Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość KamileN

Może ktoś słyszał kiedy Jelly Bean na Ace 2 w Polsce, bo ponoć powinien być dzisiaj z tego co słyszałem. Mam nadzieje że plus wyda równo tą aktualizację z niebrandową, oficialną dla polski, ponieważ słyszałem że jak się zainstaluje niebrandowy rom to się traci gwarancje, taka jest strona samsunga w tym temacie, tylko oprogramowanie brandowe dla brandowego telefonu, samsung tłumaczy to tym że wgranie niebrandowego rom'u to jakby zerwanie umowy z plusem, co jest rownoznaczne z utratą gwarancji. Przez te instalowanie niebrandowego oprogramowania na telefon z brandem ludzie tracili gwarancje. Dlatego czekam na tego od plusa. Ale czy tak jest na pewno?  A tu jeszcze moje pytanie: czy jak ja nie kupiłem telefonu w salonie plusa, tylko w sklepie internetowym, a telefony pochodziły z polskiej dystrybucji plusa, to też w takim razie stracę gwarancje jeśli zainstaluje niebrandowy rom? Jak ktoś się coś dowie o tej aktualizacji to niech pisze, kiedy będzie, dla kogo, co i jak.

Edytowane przez KamileN
Link to post
Share on other sites

Tak jak wyżej. Z resztą jak masz coś nie tak z telefonem to przecież nie idziesz to operatora tylko do serwisu. A kiedy Plus wyda Jelly Bean dla Ace'a 2 to nikt nie wie bo operatorzy z reguły wypuszczają aktualizacje trochę później od niebrandowanych modeli. 

Link to post
Share on other sites
Gość KamileN

Wydaje mi sie ze wgranie stockowego niebrandowanego romu nie powoduje utraty gwarancji. Poza tym plus nie ma nic do gwarancji telefonu (oni i tak wysylaja do regenersisa).

No sam nie wiem, musiał by się ktoś wypowiedzieć kto na 100% wie że taka operacja nie grozi utratą gwarancji.

Link to post
Share on other sites
Gość KamileN

No, ok! To teraz tylko czekać aż ktoś się dowie cokolwiek o dacie aktualizacja dla polski, kiedy będzie oficjalny rom. Jak by ktoś coś wiedział albo by już wyszła aktualizacja, to pisać, bo coś ostatnio internet milczy na ten temat.

Edytowane przez KamileN
Link to post
Share on other sites
Gość KamileN

Oficjalny Jelly Bean jest już dostępny ale jest brandowany jakimś włoskim operatorem. Póki co trzeba czekać.

Tak, wydany dla Portugalii, PDA: I8160XXMC8, brandowy na sieć TMN. I jest jeszcze jakaś chińska wersja, tzn dla chińczyków ;D

Edytowane przez KamileN
Link to post
Share on other sites

Też czekam. Dzisiaj to chyba z 20 razy sprawdzałem przez OTA i kilka przez Kiesa i cisza. Ja sobie wrzucilem officiala 2,3.6 z samfirmware, a mialem wczesniej brande plusa. Licznika flaszowań nie nabiło wiec jest ok. Przed oddaniem na gwarancje w razie czego wgrywasz brandowany plusa i finał. Masz wszystko na samfrimware. Jak Ci padnie system podczas bawienia sie odinem to mowisz, ze przy kies, albo OTA Ci padł i gwarancja też bedzie. Mam nadzieje, ze na dniach sie JB polski pojawi bo tego z portugali nie mam zamiaru probować. Poza tym przy wrzuceniu tego z TMN nie zwieksza sie ilosc ram tylko najpierw trzeba wyciek robic, a pozniej tmn na niego. Za duzo zachodu.

Edytowane przez pocio
Link to post
Share on other sites
Gość KamileN

Mam nadzieję że w wersji 4.1.2 usprawnią zarządzanie pamięcią telefonu, bo wszystkie gry, aplikacje ładowały się na pamięć usb, nawet gdy zmieniło się miejsce zapisu, bo ta pamięć usb była wykrywana jako zewnętrzna czyli jakby karta sd, kto ma Ace 2 to wie o co chodzi, nie da się tego zmienić żadnymi dostępnymi sposobami (Próbowałem naprawdę wszystkich). Mam nadzieje że na nowym androidzie to zmienią, bo to jak dla mnie na razie jest jedyna wada tego telefonu. Nie da się np: zainstalować dużych gier bo pisze że nie ma miejsca, kiedy mam kartę sd 8 GB (pustą ;D) Jedyne co można w tym razie zrobić to root telefonu i podmiana wykrywania pamięci, pamięć sd jako ta usb i odwrotnie ;p

