Skocz do zawartości

HD7970 - problem - mniejszy pole robocze, mniejszy obraz


Recommended Posts

witam wszystkich,

zakupiłem nowy sprzęt, oczywiscie dzięki pomocy forumowiczów w sprawie konfiguracji :) i po podłączeniu mojej nowej HD7970 do ampli kina domowego ONKYO 905 przez HDMI, skąd obraz idzie do rzutnika zauważyłem , że na rozwijanym ekranie, na którym wyświetlany jest obraz z rzutnika, mam mniejsze pole pracy, aniżeli w przypadku gdy jako źródło podłącze PS3 lub mojego laptopa.

 

przy wyłączonych źródłach, oraz wyłączonym ampli KD 905, kiedy włączę jedynie rzutnik "światło" z rzutnika wypełnia ploe na ekranie w 100%.

Po włączeniu ampli KD i pracując np w menu ampli obraz także wypełnia ekran w 100%

Po włączeniu ampli KD, podłączeniu źródła obrazu PS3 lub laptopa także obraz wypełnia pole na ekranie w 100%. 

ale gdy

po wlączeniu ampli KD , podłączeniujako źródła obrazu HD7970 obraz wypełnia pole na rozwijanym ekranie w 90%. Jest mniejszy niż całkowite pole rozwijanego ekranu.

 

Rozdzielczości na HD7970 i na laptopie ustawione takie same 1920x1080.

 

Nie mam zielonego pojęcia o co chodzi, wkurza mnie to , że teraz nie mogę wykorzystać całej wielkości ekranu. Wygląda to tak jakby ekran projekcyjny był "za duży" do obrazu wyświetlanego gdy źródłem jest HD7970.

 

konfiguracja kompa

Płyta ASROCK z77 EXTREME4

Procesor Intel Core i7 2700k

Dysk SSD OCZ Vertex 4 128gb/ WD green sata 3 2tb

Pamięć Corsair Vengeance DDR3 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 with Heatsink

GPU Gigabyte Radeon HD7970 3GBRAM 384bit OC GV-R797OC-3GD - sterowniki najnowsze

PSU Chieftec 570w

Napęd optyczny LG

 

amlpituner kina domowego Onkyo TX-NR905

rzutnik JVC DLA-HD550

laptop Dell Vostro 3560, grafa Intel HD4000

 

Czymacie jakieś pomysły czemu obraz wyświetlany z 7970 jest mniejszy niż z innych źródeł przy tej samej rozdzielczości?

 

pozdrawiam

Edytowane przez celina888
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...