Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję

Linuks - pytania, opinie, informacje, wybór dystrybucji

Linuks Linux Ubuntu Mandriva Mint Debian Fedora Gnome KDE XFace

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#61 030366

030366
  • Arch Elitist ;]

• 549 postów
  • 3DMark 06:“:(){ :|: & };:”

Napisano 03 kwiecień 2014 - 07:10

debian->stare pakiety ale stabilny
  Debiana można śmiało brać testowego, który ma już w miarę sensowne wersje pakietów, będąc przy tym wystarczająco stabilnym systemem.

Elementary OS Luna
Przereklamowany moim skromnym zdaniem.

Manjaro
Albo Bridge Linux -Też na Archu i z uproszczonym w stosunku do pierwowzoru instalatorem.

No i zawsze jeszcze można rzucić się na głębokie wody - Arch Linux - przed zabraniem się za stawianie Archa należy sporo poczytać o systemie i Linuksie w ogóle, mieć przynajmniej elementarną wiedzę. Ale uwierz, warto "zainwestować", czas spędzony na konfigurowaniu systemu pod siebie zwraca się, ja jeszcze nie uświadczyłem większych kłopotów z Archem, system po prostu działa i robi to tak, jak ja chcę. Polecam, zwłaszcza  jednostkom ambitniejszym.

• 0

#62 rezydent

rezydent
  • Amator

• 40 postów

Napisano 06 lipiec 2014 - 08:47

Czy ktoś ma jakieś informacje czemu strona distrowatch.com zmieniła dziś nazwę na inną? Zmiana domeny, serweru?

• 0

#63 030366

030366
  • Arch Elitist ;]

• 549 postów

Napisano 06 lipiec 2014 - 14:36

Error Website Unavailable
Zapewne ktoś przejął domenę, albo nie została przedlużona... EDIT: http://distrowatch.org Zdaje się, że strona teraz jest pod tym adresem... Chyba, że to jakiś fake...

Użytkownik 030366 edytował ten post 06 lipiec 2014 - 14:42

• 1

#64 rezydent

rezydent
  • Amator

• 40 postów

Napisano 12 lipiec 2014 - 09:31

Dokładnie tak jak napisałeś to z org to chyba było fake, distrowatch.com już powróciło, jak widać nawet na takie Linuksowe strony są zmasowane ataki z zewnątrz.

• 0

#65 030366

030366
  • Arch Elitist ;]

• 549 postów

Napisano 13 lipiec 2014 - 08:17

O, teraz jedno i drugie nie działa (ten sam komunikat)...

• 1

#66 rezydent

rezydent
  • Amator

• 40 postów

Napisano 19 lipiec 2014 - 10:08

Skąd teraz pobrać najnowsze sterowniki do karty graficznej Radeon HD series 7 pod Linuksa? Wchodzę na support.amd.com download wybieram opcje pod moja kartę i pokazuje mi się puste:

AMD Catalyst™ Driver

Optional Downloads

AMD Catalyst Packages

Dodam tylko że kiedyś w tym miejscu pobierałem sterowniki Linux od AMD do mojej mobilnej karty graficznej.

Użytkownik rezydent edytował ten post 19 lipiec 2014 - 10:10

• 0

#67 szatkus

szatkus
  • Urzytkownik-

• 1808 postów
  • 3DMark 06:18559

Napisano 19 lipiec 2014 - 12:57

Lepiej zainstaluj sterowniki z repozytorium.

• 1

#68 rezydent

rezydent
  • Amator

• 40 postów

Napisano 19 lipiec 2014 - 14:30

W repozytorium są tylko otwarte stery, ale dodając repozytorium nieoficjalne dystrybucji zamkniętych sterowników np. te stare przerobione przez Ubuntu o nazwie Hondo jest tylko stara wersja. Oczywiście po dodaniu nieoficjalnych repozytoriów AMD mam wszystkie wersje łącznie z betami, pytanie tylko czemu AMD z ich strony je usunęła. Muszę sprawdzić czy sterowniki Catalyst 14.6 beta wymagają xorga 1.16 czy na starszym ruszą poprawnie.

• 0

#69 030366

030366
  • Arch Elitist ;]

• 549 postów

Napisano 19 lipiec 2014 - 18:48

Twoja karta najprawdopodobniej nie jest już wspierana przez AMD.Niestety zostają Ci w tej chwili tylko otwarte sterowniki...

• 0

#70 rezydent

rezydent
  • Amator

• 40 postów

Napisano 25 lipiec 2014 - 12:44

Jednak starsze wersje sterowników zamkniętych działają. Mam jednak od pewnego czasu taki problem, ze co ileś (chyba co trzy)razy gdy wyłączam komputer poprzez środowisko graficzne, zamiast się wyłączyć on się restartuje, potem dwa razy jest normalnie wyłącza się poprawnie i znowu restart. Zauważyłem też taki komunikat na starcie systemu, kiedyś go nie było: ACPI error instaling CMOS-RTC  handling indina multipleks. Teraz nie wiem czy to wina biosu, ponieważ kiedyś go wgrywałem na najnowszy czy problem leży w samym środowisku graficznym, też było ostatnio aktualizowane na nowsze. Pozostaje tylko chyba poczekać do kolejnej aktualizacji środowiska graficznego, gdyż nie wiem jak się do tego problemu zabrać.

