Skocz do zawartości

Grafika - chcemy co raz lepszej a mówimy że się nie liczy


Recommended Posts

Gość usunięty

 

 

Dlatego np jedne z moich ulubionych gier to gry oparte na aktywnej pauzie (BG 1 i 2, Tornment czy z nowszych które ogromnie mi się spodbały Dragons Age 1 )

O tak - te gry to miodzio. Dawniej najlepsze dla mnie teraz zdetronizowane przez The Walking Dead The Game. Ale to rozne gatunki wiec w sumie nadal sa na szczycie... I jeszcze Planetscape Torment ;)

 

Ale przyznasz, że jak na tamte czasy grafika w tych grach była niezła, co nie?

Link to post
Share on other sites

@Igorrodz Mykiem zastosowanym w tamtych grach było to że grafika nie była robiona pod szmery bajery, tylko aby starzała się z klasą. Wystarczy spojrzeć na Przytoczonego przez cb Planetscape które jest moim zdaniem arcydziełem pod tym względem. Zastosowanie dosłownie 2 modów: 1 na zwiększenie rozdzielczości a 2 na dostosowanie UI do niej powoduje że gra wygląda po prostu pięknie a moim zdaniem nawet lepiej niż ogromna ilość gier z dzisiejszych czasów robiona pod jak największy realizm graficzny, ta droga powoduje że po roku/dwóch grafika staje się po prostu przestarzała i brzydka. A co do TWDtG to jest ona w tej chwili jedną z moich ulubionych gier  (ostatni raz tak się poryczałem oglądając po raz 1 zieloną milę, chlipałem jak głupi aż matka weszła do pokoju spytać co się dzieje xD)  Do dziś pamiętam każdą postać (mam na myśli wszystko oprócz imion bo do tego nie mam pamięci wcale xD). Ale to zupełnie inne gatunki więc nie ma co porównywać

Link to post
Share on other sites

W serialu ciekawi mnie co zrobią z tą całą geriatrią którą zabrali do siebie xD, ale żeby nie było całkiem offtop to co do grafiki w to TWDtG podoba mi się bardzo. uwielbiam taką rysowaną/komiksową grafikę :D

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Ma nawiazywac do komiksow ale... te sa czarno-biale i w innym stylu rysowane (wiem, bo mialem pozyczony od kolegi pierwszy tom... tam przykladowo Carl zabija Shane'a juz na poczatku a w serialu meczymy sie z nim bardzo dlugo...

Niemniej moim zdaniem grafika w tej grze jest ok i na dzisiaj nie widze lepszej alternatywy. Fabula - super (6/6), grafika - bardzo dobra (5/6) a wymagania... wymagania (te oficjalne) wbrew pozorom wcale nie małe (4/6). Mam nadzieje, ze drugi sezon bedzie lepszy. Tyle mojego zdania.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie można mówić że w grze liczy się tylko grafika lub fabuła. Na to czy gra jest udana czy nie ma wpływ wiele czynników, takich jak : 

-muzyka i oprawa dzwiękowa

-grywalność

-sterowanie

-poziom trudności

i oczywiście grafika i fabuła . Więc nie można jednoznacznie powiedzieć że liczy sie tylko jedno z nich bo to wszystko składa się w jednolitą całość.Prócz tego to chyba logiczne że checemy produkty coraz wyższej jakości z lepszą oprawą audiowizualną.

 

//Ortografia. //Igorrodz

drugi raz to samo, sv

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

A ja mam trochę inny punkt widzenia.

 

Kiedyś non stop broniłem teorii, że udanej grze wystarczy przede wszystkim dobra fabuła, duża grywalność i dopracowana mechanika rozgrywki. Grafika była dla mnie zawsze drugoplanowa. Ale od kiedy zainwestowałem całkiem spore pieniądze w swój sprzęt, gram w większości w tytuły które są go w stanie porządnie dociążyć. A to w większości przypadków tytuły ładne a w mniejszości źle zoptymalizowane :P

 

Tak czy owak - IMO bez porządnej grafiki ma się poczucie jakby się grało w tytuł sprzed lat. A po co w niego grać, skoro często gęsto są ładniejsze i równie mocne pod innymi względami?

