Skocz do zawartości

Komputer dla gracza (3000 zł)


Recommended Posts

Tak, ale stelek wspominał o takich konstrukcjach. Karty te wydmuchują gorące powietrze wewnątrz obudowy, 2 takie karty, przeciętna wentylacja w budzie i mamy w środku problem temperaturowy. Jeżeli SLI jest domyślnym targetem, a nie zamierzamy kupować drogiej obudowy typu big-tower (np. HAF X, Switch 810, Phantom 820, Shinobi XL) to lepiej zainwestować w kartę firmy EVGA. 

Link to post
Share on other sites

To nie tak... pamiętaj że w obudowie oprócz kart będziesz miał coś gorącego 3570K, którego też będziesz chciał podkręcić. Nie chodzi o to żeby to tylko uruchomić, ale i o komfort użytkowania. Który ja osobiście rozumiem też przez względną ciszę panującą tam. Bo jak się karty i schładzacz proca rozkręcą to nie wysiedzisz przy tym. 

 

SLI to nie tylko zakup 2 kart i odpowiedniej płyty. SLI to też zapewnienie mu warunków pracy, takich żeby zarówno karty jak i użytkownik czuli się komfortowo. Moim zdaniem absolutnym minimum w kwestii obudowy do SLI jest ARC Midi R2, optymalny byłby HAF X. 

Link to post
Share on other sites

Złożyłem takie coś: 

Płyta główna:  MSI Z77A-G45 Intel Z77 LGA 1155                                            394 zł

Procesor: Intel Core i5-3570K, 3.4GHz, 6MB, LGA1155                                   865 zł

Pamięc RAM: Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3                                    235 zł

Zasilacz: SilentiumPC Deus 600W PSU 80Plus Bronze                                     245 zł

Chłodzenie CPU: CPU SilentiumPC Fortis HE1225                                          129 zł

Karta graficzna: MSI GeForce CUDA GTX660 TWINFROZR III 2GB                761 zł

Obudowa: Cooler Master HAF 912 PLUS BLACK                                             288 zł

 

                                                                                                                     Razem: 2917 zł

 

Czyli zostało by jeszcze na jakis monitor 24" ;) I mam jeszcze pytanie odnośnie procka. Skoro zakupię dodatkowe chłodzenie do procka to może odrazu go podkręce co? Tzn podkręci mi go firma w ktorej zawsze zamawiam juz od lat komponenty do kompa. Co o tym myślicie? I do ilu można go bezpiecznie podkręcić z tego 3,4 Ghz?

Link to post
Share on other sites

Dołóż 30zł do Macho 120 i podkręcisz do ~4.5 GHz. Ale po co?

Weź Macho 120 i trzymaj na 4GHz. Gdy dokupisz drugą 660, to na 4.5 go wrzucisz :D

Zamiast HAF 912 weź SilentiumPC X80

Edytowane przez sqrtxi
Link to post
Share on other sites

Wiesz co robi wentylator na bocznej ściance?

 

Znacznie lepszy pomysł to wentylator za koszykiem na dyski (jak NZXT Switch 810). Zawsze można podłapać ten patent i skonstruować coś podobnego w dowolnej, innej obudowie. Albo nawet zamówić cały koszyk HDD tego typu od polskiego przedstawiciela NZXT i jakoś sobie wkomponować w swoją obudowę. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok to wezmę ten cooler Macho 120. To załozmy ze moge dac do 500 zl za obudowe...Jakie polecacie? Najlepiej kilka wypiszcie  ;) A nie odpowiedziliscie mi czy i do jakiej wartości ma krecic procka. Aha i jeszcze jedno. Czy moj dysk seagatte barracuda 300 GB da się podlączyć do tej plyty głównej?

Edytowane przez Bartas89
Link to post
Share on other sites

Ostatecznie złożyłem coś takiego:

 

Płyta główna: MSI Z77A-G45 Intel Z77 LGA 1155 394 zł

Procesor: Intel Core i5-3570K, 3.4GHz, 6MB, LGA1155 865 zł

Pamięc RAM: Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 235 zł

Zasilacz: SilentiumPC Deus 600W PSU 80Plus Bronze 245 zł

Chłodzenie CPU:  CPU Thermalright HR-02 - Macho 120 168 zł

 

Karta graficzna: MSI GeForce CUDA GTX660 TWINFROZR III 2GB 761 zł

Obudowa: Cooler Master HAF X 588 zł

 

Razem: 3256 zł

 

Ponawiam pytanie odnośnie dysku (segate Barracuda 300GB) czy będzie on pasowal to tego modelu płyty głownej oraz pytanie o podkręcanie procka do ilu mam go podkręcić? Pozdro :) Aha i jeszcze jedno. mam biurko z taką wnęka na kompa i on jest za krótka do tej obudowy...Czy ta obudowa może trochę wystawać po podstawkę tej wnęki? Długośc tej wnęki to 43 cm.

Edytowane przez Bartas89
Link to post
Share on other sites

Uff to dobrze bo juz myślałem, że bede musiał znowu zwiększać budzet ;) Aha i ponawiam pytanie do kogoś kompetentnego odnośnie podkręcania tego procka i tej obudowy ( za mała wnęka) :)

Obraziliście się na mnie ze nie odpisujecie? :P



Czy jak zamówię kompa przez morele.net to po wpisaniu jakiegoś kodu bedę miał wysyłkę za darmo?



I jeszcze jedno. Czy warto zamienić ten zasilacz: SilentiumPC Deus 600W PSU 80Plus Bronzena be quiet 630W?

Edytowane przez Bartas89
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...