Skocz do zawartości

Wymiana karty graficznej.


Recommended Posts

Otóż, chciałbym naprawić starego kompa (karta graficzna do wymiany). Natomiast nie mam pojęcia jaką kartę należałoby do niego kupić.

Poprzednia karta to: NVIDIA GeForce4 Ti 4200 with AGP8X   (64mb)

Jest to dość stary PC, chciałbym wymienić w nim kartę to może się jeszcze do czegoś przyda. Szukałem po allegro kart agp8x, ale nie ma żadnych 64mb i tu pojawia się pytanie czy mogę wymienić tą kartę na kartę 128mb? Oczywiście zakup nowej nie wchodzi w grę, bo nie warto. Chcę się zmieścić max. 50zł (50+wysyłka).

Edytowane przez Siberianus
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/obraz-i-grafika-4312?string=riva+tnt


Bogaty wybór to do Neta wystarczy i Cs 1.6 ;) którąś sobie wybierz i tyle. Pozdrawiam



Np. tą : http://allegro.pl/nvidia-riva-tnt2-m64-32mb-sdr-150mhz-64bit-1-i3205673219.html



a Tu masz mocniejsze 128mb jak byś chciał też jest ich sporo do 50 pln z wysyłką nawet taniej ;) 

http://allegro.pl/komputery?string=AGP+128mb

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po prostu ten komp będzie służył tylko do CS 1.6 + do przeglądarki, nic więcej.

 

Mam rozumieć, że nie ma różnicy czy kupie kartę 64 czy 128 mb? Tzn. obie wejdą bez problemu? Poprzednia była AGP8X, nie wiem czy dobrze rozumiem, ale to rodzaj wejścia? Więc karta, którą zakupię musi mieć AGP8X czy jak to jest?

Edytowane przez Siberianus
Link to post
Share on other sites

Tak wejdą bez problemu tutaj jest to kwestia tylko wejścia AGP, oznaczenie x8 oznacza w tym przypadku maksymalną prędkość z jaką pracuje to wejście ogólnie, śmiało możesz brać 16,32,64,128,256,512,1024mb... itd. Bez problemu każda z tych kart zadziała jeśli obsługuje standard AGP (ma to wejście) ;) a ilość pamięci 128mb np na szynie 256bit (prędkość pamięci) przełoży się na prędkość pracy tej karty im więcej tym lepiej. Oczywiście ważnymi cechami jest też taktowanie rdzenia karty i pamięci oraz jej przepustowość ;) i tu tak samo im więcej tym lepiej. Co do pamięci dziś 2GB jest optymalną ilością do grania na jednym monitorze w roz. FHD. ale Tobie takie granie na tym kompie raczej nie grozi :) Pozdrawiam.

Edytowane przez sowix71
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam koleżanki i kolegów dołączę się do tematu i podam swój zestaw zakupiony cztery lata temu który zazwyczaj wymieniam co cztery lata wkładając średnio 3 tyś za każdym razem. Mówili mi że da się to ulepszyć co okazuje się zawsze nie prawdą ze względu na różne parametry urządzeń które nie pasują do pozostałych części  .Czy to częstotliwość taktowania czy pamięć czy jakiś mostek i wiele innych komplikacji . Tym razem chcę spróbować wymienić samą kartę aktualnie posiadam Geforce 9800 GTX+ i chciałbym ją zastąpić kartą  GeForce GTX 650 Ti BOOST lub  Radeon HD 7850 . Pzostałe elementy mojego kompa to  procesor : Intel pentium   Core 2 Duo E8400 3 MHz    Pamięć    :  4000   MB  Zasilacz :CHIEFTEC GPS-450 AA-101A  Płyta : Gigabyte  EP 45-DS3L .Proszę o pomoc czy da się wymienić tylko kartę.Pozdrawiam

Edytowane przez areskm
Link to post
Share on other sites

Najpierw to ty nam powiedz jaki ty masz zasilacz bo mi

 

450 Wat 

nic nie mówi, to tak samo jak powiedzieć samochód 200kW.
Nie ma takiego procesora Intel pentium III xeon Core 2 duo... Zapewne sprawdzałeś w EVEREST.
Procesor za pewne to Intel core 2 duo e8400 o taktowaniu 3Ghz. Kartę możesz wymienić, jeżeli zasilacz będzie markowy to można, ale musisz wiedzieć że karta graficzna będzie ograniczana.
Link to post
Share on other sites

 

Najpierw to ty nam powiedz jaki ty masz zasilacz bo mi

 

nic nie mówi, to tak samo jak powiedzieć samochód 200kW.

