Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy obudowa Zalman Z11 nadaje się do SLI? Jeżeli nie, to jaka inna obudowa będzie do tego odpowiednia?

 

Od budy oczekuję:

- gniazd USB 3.0 na górze

- standardowych wymiarów obudowy, tj. miditower

- przydałoby się okno i podświetlanie LED, ale nie jest to konieczne

 

Zalman Z11 podoba mi się z wyglądu, ale jak wiadomo wygląd nie jest najważniejszy :)

Jeśli to ważne, to SLI będzie robione z kart graficznych marki ASUS.

 

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

A może Phantom 410 :D  , też ma ciekawy design a wykonanie i funkcjonalność lepsza niż ten Zalman. Ma okno na wysokości procesora, USB 3.0 i jeden fabryczny wentylator led na topie (można dokupić drugi). Na wysokości GPU jest kratka więc do SLI można zamontować na niej dodatkowy wentylator 140. Wewnątrz na środkowej klatce na dyski też możesz zamontować dodatkowy wentylator 140 dmuchający wprost na karty, przy SLI może się przydać.

Edytowane przez Wooojciech1983
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Świetna obudowa, fakt, ale ma dwa minusy. Po pierwsze wydaje mi się że ma błyszczącą powierzchnie, więc będzie zbierać odciski palców, a po drugie 400 zł to jak dla mnie trochę za dużo, jak na obudowę (budżet to ok. 300 zł). Ale gdyby nie te dwie uwagi to byłaby idealna :) Myślałem też nad obudową podobną do tej, w którą ASUS pakuje swoje pecety z serii RoG, tylko z tego co widzę, to nie można jej nigdzie dostać, a alternatywy w moim przedziale cenowym też nie znalazłem :/ A co sądzisz o takiej firmie jak BitFenix? Robi dość ładne obudowy, tylko mam wątpliwości jak tam jest z wentylacją. A czy Zalman Z11 naprawdę nie jest dobrą budą do SLI?

Link to post
Share on other sites

 SLI będzie robione z kart graficznych marki ASUS.

 

 

Z jakich dokładnie kart będziesz robił to SLI?

Widzę, że preferujesz raczej futurystyczny design obudowy  ;)

 

Moje propozycje:

 

Aerocool MECHATRON (test)

Cooler Master STORM Scout 2 (test)

 

ale, najbardziej podoba mi się:

Corsair Carbide 300R (test)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

regnum l50

 

Zdecydowanie odradzam, byłem pewien popełnionego błędu w wyborze już na etapie montażu. Wykonanie kiepskie. 

 

 

Świetna obudowa, fakt, ale ma dwa minusy. Po pierwsze wydaje mi się że ma błyszczącą powierzchnie, więc będzie zbierać odciski palców, a po drugie 400 zł to jak dla mnie trochę za dużo, jak na obudowę (budżet to ok. 300 zł). Ale gdyby nie te dwie uwagi to byłaby idealna :) Myślałem też nad obudową podobną do tej, w którą ASUS pakuje swoje pecety z serii RoG, tylko z tego co widzę, to nie można jej nigdzie dostać, a alternatywy w moim przedziale cenowym też nie znalazłem :/ A co sądzisz o takiej firmie jak BitFenix? Robi dość ładne obudowy, tylko mam wątpliwości jak tam jest z wentylacją. A czy Zalman Z11 naprawdę nie jest dobrą budą do SLI?

 

Phantom 410 to bardzo dobra opcja, ale skoro szukasz czegoś w niższym przedziale cenowym, to spokojnie możesz skusić się na któregoś z Bitfenixów. Pytasz o wentylację, którego konkretnie modelu?  -

masz dość fajnie pokazane to na przykładzie Survivora. Generalnie raczej w swojej klasie cenowej jest to bardzo dobrze oceniana na zachodzie marka. Składałem już kilkanaście komputerów na różnych modelach BitFenixa, więc spokojnie mogę polecić. Co do samych wentyli zamontowanych w zestawie to przeważnie jest to seria Spectre lub Spectre Pro, które też mają dobre notowania w testach. Do 300 zł BitFenix z możliwością SLI  - Shinobi z oknem. Wygląda schludnie, masz 2x USB 3.0, 2x USB 3.0, kilka filtrów przeciwpyłowych itd.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Z jakich dokładnie kart będziesz robił to SLI? Widzę, że preferujesz raczej futurystyczny design obudowy ;)

 

SLI będzie robione z GeForce 750 Ti, albo 760, czyli prawdopodobnie kart z dwoma wentylatorami, jeśli o to chodzi.