Link to post
Share on other sites

 

 

Albo Battlefield 4, mega, naprawdę mega odgrzewany kotlet a ludzie się również jarają jak tylko się dowiedzieli że będzie super grafika :

A powiedział to fanboy CoD'a.
Na pewno nie większy niż całe Call of Shit, które co roku jest wydawane bez jakichkolwiek zmian. Mógłbym nad tym bardzo długo polemizować, bo kiedyś ta seria była moją ulubioną, a teraz jest jedynie gniotem, którym mogę sobie du**ę podetrzeć. Policz sobie ilość części obydwu serii, ilość zmian wprowadzonych przez każdą kolejną i wyciągnij wnioski. Gwarantuje ci, że się zdziwisz.
Większość ludzi lubi BF'a, bo jest to jedyny lek na call of shita i jedyna nadzieja na coś innowacyjnego w grach FPS tego pokroju.

Tak w ogóle cały twój tekst mogę podsumować jedynie tak:

Cool story bro.

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

Call of Duty ma swoje zalety i wady, do tych drugich z pewnością należy przestarzały engine graficzny natomiast obie gry mają swoich fanów i cała wojna jest bez sensu, bo oprócz tego, że obie to FPS-y to nie mają ze sobą wiele wspólnego. Targety obu gier są zupełnie inne - COD jest dla lubiących dynamiczną walkę, BF3/4 dla taktyków. Natomiast nie widzę sensu określania co jest gorsze, bo oba produkty znajdą swoich zwolenników.  

 

Czy BF4 jest odgrzewanym kotletem? Zazdroszczę, że jesteś to w stanie stwierdzić na tyle miesięcy przed premierą. IMO żadna z dotychczasowych części nie była odgrzewanym kotletem i wprowadzała wiele usprawnień do rozgrywki. Czy były jakieś ogromne zmiany oprócz fizyki i grafiki od czasu BF2? Zapewne nie. Czy to dobrze? Zapewne tak - po co zmieniać coś co jest dobre?

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Jesli BF4 bedzie mial fajna fabule na kilkadziiesiat godzin dla single lub kooperacji to pogram chetnie. Multi bowiem nie jara mnie tak bardzo. Moim zdaniem wada tej gry - trzeciej czesci - byla kiepska fabula, ktora (a tym samym cala gra) mnie rozczarowala...

Link to post
Share on other sites
Niestety grafika liczy się w tych czasach, a naprawdę szkoda, mówię to całkiem poważnie.

Przez to że rozwija się grafika, gry tracą swój "klimat", czy jak można to określić. Przykładowo, nie ma tak rozbudowanej i genialnej gry jak Fallout 2, żaden nowszy następca serii nie dorównał poziomem rozbudowania i interakcji właśnie z tym tytułem.

Podobnie w grę którą gram obecnie, Might&Magic 6, gra jest tak długa, rozbudowana, pełna lokacji i możliwości, zadań, że Skyrim który jest w tych czasach ubóstwiany jest na kolanach, i to dosłownie.

Uważam że przez to że gry idą w grafikę, klimat i rozbudowanie gier drastycznie maleje, najgorsze jest jedynie to, że nikomu to nie przeszkadza, Skyrim się popularyzuje, ma co raz więcej "fanów", a gry naprawdę mega rozbudowane, długie, klimatyczne tak mocno że w bani się to nie mieści, schodzą powoli do grobu. 

Naprawdę jestem pewien że Daggerfall, Might&Magic 6 czy nawet inne starsze gry są bardziej rozbudowane niż nowe produkcje, mogę dać sobie nawet palec za to uciąć, inną sprawą jest fakt, że gracze teraz lecą na grafikę i "łatwość" gry, w starszych grach trzeba było dużo myśleć, analizować, teraz gry tworzone są tak, by mógł je przejść sam gracz, jak i jego mama. 

Czemu nie ma już gier wojennych tak długich jak chociażby pierwszy Medal of Honor? Co się stało z grami rpg? Grafika przyćmiła prawie wszystko, dla mnie strzelanka na 6 godzin to nie strzelanka, a już tym bardziej gdy jest pełna skryptów.
Link to post
Share on other sites
To co widzimy teraz, to dla mnie stanie w miejscu, a raczej cofanie się pod względem interakcji, możliwości. Mamy Skyrima który jest banalny i strasznie łatwy do przejścia, obfituje w świetną i rewelacyjną grafikę, ale bardziej rozbudowany, większy, obszerniejszy był Might&Magic 6 czy Daggerfall i te gry dawały więcej możliwości.

