Skocz do zawartości

Poważny spadek wydajności komputera...


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez CatalyzE,

Recommended Posts

Witam ! Mój problem wygląda tak, iż na moim komputerze wszystko się zacina, nie ważne czy to gra (league of legends / world of tanks) czy też jakiś gif na kwejku czy demotywatorach, czasami wpadam w szał, bo zwykły facebook potrafi się zacinać, albo kingsage (gra przeglądarkowa ). Jeżeli chodzi o formatowanie komputera i śmieci na nim - Formatowałem go 2 razy w ciągu tygodnia (do zera) miałem windowsa 7 ultimate x64 bit, potem przeinstalowałem na windows 7 32 bit, lecz to i tak nic nie dało, więc powróciłem do starego windowsa 32 bitowego xp'ka. Jeśli chodzi o zaśmiecenie komputera, mam zaledwie zainstalowane 3 gry najnowsze sterowniki graficzne, czipset i inne potrzebne rzeczy do funkcjonowania komputera (takie jak antywirus czy flash player bądź przeglądarka). Nie instaluję zbędnych programów. 

Mam dużo lepszy procesor i grafikę od kumpli, a oni mają w grach po 90 stałych fps'ów, a ja mam zaledwie 4, oni mają maksymalną grafikę - ja mam bez dźwięków, cieni rozdzielczość minimalna przez to w nic w wolnym czasie pograć nie można :(. Jeśli chodzi o czyszczenie komputera, robiłem to 2 tygodnie temu ( i tak nic nie dało), wyjąłem procesor, grafikę dokładnie przeczyściłem. Nie jestem ułomny jeśli chodzi o komputer, kumplom tam drobne naprawy robię, a sam sobie pomóc nie potrafie... Jeśli jakiś ważnych informacji nie podałem, proszę napisać.

 

 

Mój komputer:

Procesor - Intel Core 2 Duo E7400 @2.80 GHz @2.80 GHz

Pamięć Ram - 3 Gb

Grafika- Nvidia GeForce 430 GT

System operacyjny - Windows Xp 64 bit

 

 

Link to post
Share on other sites

Sprawdź temperatury podzespołów i kondycję HDD.

Jeśli Ci chodzi o temperaturę (około)

procesora 55 C

procesora grafiki 33C

Dysku twardego 42 C

a co do kondycji dysku twardego polecasz jakiś program ? :)

 

@ EdiT     Z tego co zauważyłem bardzo mi skacze zużycie procesora, pomacham coś myszką i podskakuje do 10%...

Edytowane przez CatalyzE
Link to post
Share on other sites

Nie wierze... Wszystko zrobiłem tylko nie jednego, nie wymieniłem pasty termoprzewodzącej na procesorze - to jest chyba mój problem... 90 C miałem na LoLu, Fb i innych śmieciach (włączonych by obciążyć komputer)... Poważnie, przepraszam za zamieszanie.

Link to post
Share on other sites

Raczej takiego wpływu na to pasta nie powinna mieć. Myślę, że 10'C góra, no chyba, że jakąś plastelinę tam miałeś.

Może po prostu chłodzenie źle było założone? Temperatury się poprawiły?

Edytowane przez Sincerite
Link to post
Share on other sites

Jaka pasta? Odpal program OCCT na 20 minut i wrzuć screena. Ta temperatura jest teraz, czy była przed zmianą pasty? Może źle ten cooler zalożyłeś.

Pasty jeszcze nie założyłem, ale nie była wymieniana 5/4 lat, a powinna być maksymalnie co rok :), zaraz ściągnę ten program.

 

po 25 s testowania, temperatura wskoczyła do 89*C na pierwszym rdzeniu, a na drugim do 85*C - Samo się wyłączyło, bo by mi komputer spaliło :D

Link to post
Share on other sites

Zatem twierdzisz, że nie masz tam żadnej pasty?!

Mam tylko nie była wymieniana 5 lat i praktycznie jest cieńsza warstwa niż 0.1 mm :P

Tak swoją drogą benchmark mi nie działał, wam też ? :P

 

To jak, to może być wina tej pasty? jutro muszę się po nią przejść, bo dopiero po 18 dzisiaj doszedłem do tego wniosku i już sklepy były pozamykane :)

Edytowane przez CatalyzE
Link to post
Share on other sites

Ok, To jutro się odezwę :)



Nonono :) po wymianie pasty na OCCT temperatura wskoczyła maksymalnie do 60*C ( po 4 minutach testowania). Wtedy zaś po 25 sekundach miałem 90*C i mi OCCT się wyłączał ! zaraz włączę grę i powiem jak chodzi komputer ! :)

 

Dzięki za pomoc chłopaki :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...