Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Chciałbym zakupić dobrego smartfona lecz problem jest taki że nie za bardzo siedzę w tym temacie i męczyłem SE C902 od czasu jego premiery.  Znajomi na uczelni robią z nich spory użytek dlatego przyszedł czas na zmianę  ;)

Będę wspomagał się nim na co niektórych wejściówkach więc nie jestem do końca pewien czy coś pokroju 4,8" będzie dobrym rozwiązaniem ze względu na poręczność.

 

Wykorzystanie:

- przeglądanie pdf / materiałów na zajęciach

- ostatnia deska ratunku na wejściówkach  :P  - więc przydało by się dać go szybko wyjąć jak i schować  :D

- przeglądanie neta  (np. aby jak najszybciej znaleźć potrzebne informacje)

- aparat fotograficzny

- nawigacja 

...oczywiście będę go wykorzystywał także do rozrywki w celu zabicia nudy lecz raczej nie planuję słuchać muzyki.

 

Budżet nie jest jakoś ściśle określony lecz też nie chcę wydawać bez sensu kasy na coś co nie jest jej warte.

 

Liczę że mi pomożecie wiec z góry dziękuję za pomoc  ;)

Link to post
Share on other sites

Według mnie niezaprzeczalnie najlepszym modelem będzie SGS III. Świetny wyświetlacz w rozmiarach Tobie odpowiadających, wydajny układ CPU/GPU do przeglądania neta i pogrania w gry, nawigacja, aparat. Telefon godny polecenia. Chyba że interesuje Cię inny system niż android.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak jak wyżej. SGS III posiada parę fajnych aplikacji ułatwiających życie więc moim zdaniem najlepszy wybór. Sam posiadam SGS'a III i normalnie go obsługuje pomimo niezbyt dużych dłoni. Specyfikacja nadal trzyma poziom, fotki fajne strzela więc SGS III będzie najlepszym wyborem. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak każdy telefon także i SGS III ma swoje wady. Dla mnie jedyną wadą jest jakość wykonania ale mi ona mi nie przeszkadza bo mam case nałożony. Specyfikacja nadal trzyma poziom. Ekran to samo więc za 2 tysiaki to jest chyba jedyny słuszny wybór. Jest jeszcze One X ale od SGS'a III jest lepszy tylko pod względem jakości wykonania.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co dokładnie jest słabo wykonane?

S III z tego co widziałem da się już nabyć od ~ 1500zł

Kolejna sprawa wiem że są 2 wersje jedna z LTE a druga bez... którą lepiej kupić i jaka jest różnica cenowa pomiędzy nimi?

Jaki case polecasz do S III ?

Znasz jakiś dobry sklep w którym można zakupić niedrogo S III z pewnością że faktycznie jest nowy jako nowy z fakturą vat?

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

 

 

Co dokładnie jest słabo wykonane?

 

Tylnia klapka. Przód jest na szczęście pokryty wytrzymałym szkłem.

 

 

 

Kolejna sprawa wiem że są 2 wersje jedna z LTE a druga bez... którą lepiej kupić i jaka jest różnica cenowa pomiędzy nimi?

 

LTE raczej Ci się w Polsce nie przyda więc kupuj wersję bez LTE. Cenowo LTE jest nieco droższe 

 

 

 

Jaki case polecasz do S III ?
 

 

To już zależy od gustów. Ja mam taką : http://www.xqisit.com/products/12528.php

 

 

 

Znasz jakiś dobry sklep w którym można zakupić niedrogo S III z pewnością że faktycznie jest nowy jako nowy z fakturą vat?

 

Na allegro jest pełno ofert.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A czemu nie ? U mnie już za późno :P

 

Porysowany :P ?

 

 

W saturionie jest za 1575zł wersja ale blue a chyba bym wolał szary albo czarny. Jako tako poza jednym małym incydentem z obudową problemów nie miałem więc mogę go uznać za solidny.

 

Może ktoś z czystym sumieniem polecić dobrego sprzedawce na allegro lub sklep od którego dostanę telefon bez loga operatora + zaplombowane pudełko taniej?

 

Telefon chciałbym wziąć na firmę ojca a widzę że sporo sprzedawców oferuje faktury vat marża o czym trochę poczytałem i nie wygląda to zbyt fajnie...

http://www.wykop.pl/ramka/1304847/kupujesz-przez-internet-lub-w-komisie-unikaj-faktur-vat-marza/

 

...a chcę zrzucić vat

 

Nie mogę się do końca też zdecydować co do koloru jakieś sugestie  :D  ?

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Faktycznie poczytałem o tym nexusie ale opinie SGS III vs Nexus 4  są podzielone.

Kolejna sprawa SGS3 LTE ma 2GB ramu zamiast 1GB warto do tego dopłacać? ...ale podobno nie ma radia choć ono mi raczej nie jest potrzebne. 

Przeczytałem właśnie na chip.pl że wersja lte niby robi trochę gorsze zdjęcia choć nie mam pojęcia czemu i to że ma inną wersję androida. Szczerze powiedziawszy to już się totalnie w tym wszystkim pogubiłem   :roll:

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Autor pewnie zastanawia dlaczego Nexus 4,a nie galaxy s3,już mówię:

-Lepsza wydajność

-Lepsze wykonanie

-Nowszy,czysty,dużo szybciej aktualizowany system.

 

S3 ma lepszy aparat(lecz ten w Nexusie jest wystarczający w zupełności),oraz lepszy dźwięk na słuchawkach(co autora nie interesuje).

 

Cena porównywalna,zaś wyświetlacz to kwestia indywidualna,moim zadaniem w tym aspekcie lepszy jest nexus(naturalne kolory i biel)

 

Chodź oczywiście S3 to także dobry wybór.

 

PS.Dodam jeszcze tańszą alternatywę w postaci Xperii T,również powinna wystarczyć autorowi.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Pod względem wydajności nexus 4 niszczy Samsunga s3. Zakup s3 ma sens jeżeli trafisz na całkiem nową sztukę maksymalnie za 1100 zł. Jeżeli nie, to jest sporo okazji na allegro i możesz mieć nowego nexusa 16gb z polskiej dystrybucji, pełną gwarancją za 1300 zł. Za używane Samsungi chcą tyle ile nowy nexus. Poczytaj temat od początku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...