Nie ma takiego procesora Intel pentium III xeon Core 2 duo... Zapewne sprawdzałeś w EVEREST.

Procesor za pewne to Intel core 2 duo e8400 o taktowaniu 3Ghz. Kartę możesz wymienić, jeżeli zasilacz będzie markowy to można, ale musisz wiedzieć że karta graficzna będzie ograniczana.

 

Poprawiłem i dodałem model zasilacza rozumiem że ograniczać kartę będzie procesor

Link to post
Share on other sites

Zasilacz masz bardzo solidny, natomiast przy tym procesorze proponuję ci HD7790. Moim zdaniem 650Ti BOOST to trochę zbyt dużo do 2 "jajowca", mając na względzie to że wiele gier będzie "muliło" tutaj z winy CPU a nie karty graficznej. 

Link to post
Share on other sites

Ograniczać jak ograniczać da mało FPS do wyniku ogólnego procesor nie ogranicza karty graficznej, jest jedynie wąskim gardłem dla ogólnego wyniku w grze czy też benchmarku ;) Pozdro! P.S. Jeśli zasilacz ma wystarczająca moc na lini 12v powiedzmy te 400w mógł byś go zostawić spokojnie ale pamiętaj że z wiekiem nie trzyma już tak napięć jak gdy był nowy też, więc lepiej zacząć od dobrego nowego zasilacza i bawić się dalej.

Link to post
Share on other sites

Czyli sytuacja znowu się powtarza przy wymianie karty należy wymienić procka a ten znowu nie pasuje do płyty głównej w której trzeba zamontowac nowszą pamięć i wychodzi 3 k Dzięki pozdrawiam

Edytowane przez areskm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Czy ja mówiłem do Ciebie? ;>

 

To w takim razie zobacz jak się należy wypowiadać na forum... napisałeś post pod moim nie cytując postu na który odpowiadałeś, więc według zasady wypowiadania się na forum pisałeś do mnie :)

Link to post
Share on other sites

Można się było bez problemu domyślić że piszę do autora bo to on zadaje pytanie, po co te nerwy od razu, nie czuję potrzeby błyskania inteligencją a Twojego postu nie czytałem akurat. Luz ;)

 

//edit

Podczas udzielania pomocy zapoznaj się z treścią WSZYSTKICH postów.



Czy ja napisałem coś nie tak bo nie rozumiem twojej Dodo i Gtxxora reakcji? Czy wprowadziłem autora w błąd? Uraziłem waszą dumę? Czy o co chodzi? Łapiesz mnie za słówka to brawo...

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, łapie Cie za słowa. 

 

Jeśli udzielasz porad masz obowiązek zapoznać się z wszystkimi postami. 

Nie chodzi o prowadzenie w błąd a ignorancje z Twojej strony, nie chodzi tu o dumę a dobro forum. Kiedyś  przez swoja nieuwagę możesz udzielić zlej rady  

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, łapie Cie za słowa. 

 

Jeśli udzielasz porad masz obowiązek zapoznać się z wszystkimi postami. 

Nie chodzi o prowadzenie w błąd a ignorancje z Twojej strony, nie chodzi tu o dumę a dobro forum. Kiedyś  przez swoja nieuwagę możesz udzielić zlej rady  

Jeżeli mogę się wtrącić jako autor tematu to nikt nie wprowadził mnie w bład ani nie skierował w złym kierunku prosiłbym jedynie o wykorzystanie tej energi którą poświęcacie na konflikt między sobą na bardziej szczegółową odpowiedź związaną z tematem Dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez areskm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok jeśli by się tak stało że komuś bym źle doradził to było by mi przykro bo nie leżało by to w mojej intencji, a posty jednak czytałem jak by nie było, mam szacunek do ludzi i nikogo jawnie nie ignoruję a że akurat przeoczyłem treść jednego posta to chyba jeszcze takim grzechem nie jest a i moja odpowiedz była pełniejsza bardziej wyczerpująca niż "dwa jaja które będą mulić" Więc już nic więcej w tym temacie nie piszę szkoda czasu. Cześć.

Edytowane przez sowix71
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...