Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

w czerwcu lub lipcu będe składał komputer i niewiem co począć. Rozmyślam nad zainwestowaniem w zestaw pod AMD, ale niewiem czy opłaca się teraz kupować płyte głowną z AM3+/AM3 i prockiem AMD Phenom II x4 955 BE by w przyszłości wymienić CPU. Chcę mieć dobrą wydajność w grach a jak wiadomo obecne FX Vishera jej nieposiadają a niewiadomo jak będzie z nową architekturą Steamroller.

Głównie ciekawi mnie czy bede mógł kupić później tego Steamrollera. Co o tym sądzicie i czy domyślacie się coś o podstawkach pod nowe FXy?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Najlepszym wyjściem z sytuacji będzie poczekanie do czerwca ale nie na AMD a na nową podstawkę i procesory ze stajni Intela(Haswell) - tyle w temacie z mojej strony. ;)

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

,,Nawet jeśli PSU nie będzie w stanie podać prądu o natężeniu 0,05 A, nie oznacza to, że nie da się go wykorzystać do zasilenia komputera z procesorem Core czwartej generacji. VR-Zone twierdzi, że producenci płyt głównych zostali zobowiązani przez Intela do zapewnienia możliwości wyłączenia stanu C6 w BIOS-ie/UEFI. Wtedy po przejściu w stan uśpienia komputer będzie pobierać więcej prądu, ale przynajmniej nie wyłączy się całkowicie z powodu zbyt wysokiego natężenia. Już teraz duża część oprogramowania płyt głównych udostępnia opcję wyłączenia stanu C6. Niektóre BIOS-y pozwalają jedynie na jednoczesne wyłączenie stanów C3 i C6, co nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, bo pierwszy z nich wpływa na funkcje Turbo.''

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

no popatrz, wystarczy się nie odzywać a ładnie wychodzi kto tu jest fanboy, jak tam zdrówko tomcug ;)



co do tematu, AMD nawet jak poprawi tą wydajność o te 15% to dorówna może góra, prockom z przedziału 2600K a I5 3570k, więc tak czy inaczej warto by było wziąć intela, imo iż zapewne będzie wydajniejszy, ale nie wiem czy twoje fundusze udźwigną tak mocne obciążenie finansowe, gdyż procek swoje będzie kosztował, mobo także :D, your choice

Link to post
Share on other sites

 

 

Steamroller natomiast wychodzi już na inną podstawkę i Vishery na nic nie zmienisz
proszę o źródło tej informacji.

Po obnizkach cen, fx moze sie okazac konkurencyjny w swoim przedziale cenowym. wszystko zalezy od tego ile chcesz przenzaczyc na calego kompa.

Link to post
Share on other sites

proszę o źródło tej informacji.

Po obnizkach cen, fx moze sie okazac konkurencyjny w swoim przedziale cenowym. wszystko zalezy od tego ile chcesz przenzaczyc na calego kompa.

 

Nie ma co się pakować w AMD, skoro do gier możemy dostać wydajniejszego Intela i to najczęściej w podobnej cenie. Przykładowo Core i5-2500K można przy odrobinie szczęścia dostać za 600 zł, FX-8320 się chowa przy nim i ucieka w popłochu %-). Ceny płyt głównych podobne, więc... kto tu niby jest fanboyem :D?

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Tak Core i5 i i7 są bdb wyborem, ale jeśli masz ok. 400 zł na proca i 150-200 zł na mobo to kup FX-6300 + 760GM-P34 FX kręć do 4,5-4,6 ghz i masz naprawdę dobrą wydajność i nowy sprzęt. Szczerze mówiąc to teraz FX 6300 stał się królem opłacalności, jeszcze trochę i całkowicie wytnie stare Phenomy, bo i szybszy jest po takim OC od Phenoma 3,8-4 ghz i mniej wpierdziela prądu i nawet jeden wątek powinnien być mocniejszy.

Link to post
Share on other sites

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/focus/vishera_4300_6300/oc/energia_spoczynek.png

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/focus/vishera_4300_6300/oc/energia_cine.png

 

Tyle w temacie poboru prądu... Z tą płytą i OC to chyba oszalałeś, ja bym się nie odważył %-). Poza tym FX-6300 powoli staje się znośnym procesorem, za około 400 zł to będzie naprawdę niezła propozycja. Na chwilę obecną nadal lepiej brać X4 965, szczególnie w cenie 300 zł :D. W grach FX-6300 jest jakieś 8% wydajniejszy, różnica śladowa można rzec.

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Na razie jest tylko 8% mocniejszy - a będzie rosnąć nawet jak to są to moduły. Kolega z forum ma tą płytę i 4,5 ghz na 6300 stabilne, więc nie wiem o co ci chodzi, sekcja porządne 4+1 radiator dać i do 4,7 ghz bez problemu dojdzie. Ten FX i tak mniej zjada od x4

Edytowane przez muf18
Link to post
Share on other sites

Masz wyżej pokazane, ile zjada. Akurat energii pobierają praktycznie tyle samo ;). Na jakiej podstawie uważasz, że ta przewaga będzie rosnąć :>? Póki co, poza mało wiarygodnymi testami, nic takiego nie zauważyłem w nowszych produkcjach.

 

Co do samej płyty, może jest tania i być może wytrzyma to OC, ale nijak nie przystaje do dzisiejszych standardów. Brakuje USB 3.0, czy też SATA 3.0. Co jak co, ale w obu "obozach" za w miarę porządną płytę trzeba wyłożyć te 300 zł.

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Tylko właśnie przewaga amd jest tak, że nie każdy potrzebuje sata 3 ani usb 3, a chciałby jak największą wydajność (ja nawet nigdycnie używałem usb 3.0), a za 150-200 zł można wyłapać płytę do OC tej vishery/PII by była całkiem wydajnym sprzętem i deptała po piętach i5 non-oc. A to co mówisz ze nie ma przewagi: w BF3 jest prawie 20%, w C2 33%, MP3 21%, W2 10% nawet w shogunie jest 22%, między 6300@4,7 a 965@4

 

Tylko w showdown przegrywa, ale widać, że jest robiony pod PII, bo tam 4 ghz 965 = 4 ghz i5 :D. Ale ciekawe, że mozna sz tak zoptymalizowac pod daną arch.

Edytowane przez muf18
Link to post
Share on other sites

Równie dobrze możemy porównać z X6 i ta przewaga, o której mówiłeś, nagle w magiczny sposób znika ;). Mimo wszystko gier, które potrafią wykorzystać dodatkowe wątki jest obecnie wciąż niewiele i taki X4 965 za 300 zł to kapitalna propozycja. Można też celować w używki na LGA 1156, niedawno widziałem i5-750 z płytą za 550 zł. W tej cenie zestaw nie ma sobie równych.

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL
żeby wspomóc "biednych".

, biedni to oni nie są ... zwłaszcza teraz gdy dostaną porządnego finansowego kopa, ilość zamówień będzie ogromna, kasa będzie lała się strumieniami

Edytowane przez JonathanArcherPL
Link to post
Share on other sites

@wujashek

Żałuję, ale obecnie nie dam rady tego znaleźć. Na takie info gdzieś ostatnio trafiłem przeglądając internet. Nawet jeśli to prawdą nie jest to Steamroller już na pewno będzie ostatnią generacją procesorów na AM3+ a na LGA1150 ma wyjść Broadwell.

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...