Skocz do zawartości

EVGA GeForce 9800gtx+ superclocked [problem]


Recommended Posts

Witam

Po wymianie karty graficznej z 7950gt na nowa EVGA GeForce 9800gtx+ superclocked, nie otrzymalem wzrostu wydajnosci jakiego bym sie spodziewal, dlatego tez postanowilem przetestowac ja na 3dmarku 06. Wynik tam mnie utwierdzil w przekonaniu, ze cos musi byc nie tak, poniewaz otrzymalem wynik ok 6300pkt. gdzie dla porownania ludzie maja z reguly 11000pkt. Na stronie porównawczej 3dmarka, sa specyfikacje dla tej samej plyty glownej jak moja, na tym samym procesorze i z ta sama iloscia pamieci i sa one wyraznie lepsze. Oczywiscie próbowałem nowych sterownikow, zarowno ze strony nvidia jak i forceware z guru3d. Tak samo sterowniki dla nforca itp. wszystko jest aktualne.

 

cpu: amd athlon x2 64 6000+

gpu: EVGA GeForce 9800gtx+ 512mb superclocked

plyta glowna: Gigabyte GA-M57SLI-S4 rev1 (updateowany bios do f14)

pamiec: kingston hyperx dual 2x2gb 800mhz cl4

zasilacz: chieftec smart 500

Windows xp sp2

 

Przegladajac fora zauwazylem ze zdarzaja sie takie wlasnie spadki wydajnosciowe i to wlasnie z reguly, jak nie zawsze, dla karty produkcji evga, jednak nie znalazlem tam rozwiazan.

Moze ktos z was ma jakies pomysly na rozwiazanie tego problemu, mi juz chyba tylko przychodzi do glowy reinstalka windowsa, jednak malo to uzasadnia praktycznie 50% spadek wydajnosci.

Link to post
Share on other sites

Co wy mu za głupoty opowiadacie ??

Też miałem AMD 64X2 6000+ na 3GHz i 9800GTX+ działał dość wolno.Ten procesor jest za słaby na tę grafikę, jeżeli już to OC do 3,3GHz lub 3,45GHz.

Jak zmieniłem procka na Q8200 po oc na 2,8GHz Crysis domyślnie wybiera mi ustawienia Very High albo Entuzjasta. Na tym AMD'ku wybierał mi średnie :)

Link to post
Share on other sites

Wiem o tym. Bo też przed 8600gtx(poźniej 9800gtx+) miałem 7950. Jest różnica, ale po przesiadce na obecnego proca to poprostu wszystko na very high płynnie chodzi.

Spróbowałbym zrobić oc procka do 215x10 1,375V (moje stałe ustawienie) kiedy miałem athlona.

Link to post
Share on other sites

Procesor napewno nie ogranicza Ci karty bo karta nie jest jakaś specjalnie szybka o.O A napewno nie ogranicza Ci jej na tyle, żeby działała podobnie do 7950, czy co Ty tam miałeś. Wydaje mi się, że źle odinstalowałeś stare sterowniki, i pozostała po nich jakaś część. Możesz mieć również coś namieszane w ustawieniach PhysiX. Na forum futuremarka często czytałem, że ludzie coś namieszali z tym wspomaganiem fizyki i punktacja była bardzo niska. Usuń dokładnie wszystkie sterowniki od karty i zainstaluj je ponownie. Jeżeli potrafisz to podkręć też procesor o jakieś 200-300MHz

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...