Do dziś Half-Life 1 czy Fallout 1/2 są uznawane za najlepsze gry w historii dla wielu współczesnych graczy, nowe produkcje po za rewelacyjną grafiką, dają mnóstwo skryptów i upośledzają interakcje, wręcz cofają się w rozwoju.

Kompletnie lepszym rozwiązaniem by było tworzenie gier takich jak Might&Magic 6 i Daggerfall z lepszymi możliwościami i z jeszcze lepszą oprawą - wtedy bym nie narzekał, ale jak w rozwoju idzie jedynie grafika tak właściwie, a interakcja i możliwości cofają się w rozwoju, to ja dziękuje.
Link to post
Share on other sites

@up to jest wynik tego jakie są potrzeby  odbiorców. Niestety, obecnie gry w których trzeba myśleć zniechęcają 80% graczy. Przykre ale prawdziwe. Mamy erę "god mode'ów" a nie inteligentnej roz(g)rywki :)

Link to post
Share on other sites

 

 

rozbudowanie gier drastycznie maleje

 

 

starsze gry są bardziej rozbudowane niż nowe

 

 

Może ja nie chcę aby wszystkie gry były rozbudowane? Może przychodzę do domu zmęczony i chcę po prostu napier...ć na padzie przy fajnej grafice i się odstresować. Ale przychodzi też czas gdy chcę coś ambitniejszego. Oba typy produkcji mają swoje zapotrzebowanie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz napier...ć na padzie to kup konsolę :) Tam jest masa bezmyślnych nawalanek :) Problem w tym, że ambitniejszych produkcji jest teraz jak na lekarstwo. Dokładnie ta sama sytuacja co w świecie filmu. Tylko tu przynajmniej jest wybór bo jeśli chcesz obejrzeć coś głupiego to włączasz jeden z 99% amerykańskich filmów i masz :)

Edytowane przez Mephic
Link to post
Share on other sites

 

 

Może ja nie chcę aby wszystkie gry były rozbudowane?

Nie chodzi o to...

Patrz na klasyczne napierdalanki, np. DOOM, Duke Nukem 3D.

Tam mapy były rozbudowane w porównaniu z obecnymi grami typu idź do przodu i oglądaj cut scenki. 

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Co z tego, że labirynty? Jak ktoś nie ma zmysłu orientacji czy nie myśli to nie da rady. proste łamigłówki z gier z tamtych czasów są dzisiaj, dla graczy w BF czy COD problemem nie do przejścia, niestety...

Link to post
Share on other sites

 

 

proste łamigłówki z gier z tamtych

 

Jakie łamigłówki? Szukanie kluczy do drzwi czy przełącznik na drugim końcu mapy? Szczerze? To wolę elementy zaimplementowane obecnie np. wszechobecne zbieractwo na dodatkowe upgrejty ekwipunku czy wzmacnianie postaci niżeli bieganie bez celu. To i to zmusza do eksploracji, ale w obecnych produktach ma to więcej sensu.  

Link to post
Share on other sites

weź UT3, grafika nadal dobra, fabuły brak (a i tak singiel był przyjemny w kampani) a gra się świetnie. Crysis 3 grafika w sumie tylko trochę lepsza, a denny jak cholera, aż ciężko dotrzeć do końca nijakiej i beznadziejnie krótkiej historyjki, dzieli te gry 6 lat, wniosek wyciągnij sam.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

dzieli te gry 6 lat, wniosek wyciągnij sam.

Ale wez pod uwage, ze gra musi uruchomic sie i dzialac plynnie na konsolach, ktore sprzetowo sa slabsze od wiekszosci pecetow do gier. A do tego programisci nie beda dwa razy pisali gry oddzielnie pod konsole i pecety - stad wlasnie grafika, ktora jest taka a nie inna. Choc z drugiej strony jest ona coraz lepsza, co musi cieszyc. A fabula? Nie wymagaj jej w strzelankach... :->

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...