Skocz do zawartości

Linuks - pytania, opinie, informacje, wybór dystrybucji


Gość usunięty

Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...
Gość usunięty

Ten komputer spokojnie da radę każdej dystrybucji Linuksa, nawet Ubuntu, które jak wiadomo jest zasobożerne.

WINE będzie pod tym działało ale nie każda Windosowa gra uruchomi się bez problemów.

 

Co do Phitoshopa to jego odpowiednikiem dla Linuksa jest aplikacja GIMP.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Powinien. Nigdy na nim PS nie testowałem ale powinien.

Ewentualnie dla testów zrób instalację Linuksa + WINIE + PS na oddzielnej partycji (jako drugi system operacyjny) i spróbuj. Możesz to samo zrobić też na wirtualnej maszynie.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

To akurat kwestia indywidualna - jednemu podoba się Gnome, innemu KDE a jeszcze innemu XFACE. Powinieneś sam wypróbować i zdecydować, co wolisz - jest tyle różnych dystrybucji Linuksa, że naprawdę jest co testować.

Link to post
Share on other sites

a ja od siebie polecę debiana. w stable wszystko działa jak trza. Zawiera tylko wolne oprogramowanie w domyślnych repo ale można przecież repo dodać. Stabilny, nie sprawia kłopotów, a przedde wszystkim wolny i darmowy., jest bazą wielu distro

Link to post
Share on other sites

@IdeaArt, której wersji PS używasz? Starsze działać powinny z tego, co wiem (przyznaję, że nie testowałem), nie wiem, jak z nowszymi.

Zajrzyj tutaj, znajdź swoją wersję i poczytaj o niej:

http://appdb.winehq.org/

Jeszcze ciekawym rozwiązaniem może okazać się PlayOnLinux.
 

EDIT: Tak nawiązując jeszcze do tego "zniżania" się do poziomu konsoli, to w Linuksie najlepsze jest to, że masz wybór. Możesz korzystać z systemu jak z Windowsa (praca myszką, jak się coś sypie to format :P ), ale jak chcesz to możesz wycisnąc z pingwina  drzemiący w nim ogromny  potencjał. Owszem, znajomość konsoli nie jest obowiązkiem i  nikogo do tego nie zmuszam, ale wiele rzeczy ułatwia i usprawnia, jeśli chodzi o pracę z systemem i jego obsługę. Poza tym od nauczenia się paru tekstowych komend jeszcze nikt nie umarł ;)

Edytowane przez 030366
Link to post
Share on other sites

Mam już dość linuxa a klepałem w konsoli może z 2h :D Postawiłem sobie na hyper-v ubuntu server, na nim mysql i teraz jak połączyć się z bazą z workbencha na windows? Wyedytowałem mu plik konfiguracji czy jakoś tak gdzie trzeba zmienić na ip serwera ale nadal nic. 

Link to post
Share on other sites

Widzę, że ściągnąłeś link z innego postu pewnego moderatora :menda:

Napisz nam teraz, co to wszystko w nim znaczy, bo przyznam Ci się, że trochę sam tego nie ogatrniam :wariat:

 

Nie widziałem, żeby ten link tutaj wcześniej padł, a appdb znałem długo zanim się pojawiłem na forum.

Po prostu kliknij na wersję PS, której chcesz używać i będziesz miał tabelkę jak to działało w Wine w różnych wersjach i różnych dystrybucjach (zwykle to ma niewielki wpływ na działanie).

Platinium - igła, gold - prawie dobrze (np. drobne błędy wyświetlania albo trzeba coś przestawić, żeby odpaliło), silver to już kiepsko, bronze jeszcze gorzej, a garbage nawet nie odpalisz.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

@@mordzik, Pewnie podobnie... Ja już dawno sobie odpuściłem i jadę na otwartych sterach (nie wiem, jaką masz dokładnie kartę, ja mam starego laptopa) - do netu itp. wystarczy, ale o jakichkolwiek bardziej wymagających sprawach (gry) to od razu zapomnij... Nigdy więcej Radeona!

Edytowane przez 030366
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Cóż,  fglrx jest non-free i tego nie przeskoczysz, kupując kartę ATI/AMD musisz się liczyć ze stosunkowo krótkim wsparciem sprzętu przez producenta. Ja jakbym miał teraz wybierać grafę do nowego sprzętu, to pewnie padłoby na NV...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość miomol

Ja mam nvidię i nigdy więcej tego szrotu nie kupię.

Co do sterowników: pacman -S catalyst bodajże.
BTW. Ze sterami N$ męczyłem się 2 dni. Nie działa poprawnie nawet jeden monitor, brak kontroli wentylatora.

To mają być sterowniki? Wolne żarty. Na windowsie problemy, na linuxie problemy, karta na pulpicie chodzi w 3D i się gotuje.

Powinni zająć się robieniem płyt grzewczych a nie kart graficznych, chociaż pewnie i z nimi byłyby problemy.

Edytowane przez miomol
Link to post
Share on other sites

Ja mam nvidię i nigdy więcej tego szrotu nie kupię.

Co do sterowników: pacman -S catalyst bodajże.

BTW. Ze sterami N$ męczyłem się 2 dni. Nie działa poprawnie nawet jeden monitor, brak kontroli wentylatora.

To mają być sterowniki? Wolne żarty. Na windowsie problemy, na linuxie problemy, karta na pulpicie chodzi w 3D i się gotuje.

Powinni zająć się robieniem płyt grzewczych a nie kart graficznych, chociaż pewnie i z nimi byłyby problemy.

 

Dokładnie to samo mogę powiedzieć o Radeonach. :P Na otwartych sterach problemy (brak 3D, zamrażanie ekranu co chwilę), na zamkniętych problemy (problemy z rozdzielczością, obraz przez D-Sub jest lepszy niż przez HDMI, ekran potrafi się zmrozić, choć nie tak jak na otwartych) i na Windzie też problemy (również ekran potrafi się zmrozić, ale nie wiem jak z obrazem przez HDMI). Wychodzi na to, że tylko Intel robi dobre sterowniki.

A Catalysty pod Archem instalujemy z AUR, ew. z nieoficjalnych repo.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...