Skocz do zawartości

Zestaw do gier 2013 z Physx


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez hitmanbz,

Recommended Posts

Witam mam w planach kupić nowy komputer przeznaczony będzie do gier fpp i tpp (bf3, ac3, borderlands, max payne 3 itd.):

 

CPU: i3-3220

GPU gigabyte gtx 650ti boost 2gb OC

MOBO: Msi-b75 G43

RAM: A-data gaming (2x2gb)

Obudowa: Brutus 410

zasilacz: SilentiumPc gladius 500w

dysk wyciągam ze starego pc więc nwm jaki model itp.

 

Czy ten zestaw jest wystarczający i czy będę mógł używać physx w grach które go obsługują?

 

 

Link to post
Share on other sites

Dwa jajka, to może być za mało. 4 rdzenie to odpowiednia ilość.

A co do Physx, to poszukaj w necie używanego 8800/9800 gt i w ustawieniach sterownika dasz wtedy tą kartę jako akcelerator fizyki i będziesz miał piękny Physx i mały (bądź zerowy) spadek FPS.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli bardziej by się opłacało kupić jakiegoś tańszego radeona jeżeli nie będę korzystał z obsługi physx'a?

 

I ile na takim zestawie bym pociągnął? liczyłem na jakieś 3 lata  :P

Edytowane przez Dyzman
Link to post
Share on other sites

 

 

3 lat w komfortowym graniu raczej nie pociągniesz. Nawet droższe komputery będą miały z tym problem.

Pogra, ale już nie na fullu. Mój stary (!) 9600GT umożliwia grę w Skyrima na high w 1280x1024! Jest koło 30fps!

Link to post
Share on other sites

Wojo12, ale ty pierdoły gadasz. 8800 nadal pozwala na wysokie w wielu grach przy rozdzielczości 1280x1024! W 1080p brakuje już ramu.

 

 

 

3 lat w komfortowym graniu raczej nie pociągniesz. Nawet droższe komputery będą miały z tym problem.

 

Takiej nowości dawno nie czytałem. Chłopie, ale ty herezje gadasz. Granie nie na full, ale np. z trochę gorszymi cieniami nie jest już komfortową grą? Bitch please.

 

 

Czyli bardziej by się opłacało kupić jakiegoś tańszego radeona jeżeli nie będę korzystał z obsługi physx'a?

 

To, że kupujesz scepcjalnie kartę za niecałe 100zł dla Physx, to nie oznacza, że masz brać radeona. Dostaniemy wreszcie budżet!? Podkręcać będziesz?

Link to post
Share on other sites

Lepszego chyba nie złożysz. A jakbyś miał słaby FPS ( a raczej będziesz miał) przy odpalonym Physx, to zrób to, co powiedziałem. Poszukaj jakiejś używanej 8800/9800 gt, daj wpis na forum, że kupisz i za niecałą stówkę masz wspaniały akcelerator fizyki, stabilny fps i efekty, na których widok będziesz się jarał jak dziecko.

Link to post
Share on other sites

Lepszego chyba nie złożysz. A jakbyś miał słaby FPS ( a raczej będziesz miał) przy odpalonym Physx, to zrób to, co powiedziałem. Poszukaj jakiejś używanej 8800/9800 gt, daj wpis na forum, że kupisz i za niecałą stówkę masz wspaniały akcelerator fizyki, stabilny fps i efekty, na których widok będziesz się jarał jak dziecko.

Mam w starym pc 9600GT starczy?

Link to post
Share on other sites

Wystarczy ja już. Nie wiem. Powinien. Wiem, że 8800/9800 bez żadnego spadku FPS robi Physx w Mafii 2. 9600 jest słabszą kartą, ale zawsze w jakimś programie do OC możesz kompletnie zdegradować częstotliwość pamięci i dzięki temu może lepiej wykręcisz rdzeń, bo tylko on wówczas będzie pracować. Karty starej nie wywalaj, na pewno się tobie przyda ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich chciałbym złożyć jakiś fajny zestaw do grania za 2000 zł sama skrzynka. Wyszukałem coś takiego :

 

CPU: Intel Core i3 3220 3.3GHz BOX

MOB: MSI B75A-G43

GPU: Sapphire Radeon HD 7790 OC 1GB DDR5 PCI-E BOX

PSU: SilentiumPc Deus G1 80Plus Bronze 600W

CASE: SilentiumPC Brutus 410 Pure

RAM: Patriot DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9 Intel Game II

DYSK: WD WD5000AZRX (500GB, 64MB, SATA/600)

NAPĘD: Asus DVD-RW DRW-24B5ST + NERO 10 czarny BOX

 

Czy ten zestaw daje rade czy lepiej było by coś zmienić :) ?

 

 

 

 

 
Link to post
Share on other sites

@up

 

za 2000 zł kupiłbym takie coś:

CPU: Intel Core i5 3350p cena 650 zł

MOB: msi b75ma-e33 cena 190 zł

GPU: Gainward GTX 660 cena ok 680

PSU: Corsair VS550 

CASE: SilentiumPC Brutus 410 Pure

RAM: Good RAM 4 GB

DYSK: Seagate Barracuda 1TB ok 230zł

NAPĘD: Asus DVD-RW DRW-24B5ST + NERO 10 czarny BOX

 

powinno wystarczyć gotówki, ewentualnie jak zostanie to dołożyć do GPU lepszego producenta lub zasilacza

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...