Skocz do zawartości

Który Router polecacie mi do Neostrady?


Recommended Posts

Witam.

Niebawem będe miał Neostrade o przepustowości 10 Mb/s i chciałbym sobie kupić jakis fajny dobry Router żeby mieć sieć domową, zastanawiam się nad takimi sprzętami:

 

TP-Link TD-W8961ND

ASUS DSL-N10 B1

ASUS DSL-N10

D-Link DSL-2750B

 

Jeśli ktoś miał styczność to doradzi mi prostu i bez problemu;) Chodzi mi o to, żeby sprzęt miał dobry zasięg i nie zrywał połączeń za często i oczywiście miał prostą, przyjazną konfigurację. Tylko z tych które wymieniłem.

Pozdrawiam, Tomek.

Link to post
Share on other sites

TP-Link ma bardzo proste, przyjazne i przejrzyste menu konfiguracji, idealne dla początkującego użytkownika

Asus w wersji B1 ma nowsze i poprawione software [jak cała seria Diamond], które wg mnie pozwala na więcej niż TP-Link

 

ogólnie zgadzam się z kolegą wyżej - TP-Link nie będzie sprawiał Ci problemów i spokojnie powinien zaspokoić Twoje zapotrzebowania :)

Edytowane przez darasz89
Link to post
Share on other sites

mój asus RT-N16 chodzi pod kontrolą OpenWRT , bo nie mogłem po prostu znieść tego ciągle zawieszającego się softu . I nie jest to opinia czysto powierzchowna, ponieważ troche asusów chcąc niechcąc już przerobiłem i za każdym razem jak miałem tylko możliwość to je flashowałem i działały w porządku . Być może już poprawili większość softów, bo szczerze "mówiąc" od ponad roku nie dotykałem oryginalnego software. 

 

tp-linki również miały w swojej kadrze troche nieudanych modeli , lecz to co mnie zacheciło w tej firmie to szybka reakcja na wadliwy soft lub hardware. przyznaje że wiele tp-linków flashuje , ze względu na rozszeżone możliwośći które w pracy sieciowca są niezbędne, lecz w oryginalnym firmware nie miałem jeszcze większych problemów. 

Link to post
Share on other sites

z ADSL bywa różnie, niektóre sprzęty poprawnie działają na danej lini a niektóre nie, i na odwrót. Nie ma idealnego urządzenia do ADSL . Dlaczego nie Asus? odpowiedziałem w poprzednim poście. tp-link ma o wiele prostszą konfiguracje niż asus. 

Link to post
Share on other sites

dla mnie zarówno Asus jak i TP-Link są ok :)

TP-Link jest po prostu prostszy, Asus w wersji B1 ma trochę bardziej rozbudowane oprogramowanie

jeśli masz zamiar wybrać pomiędzy tymi dwoma, to wybierz ten, który Ci się podoba, lub którego interfejs Ci będzie odpowiadał :)

Link to post
Share on other sites

@Janiaking - mówisz że TP-Link ma o wiele prostszą konfigurację? no mi się wydaje że jednak nie... że to ASUS, bo na stronie modelu pisze że wystarczy wpisać pasy od dostawcy internetu i gotowe ;)

 

http://pl.asus.com/Networks/ADSL_Modem_Routers/DSLN10_B1/

 

Powyżej dokładniejsze informacje. Wiec mi się wydaje że ASUS będzie miał mocniejszy sygnał i prostszą konfigurację i ceną też różni się o TP-Linka... ale jak zerkniecie w link powyżej, to mi powiecie co wkońcu, bo jak narazie te obydwa biorę pod uwagę.

Link to post
Share on other sites

router i tak wymaga dokładniejszej konfiguracji niż tylko podanie loginu i hasła ( ze względu bezpieczeństwa - no chyba że ci na tym nie zależy ) , z tego co dowiedziałem się to pracuje on - jak większość asusuów na broadcomie , co do mnie nie przemawia.

 

bierz co ci się bardziej podoba, tylko nie sugeruj się reklamami na stronie producenta bo to zwykły marketing jest . Nie wiem jak się zachowują asusy na nowym firmware i nawet nie chce wiedzieć bo jest mi to nie potrzebne.

@darasz89 twierdzi, że chodzą dobrze. Nie mogę tego podważyć bo jak pisałem w #4 poście nie tykałem oryginalnego softu asusa od ponad roku . Jeżeli miałbym ten model to zrobił bym mu troche testów i dał znać. ale że tak nie jest to sugeruj się opiniami/testami w internecie i dziel to przez pół  ;)

Link to post
Share on other sites

Wszystkie routery Asusa i TP-Linka (czy to innego producenta) posiadają w przybliżeniu te same funkcje, na korzyść Asusa może przemawiać fakt, że ma więcej bajerów, z których i tak później się nie korzysta. Osobiście używałem TP-Linka, ale wybrałem Asusa do mojej sieci szerokopasmowej (RT-N16), software ma dopracowany, w sensie nic się nie wiesza, nie ma problemu z zasięgiem WiFi oraz stabilnością połączeń. TP-Link ten problem miał na fabrycznym software, stąd plus ode mnie dla asusa.

Link to post
Share on other sites

@Janiaking: a dokładnie? powiem tak, mi chodzi o to żeby mieć internet w domu, np do smartfonu czy tabletu i tyle. Żeby to łączę 10 Mb/s jakoś rozdzielić, bo u mnie praktycznie każdy w jednej chwili chciałby coś robić, korzystac z internetu. Więc myślę że tu nie ma różnicy czy ASUS czy TP-Link...i w jednym i w drugim prosta konfiguracja.

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Jeszcze jeden model mogę zaproponować, mianowicie -  N150 ADSL2+ DGN1000. Przede wszystkim dobra dystrybucja sygnału, nie wymaga dodatkowego modemu, trochę szkoda, że nie ma portu USB, ale... wszystko kwestia ceny. Jeśli USB jest Wam niezbędne to możecie kupić model DGN2200, tutaj cena będzie wynosiła ponad 200 złotych.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...