• 0

#71 PLSBX

PLSBX
  • Małoletni bajkopisarz

• 2165 postów

Napisano 14 lipiec 2016 - 19:34

Witajcie, potrzebuje pomocy w dobraniu dystrybucji odpowiedniej do moich potrzeb. 

Szukam czegoś:
- Stabilnego
- Obsługującego bez problemu: Steam, Skype, Google Chrome(Chromium ewentualnie), Wine/PlayOnLinux
- Nie wymagającego wielkiej wiedzy
- Pracującego dobrze z procesorem AMD oraz kartą graficzną nV na fermi (sygnaturka)
- Aby bezproblemowo dostawał się do partycji windowsowych i zmienił główny bootloader na grub.

Do środowiska nie mam wielkich wymagań, ewentualnie przeinstaluję. 

• 0

#72 onek77

onek77
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 07 sierpień 2017 - 21:54

Witajcie, potrzebuje pomocy w dobraniu dystrybucji odpowiedniej do moich potrzeb. 

Szukam czegoś:
- Stabilnego
- Obsługującego bez problemu: Steam, Skype, Google Chrome(Chromium ewentualnie), Wine/PlayOnLinux
- Nie wymagającego wielkiej wiedzy
- Pracującego dobrze z procesorem AMD oraz kartą graficzną nV na fermi (sygnaturka)
- Aby bezproblemowo dostawał się do partycji windowsowych i zmienił główny bootloader na grub.

Do środowiska nie mam wielkich wymagań, ewentualnie przeinstaluję. 

Ubuntu.

Jednak starsze wersje sterowników zamkniętych działają. Mam jednak od pewnego czasu taki problem, ze co ileś (chyba co trzy)razy gdy wyłączam komputer poprzez środowisko graficzne, zamiast się wyłączyć on się restartuje, potem dwa razy jest normalnie wyłącza się poprawnie i znowu restart. Zauważyłem też taki komunikat na starcie systemu, kiedyś go nie było: ACPI error instaling CMOS-RTC  handling indina multipleks. Teraz nie wiem czy to wina biosu, ponieważ kiedyś go wgrywałem na najnowszy czy problem leży w samym środowisku graficznym, też było ostatnio aktualizowane na nowsze. Pozostaje tylko chyba poczekać do kolejnej aktualizacji środowiska graficznego, gdyż nie wiem jak się do tego problemu zabrać.

Ciężko cokolwiek sensownego powiedzieć po takich objawach.

Zamieść na pastebin dmesga, kern.log i syslog.

• 0

#73 ROBI772

ROBI772
  • Amator

• 37 postów
  • Miejscowość:Złotów

Napisano 27 grudzień 2019 - 12:36

Witam, szukam jakiejś 'lekkiej' dystrybucji linuxa na mój laptop, obecnie mam zainstalowany Windows 8.1 i on nawet na pulpicie nie chodzi płynnie, jedyne wymagania to żeby odpalał przeglądarke i działał program typu uTorrent. Laptop to Asus eee pc 1201ha  z Intel atom Z520 @ 1.33GHz i 1GB Ram, proszę o poradę co wybrać ?

Użytkownik ROBI772 edytował ten post 27 grudzień 2019 - 12:36

• 0

MSI Z77A-G45 | Core i5 3570K @ 4.6GHz | MSI Radeon R9 270X 2GB | SSD 250GB | HDD 500GB | HyperX 2x4 GB 2400MHz |Chieftec 560W | LG M228W | Win 7 x64

#74 ArteK86

ArteK86
  • Gaduła

• 283 postów
  • Miejscowość:SX
  • 3DMark 06:000000

Napisano 27 grudzień 2019 - 22:45

Chyba bardziej powinien Cię zainteresować lekki window manager. Osobiście bardzo dobrze wspominam Fluxbox.

• 1

The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing - Edmund Burke

NZXT S340 >> Noctua NF-S12A :

Gigabyte B450 AORUS ELITE | AMD Ryzen5 2600 >> SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 | 2x8GB Team Group Delta RGB CL16 | GoodRAM Iridium Pro 240GB Gigabyte GeForce GTX 1660Ti OC 6GB | Seasonic Focus Plus GOLD 550W | Audiotrack Prodigy Cube Black | Superlux HD668B | Tracer Vanquish | iBOX Aurora iiYAMA X2483HSU

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Linuks, Linux, Ubuntu, Mandriva, Mint, Debian, Fedora, Gnome, KDE, XFace

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych