Skocz do zawartości

Gwarancja GPU bez paragonu?


Recommended Posts

Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości odnośnie respektowania gwarancji przez serwis MSI.

 

Często się zdarza, że na Allegro można kupić nowe karty graficzne (fabrycznie zapakowane, nigdy nie otwierane) ale bez gwarancji czyli brak dowodu zakupu faktury lub paragonu.

 

Moje pytanie polega na tym czy kupujący taki towar może liczyć na ewentualną naprawę, wymianę uszkodzonej karty bez fizycznego dowodu zakupu patrząc tylko na numer seryjny urządzenia i zakodowaną w nim datę produkcji.

 

Wiadomo sprzedawca często pisze, że udziela gwarancję rozruchową do pierwszego uruchomienia i jeśli działa to dalej nic go już nie obchodzi. A jak problem pojawi się po miesiącu lub dwóch miesiącach to zostajemy z ręką w nocniku czy może jednak jest jakaś nadzieja.

 

Chodzi mi konkretnie o politykę MSI ale mile widziane jak ktoś napiszę jak to jest u konkurencji.

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

z tego co wiem w komputroniku mają baze danych i naprawiają dopóki jest gwarancja nawet jak dowód zakupu nie zaginie, przynajmniej tak mnie poinformowano w Sosnowcu. Więc jak jest to karta z tego sklepu to moze jest taka mozliwosć

Link to post
Share on other sites

Miałem podobny problem ze Smartfonem Samsunga. Zaszedłem do autoryzowanego serwisu miałem tylko kartę gwarancyjną bez paragonu zakupu telefonu ponieważ go zagubiłem. Pani która tam mnie obsługiwała powiedziała proszę się nie martwić spróbuje mi pomóc. Sprawdziła nr. produkcji i przyjeła mi telefon na serwisowanie.

Link to post
Share on other sites

Dostałem odpowiedź z MSI, niestety reklamacja odbywa się przez sprzedawcę, poniżej odpowiedź

 

 

Treść: Dear customer, We can check if your VGA is in warranty by the serialnumber. The warranty service however should be provided by your reseller. Please contact your reseller if it is possible to get a copy of the purchasing invoice. Kind regards, Ilse Muurmans Customer Service

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...