Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym zasięgnąć waszej opinii oraz rady w sprawie 
modernizacji następującego zestawu:

Procek: AMD 
Phenom II X4 965 Black Edition s.AM3 BOX.
Matka :M4A77TD PRO
Ram
Goodram ddr3 1333mhz cl9 dimm dual channel 4gb
Dysk: Samsung HD502HI ATA
Karta graficzna: Asus EAH4890 1024MB GDDR5, 256 bity
Zasilacz:CHIEFTEC GPS-550 W BULK
Chłodzenie
Mugen 2 revision b

Budżet na 
modernizacje wynosi około 1000zł przy czym moim priorytetem jest wymiana obudowy ( posiadam obudowę starego typu: http://www.agito.pl/modecom-winner-bialo-piaskowa-feel-400w-220-42571.html) oraz zakup dysku SSD. Jako że na posiadanej płycie obsługiwane jest tylko sata2 więc i tą część wypadało by wymienić. Co do karty i procesora z racji małego budżetu wypada mi się wstrzymać ( chyba że poradzicie co innego). Problemem wydaje się również wiatrak na zasilaczu który buczy dość głośno podczas początkowej fazy pracy po czym po około 10 min chodzi tak jak powinien, myślę, że w tej kwestii wymiana wiatraka pomoże w zupełności.

Odnośnie obudowy myślałem o 
SilentiumPC Gladius M40 natomiast dysku: Plextor SSD 128GB SATA3 PX-128M5S. Co do płyty szczerze mówiąc nie mam pojęcia.

Jeśli ktoś znajdzie chwilę czasu i chęci żeby się wy powiedzieć będę bardzo wdzięczny. =)

 

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Etirh
Link to post
Share on other sites

Nie wiem ile masz tej pamięci ram bo nie napisałeś, ale jeżeli chodzi Ci o gry to do wymiany grafika przede wszystkim.

Myślę, że nie ma sensu wymieniać obudowy bo to nie zwiększy wydajności komputera..sam mam piekarnik ale odkręcony bok i mam niskie temperatury a zajmuje się wymianą " bebechów" .

 

Co do karty można by pomyśleć nad 7790. Za 1000zł można też szukać i5 3570k, 2500k + płyte i ładnie go wykręcić bo takie wydawanie po 200zł za obudowe i inne duperele nie ma sensu skoro można sobie na prawdę ulepszyć komputer.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na dzień dzisiejszy zmieniłbym obudowę na m40 ,zasilacz na deusa 500 .To już troszkę ponad 400 zł .Zmiana mobo to jakieś 300 zł - ga-970a-ud3 . I zostaje około 300 zł na grafikę . Na allegro za 350 jest 650ti - http://allegro.pl/geforce-gtx-650-ti-1gb-ddr5-i3198006361.html . Troszkę ponad budżet ,

 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy wymiana zasilacza jest konieczna ?? Jeśli tak to czy wystarczy 500W czy trzeba coś mocniejszego ?

Co do reszty podzespołów:

Płyta główna Gigabyte GA-970A-UD3 (312zl)
SilentiumPC Gladius M40 (200zl)
GeForce Gtx 650 Ti 1GB DDR5 (350zl)
Deus 500w (200zl)
goodram ddr3 1333mhz 4gb (100zl)

Łącznie 1162zł....

Czy opłaca się dołożyć coś i kupić mocniejszą kartę graficzną czy tą będzie dobra biorą pod uwagę procesor ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Części kupione (płyta:Gigabyte GA-970A-UD3,obudowa:Gladius M40,karta:Gtx 650 Ti 1GB DDR5,dysk ssd: Plexor 128M5S). Po zamontowaniu (bez dysku ssd na starym systemie) wydajność komputer wzrosła praktycznie dwukrotnie. Co do gier jeszcze nie testowałem, wole poczekać na dysk ssd załadować świeżutki system oraz stery, może podkręcić procesor i zobaczyć czy da się coś jeszcze wycisnąć tej blachy.

 

Irytuje mnie jedynie wiatrak na zasilaczu który czasami chodzi dość głośno. Czyszczenie i przedmuchanie niewiele pomogło. Z stąd moje pytanie czym można by go zastąpić. Niżej podaje parametry:

 

GP D12SH-12(F) , DC 12V 0,30A , 2 pin

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...