Skocz do zawartości

Test GTX 670 2gb vs 4gb (MSi & Gigabyte)


Recommended Posts

Witam chciałbym się dowiedzieć looknąć na jakieś testy, które pokażą jak te oto karty: http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-670-oc-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dvi-dp-n670-pe-2gd5-oc-489053/

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-670-4gb-ddr5-256-bit-hdmi-dvi-dp-box-gv-n670oc-4gd-524275/

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-670-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-576382.html

działają ile FPS wyciągają w grach jak BF, CoD, LoL, WoW itp.. Na jakich detalach ciągną itp... Jeśli moglibyście coś podesłać testy albo wyjaśnić to proszę o dyskusję ;)

Link to post
Share on other sites

ja gram w LoLa na vsync on ze stałym 60 kl/s i trzepie tyłki niemalże wszystkim - sry, po co wam w LolU taki fps? E-penis? Kolezanka kupiła lapka z i7 i gtx660? Na prawdę jestem ciekaw dojrzałych odpowiedzi na ten temat

reszta gier , co autor wymienił,  to mi chodziła na maksa 5 lat temu na 8800gt, którą obecnie można kupić za 120 zł

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

ja gram w LoLa na vsync on ze stałym 60 kl/s i trzepie tyłki niemalże wszystkim - sry, po co wam w LolU taki fps? E-penis? Kolezanka kupiła lapka z i7 i gtx660? Na prawdę jestem ciekaw dojrzałych odpowiedzi na ten temat

reszta gier , co autor wymienił,  to mi chodziła na maksa 5 lat temu na 8800gt, którą obecnie można kupić za 120 zł

Dokładnie 

Nie widać wiecęj niż 60 fps bo 98% waszych monitorów ma 60HZ czyli wyświetli tylko 60fps a resztę "poucina"

Dać v-sync by było stał 60fps i wtedy mamy mniejsze zużycie GPU co przekłada sęe na mniejsza jego temperaturę i zużycie prądu

 

Jak dla mnie złota zasada jak gra idzie grubo powyżej 60fps ;) 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

chłopie co twój post to piszesz takie śmieszne "wynalazki", że głowa boli...

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/crysis_3_graphics_performance_review_benchmark,8.html

 

 

2Gb MEMORY USAGE w crysis 3 to spokojnie osiagniesz jak nie więcej

 

dodaj do tego opcje SBS itp...

 

"Anyway, 2GB minimum  .. the magic number ;)"

poczytaj troche i zaczerpnij wiedzy juz raz pisałem...

Link to post
Share on other sites

 

 

sry, po co wam w LolU taki fps?

 

Kolega się pytał, to mu odpowiedziałem. Dostał rzetelną odpowiedź i to się liczy :) Sam gram z włączonym vsynciem lecz wiadomo - nie każdy musi i nie każdy chce. Co jak co ale synchronizacja daje lekkiego input laga. 

Link to post
Share on other sites

tomy-t - błagam Cie naucz sie czytać. Nie mówię ze obecne gry skorzystają z 4gb vram bo kazdy ale to kazdy test w sieci potwierdza ze gtx 670/680 2gb vs 4gb daje ta sama wydajność. Mówię tylko ze nie wiesz co będzie w nowych grach i w jaki sposób wykorzystają vram na karcie. I tylko dlatego przypomnialem sytuacje poprzednich gtx. Nie mow mi żebym sie douczal bo to nie u mnie czytanie ze zrozumieniem kuleje. Pozdrawiam.

 

W nawiązaniu do naszej rozmowy na Pw - poniosło mnie, sorry, zle zaczelismy :) tak cy owak podtrzymuje opinie - nie wiemy co będzie a jesli stać mnie na 4gb to biorę 4gb ;) nawet na wszelki wypadek :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Hej!

 

Mam szybkie pytanie :]

 

Która z podanych kart ma najlepszy stosunek wydajności do ceny? Czy warto zamiast 670 2gb kupić 680 4gb?

Trochę się obawiam poboru prądu w gtx 680

Gigabyte GTX 670 2GB ~ 1050zł

Gigabyte GTX 670 4GB ~ 1250zł

Gigabyte GTX 680 2GB ~ 1450zł (nie wiem czemu tyle kosztują) Gigabyte GTX 680 4GB ~ 1350zł Ceny za amazone karty używane w stanie jak nowe.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...