Skocz do zawartości

Monitor do www oraz filmów do 1500


Recommended Posts

Witam 

Od razu zacznę iż czytałem masę postów przez ostatnie 3 dni ale nie dostałem jednoznacznej opinii dlatego piszę. 

 

W chwili obecnej posiadam starego Samsunga syncmastera226sw oraz Della u2412m

Dell znalazł się u mnie kilka dni temu z racji kilku opinii na necie i pana z sklepie który mi go sprzedał. Nie jestem z niego zadowolony - bije mnie strasznie do oczach wiec pójdzie na sprzedaż. Co do kolorów rewelacja ale oczy ważniejsze.

Miedzy czasie chciałbym zakupić coś następnego.

Będę używał monitora głównie do przeglądania www, office oraz filmów. Rozmiar jaki mnie interesuje to 27 cali. Co polecacie? Kwotą jaka mogę wydać to 1500. 

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie jestem z niego zadowolony - bije mnie strasznie do oczach wiec pójdzie na sprzedaż.

 

ustaw go sobie to trochę pomoże, ale generalnie delle są jasne i nie nadają się do pracy w pomieszczeniu, w którym nie jest jasno

 

 

 

Rozmiar jaki mnie interesuje to 27 cali. Co polecacie? Kwotą jaka mogę wydać to 1500. 

 

27" do 1,5k nie bardzo owszem są budżetówki, nawet na liście:

http://forum.benchmark.pl/topic/64117-chc%C4%99-monitor-za-chc%C4%99-monitor-do/

 

ale jak to ma być do pracy z tekstem to sugerowałbym NEC EA244WMi 

Link to post
Share on other sites

 

 

ustawiłem go na 10% mocy ale dalej mnie drażni 

 

tu masz tutorial, jak to zrobić optymalnie, ale delle będą i tak dawały po gałach, taka natura

http://www.lagom.nl/lcd-test/

 

ja się musiałem przyzwyczaić do pracy przy lampce i zapalonym "górnym" świetle (które jest niezbyt mocne)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wrażenia jak najbardziej pozytywne, ale nie jestem znawcą tematu/wymagającym użytkownikiem więc moja opinia może być trochę mało wiarygodna.

 

Jeżeli chodzi o atuty to wynikają one ze specyfikacji - fajna matryca, równe podświetlenie, żadnego smużenia itp. Dla mnie liczył się też wygląd, a z tym jest naprawdę dobrze. Fajnie działający PIP z TV, co do stopki się nie wypowiem bo została w pudle, a monitor od razu trafił na uchwyt w ścianie.

 

Jeżeli masz jeszcze jakieś konkretne pytania, to śmiało : ) 

Edytowane przez mrova
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o atuty to wynikają one ze specyfikacji - fajna matryca, równe podświetlenie, żadnego smużenia itp. Dla mnie liczył się też wygląd, a z tym jest naprawdę dobrze. Fajnie działający PIP z TV, co do stopki się nie wypowiem bo została w pudle, a monitor od razu trafił na uchwyt w ścianie.

 

 

Właśnie równe podświetlenie jest dla mnie bardzo ważne. 

Powiedz mi proszę jak sie ma kolor czarny np ogladajac filmy ? 

 

nigdy nie był taki prosty,  myślisz, że CRT to nie dało się spierniczyć? albo, że nie było lepszych i gorszych?

Były lepsze i gorsze ale każdy producent miał tylko po kilka modeli a nie jak dzisiaj kilkadziesiąt. 

Link to post
Share on other sites

Właśnie równe podświetlenie jest dla mnie bardzo ważne. 

Powiedz mi proszę jak sie ma kolor czarny np ogladajac filmy ? 

 

Były lepsze i gorsze ale każdy producent miał tylko po kilka modeli a nie jak dzisiaj kilkadziesiąt. 

 

Wydaje mi się, że w tych pieniądzach ciężko będzie znaleźć coś z idealnie równym podświetleniem. Mam wrażenie, że lewy dolny róg jest trochę bardziej srebrny, ale ciężko mi powiedzieć, czy jest to jakaś poważna wada. Pracuje głównie w dzień przy tym monitorze, w dobrze oświetlonym pokoju, tak więc nawet jeżeli ta nierównomierność występuje, to nie będzie miała dla mnie dużego znaczenia. Jak tylko będę przy nim wieczorem, postaram się zrobić zdjęcie jak to wygląda. Będę wdzięczny za opinie, cały czas przysługuje mi prawo zwrotu więc mogę go jeszcze wymienić.

 

Jeżeli chodzi o czerń, to na moim starym TN było gorzej także jestem zadowolony.

Edytowane przez mrova
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
Ja również dzisiaj zamówiłem sobie ten monitor w Bit Computer, mają bardzo dobrą cenę 1218 PLN. Jutro powinien być już u mnie na biurku.

Pochwal się wrażeniami

 

EDIT:

A kij, też nie czekam, zamówiłem właśnie 27MA73D-PZ z saturiona 

Edytowane przez rajan.poland
Link to post
Share on other sites

Zauważyłem to od razu po podłączeniu i od razu spakowałem sprzęt, oraz zgłosiłem problem w sklepie gdzie go zakupiłem. Jak otrzymają ode mnie wadliwy monitor mają go sprawdzić i wtedy będzie podjęta decyzja o ewentualnej jego wymianie. Jeśli nie będą chcieli go wymienić na nowy wolny od wady poproszę o zwrot kasy. Naprawa gwarancyjna tego egzemplarza nie wchodzi w grę, na coś takiego się nie zgodzę.

Link to post
Share on other sites

Jak wygląda obsługa naziemnej telewizji cyfrowej, głównie o kodeki audio, czy obsługują standard w pl?

W necie mało informacji o tym monitorze. Dumam czy kupić ten monitor (używanie tv 75% monitor 25%), czy tv lg32LN5400 niby też ips.
Mam już monitor ale czasem do grafiki sprzydałby się drugi, a potrzebuje coś do TV i tu dylemat.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...