A co do designu obudowy, to preferuję obudowy nie tyle futurystyczne, co oryginalne, czyli albo "przebajerowane", albo bardzo proste :)

 

Wybrałem sobie dwie obudowy, tj.

http://www.morele.net/obudowa-bitfenix-shinobi-midi-tower-czarna-z-oknem-bfc-snb-150-kkw1-rp-496098/

http://www.morele.net/obudowa-aerocool-aeropgsmechatron-bk-538810/

(brałem pod uwagę też Aerocool Syclone II, ale mocno przekraczała budżet, i nie miała USB 3.0)

 

I teraz mam do Was pytanie: która obudowa jest lepsza?

Bardziej skłaniam się do tego BitFenixa, tylko jak tam wygląda rozmieszczenie wentylatorów?

 

A i słyszałem że do zwykłej wersji Shinobi (bez okna) można dokupić matę wyciszającą, to czy do wersji Window też jest taka opcja?

Link to post
Share on other sites

Z takich "dziwacznych" znalazłem jeszcze Aerocool CyborgX (test) - niestety brak USB 3.0 na I/O, myśle, że nie warta tej ceny.

 

Jeżeli cena ok. 330 zł nie jest dla Ciebie zaporowa z czystym sumieniem rekomenduję to co Eklerek, czyli SilentiumPC Gladius X80 - w standardzie otrzymujesz filtry przeciwkurzowe, trzy wentyle typu 120mm, kontroler obrotów, beznarzędziowy system montażu dysków, bardzo dużo miejsca, zarówno na GPU jak i cooler CPU (test)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałem tego Cyborga wcześniej bo też lubię takie designy. Zdecydowanie nie nadaje się on do SLI, buda jest ciasna, ma mało miejsca za tacką, plastik na front panelu jest błyszczący i się palcuje. Brak wentylatora na dole obudowy, brak wentylatorów na topie, tylko jeden z przodu. Nie polecam. Natomiast co do Phantoma 410, plastik jest błyszczący ale mimo to trudno się palcuje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

I na jaką obudowę zdecydował się autor... ?

 

Mam identyczny problem, będę kupował GTX 760 i w przyszłości robił SLI...

 

Najbardziej do gustu przypadają mi :

 

http://www.morele.net/obudowa-nzxt-obudowa-phantom-410-czarny-ca-ph410-b1-505196/

oraz

http://www.morele.net/obudowa-nzxt-lexa-s-midi-tower-czarna-z-oknem-lexs-001bk-505176/

 

ale zastanawiam się również nad :

http://www.morele.net/obudowa-corsair-carbide-500r-422008/

bądź

http://techplanet.pl/produkty/obudowy/silentiumpc-gladius-x80-pure-black,35006.html

 

 

Tylko tak Corsair 500R jak i x80 wyglądowo mnie nie czarują, ale jeśli naprawdę będą lepsze pod SLI jestem w stanie się na którąś zdecydować, tylko tu mam problem polecacie x80 która nie ma nawiewu z boku w Corsair 500R jest az 200mm wiatrak. Która brać i czy te oto obudowy będą dużo bardziej wydajne pod wspominane SLI od tym podanych wyżej... ?

 

No chyba że istnieje jakaś obudowa na która nie trafiłem która połączy niestandardowy design oraz funkcjonalność ( dobra wentylacja/kontrolery obrotów/filtry oraz dobre wiatraki w zestawie... ?

Link to post
Share on other sites

Do SLI lepiej brać obudowę z możliwością poprawy wentylacji na wysokości karty graficznej (miejsce na wentylatory z boku obudowy lub przy koszyku na dyski). Z tego też względu nie można przekreślać ani 500R ani X80 :)

Link to post
Share on other sites

Ja zdecydowałem się na Shinobi Window, ale niestety wyglądem nie powala. Chociaż ja wziąłem German Edition, po wymianie loga na czerwone i dodaniu podświetlanych wentylatorów może wyglądać ciekawie :) Tylko w Shinobi na bok trzeba dać Spectre pro, jest wydajniejszy od zwykłych wentylatorów BitFenix, ale też droższy :(

Edytowane przez andrzej12
Link to post
Share on other sites

Pomimo że Phantom 410 jest za******a z wyglądu, chyba jednak zdecyduje się na Corsair 500R... Dużo wydajniejsza będzie Corsair ? I jak ma się sprawa z wbudowanymi wentylami w tych obudowach ? Są głośnie, jak z ich sprawnością, trzebabybyło jeszcze dokupować/zmieniać i jak wygląda sprawa z regulacją obrotów, bo nie chiałbym żeby przy przeglądaniu neta wentyle chodziły mi na 100% ;/ ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...