jak to w takim razie jest? Aha i jeszcze bardzo ważnym elementem jest cena karty, a tu giguś miażdży konkurencję- 718zł, dużo mniej niż asus, ten ma ceny 800+, a w przypadku sli to robi różnicę. Aha, jeszcze jedno, czy modele 660 od asusa w różnych wersjach (tj. Zwykła, oc, top) różnią się sekcjami zasilania? Może jeszcze pomyśleć nad 1 kartą, albo cf? Choć to ponoć ma wiele kłopotów.

 

Zamawiam, może jeszcze jakieś poprawki ktoś wrzuci przed 21? Jak nie to teraz biorę. :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...