Link to post
Share on other sites

To przeciez jest normalne w androidzie i nie jest to bledem ace 2, ze nie da sie instalowac rzeczy na zewnetrzna karte pamieci. Jest garstka gier, ktora sie tam domyslnie instaluje i tyle. Chcesz instalowac na karte musisz robic roota. Tak jest w kazdym urzadzeniu z andkiem i JB tego nie zmieni.

Link to post
Share on other sites
Gość KamileN

To przeciez jest normalne w androidzie i nie jest to bledem ace 2, ze nie da sie instalowac rzeczy na zewnetrzna karte pamieci. Jest garstka gier, ktora sie tam domyslnie instaluje i tyle. Chcesz instalowac na karte musisz robic roota. Tak jest w kazdym urzadzeniu z andkiem i JB tego nie zmieni.

No tak ale w Innych telefonach idzie to zrobić a w Ace 2 NIE!

Link to post
Share on other sites
Gość KamileN

jak to nie?

Źle mnie zrozumiałeś nie chodziło mi o root, tylko o ten sposób, (nie trzeba mieć do niego roota, testowałem to mniej więcej działało bo niektóre aplikacje instalowały się na karcie sd, ale gry dalej nie chciały się instalować na sd np: Asphlat 7 straciłem na niego z 3 zł ): http://onsoftware.softonic.pl/jak-zmusic-androida-zeby-zapisywal-aplikacje-na-karcie-pamieci

Edytowane przez KamileN
Link to post
Share on other sites
Gość KamileN

ta 1gb czy tam 2gb co jest normalnie wbudowana w telefon jest wykrywana tak jak wcześniej była wykrywana karta sd.

Beznadzieja, kto do diabła wymyślił tą pamięć usb. Żeby instalować jakieś fajne gry trzeba robić roota, a ja nie chcę stracić gwarancji. Telefon jest nowiutki, ma dopiero niecałe 2 tygodnie.

 

Jeszcze jedno: Mógł byś dokładnie określić ile jest tej pamięci usb?

Edytowane przez KamileN
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość KamileN

Chyba się nie doczekam tej aktualizacji, ponoć ma być 22 maja! ;D Ale ja się odważyłem i zainstalowałem ten Portugalski soft, i zmieniłem IMEI na XEO (Jak wyjedzie oficjalny polski XEO to tego zainstaluje, nie będe czekał na plusa ;D). Przyznam że chodzi bardzo ładnie, ale nawet prostsze gry potrafią dziwnie szarpać i mają mikro przycięcia np: (Temple Run 2, czy nawet Hill Climb Racing, na Androidzie 2.3.6 chodziły idealnie płynnie). Oczywiście najpierw wgrałem wyciek, dopiero potem porugalski rom (żeby zrobić repartition), i potem jeszcze tak na wszelki wypadek zrobiłem wipe'a, i usunąłem aplikacje brandowe od tmn. Ktoś ma jakiś pomysł jak zaradzić tym przycienią, czy to wina tego systemu? Może nasz XEO będzie pod tym względem poprawiony, w końcu długo do tam u siebie trzymają ;D

Edytowane przez KamileN
Link to post
Share on other sites
Gość KamileN

Ja chyba nie zmieniałem na XEO jak wgrałem ten rom, generalnie mi nic nie laguje :/

Tz. zmieniłem przed instalacja, bo prędzej zainstalowałem sobie Androida 2.3.6 XEO!

 

A grałeś w jakieś gry, coś z tego co ja?

 

Edit; D

Ale nie wszystkie gry działają gorzej np: Beach Buggy działa w moim odczuciu nawet lepiej. Ale proste gierki potrafią dziwnie ścinać, np dodam jeszcze ATilt 3D Labyrinth. A np: SpeedX 3D w moim odczuci działa tylko ciut gorzej. Wyczytałem że ten błąd z działaniem gier był już w wycieku MB4!

 

Edit 2; D

Zauważyłem że np: w takim Temple Run, niezależnie od ustawień grafiki, max czy min gra chodzi tak samo, a na Androidzie 2.3.6 chodziła idealnie!

Edytowane przez KamileN
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...