Skocz do zawartości

Dyskusja na temat okazji cenowych


Recommended Posts

Tak wiem to jest ten sam koleś tylko z innym nickiem. Są ludzie na tym forum co u niego kupili i wszystko doszło do skutku.

Ze sprzedawcą rozmawiam mailowo o gwarancji. Na moje pytanie odpisał:

"Witam Udzilema 2 tyg gwarancji,poniewaz nie moge dac paragonu gdyz wtedy spalil by sie interes gdzie zostaly zakupione"

Link to post
Share on other sites

Nigdzie, przeciez to sprzet bez gwarancji. Jedynie mozna do sprzedajacego na allegro uderzyc, ale zaloze sie ze w razie problemow pewnie oleje sprawe. No chyba, ze ma paragony na sprzet i stwierdzi ze moze posredniczyc w naprawie.

Gigabyte chyba cos takiego ma by reklamowac po S/N, takze jak cos kupowac to tego producenta. I chyba Evga tez.

Link to post
Share on other sites

@UP

 

Ale żeby reklamować u gigaszajsu a tym bardziej u EVGA musisz mieć "valid proof of purchase". W tej pierwszej firmie wałki z paragonem czy też fakturą przejdą.

W tej drugiej, sprzęt musi być zakupiony z autoryzowanego źródła. Jakie to są - odsyłam na stronę evga.

 

Większość komentarzy ma za kupowanie kont hostingowych.

Jak w niecały rok można się przestawić z handlu militariami na sprzęt komputerowy?

Link to post
Share on other sites

@UP

 

Ale żeby reklamować u gigaszajsu a tym bardziej u EVGA musisz mieć "valid proof of purchase". W tej pierwszej firmie wałki z paragonem czy też fakturą przejdą.

W tej drugiej, sprzęt musi być zakupiony z autoryzowanego źródła. Jakie to są - odsyłam na stronę evga.

 

Większość komentarzy ma za kupowanie kont hostingowych.

Jak w niecały rok można się przestawić z handlu militariami na sprzęt komputerowy?

Widzialem gdzies na jakims forum jak gosciu nie mial dowodu zakupu a i tak mu gigaszrot przyjal karte. U evgi nie wiem, moze byc tak jak mowisz.

 

A handel to handel, wystarczy ogarnac ceny i nie trzeba sie duzo znac nawet.

Link to post
Share on other sites

Zgodnie z prawem konsumenckim UE na nowy produkt przysługuje 2letni okres reklamacji. Mnie odstrasza "proszę nie wpłacać na PayU"  czyli brak POK.

Program ochrony kupujących jak najbardziej obowiązuje. Płatność przez PayU daje możliwość dodatkowo zwrotu kosztów przesyłki w przypadku wałku

Link to post
Share on other sites

jezeli przez allegro jest transakcja to nie musi byc przez payu ,moze byc zwykly przelew zrobiony a i tak w razie czego zwroca pieniadze ,tylko dluzej to trwa, tak jest napisane na stronie  :)

 

a co do gwarancji ,to ja mialem kiedys sapphira hd6870 uwalonego, napisalem do oddzialu chyba w czechach i wyslalem karte do czech i przyslali nowa kurierem dosyc szybko :) dodam ze nie mialem zadnej gwarancji,faktury itp,gołą karte wyslalem :)

 

PISOWNIA!

sv

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie łupnięty. Możliwości jest kilka. Np Pan albo Pani prowadzi sklep komputerowy w hurcie pewnie kupuje karty po 1800 albo mniej. Chciał sobie narobić kosztów albo coś 1800 - 23 % VAT=1386 zł + jeszcze jak sobie to wrzuci w koszty i dochodowy odliczy to będzie na plus z całym interesem  :D  W sumie takich ofert ostatnio dużo. Pełno się porobiło byznesmenów co sobie biorą na firmę kompy odliczają wszystko co się da później zejdzie z ceny 5 % od sklepowej sprzedaje z info "gwarancja realizowana u mnie" nie udostępniam paragonu..itp

EDIT: Z tego co zauważyłem 3/4 procków na allegro nowych nieodpakowanych z tego co pytałem sprzedawców jest kupowanych na firmę dlatego bez papierów. Odliczasz VAT i dochodowy i parę stówek "zostaje w kieszeni" z takiego biznesa.

Edytowane przez michaelred
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...