Skocz do zawartości

Czy 460W uciągnie 7950 z moim setupem?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez chudy131080,

Recommended Posts

Masz dosyć energochłonny procesor. Myślę że z tą grafiką zasilacz zostanie obciążony w okolicach 100%. Ja bym jednak nie ryzykował jego uszkodzenia.

 

Uszkodzenie zasilacza?... Chodzi ci jedynie o przegrzanie, prawda?...

 

Spokojnie da rade. Ja mam ten sam zasilacz tylko wersje 500w i bardziej PRĄDOŻERNY ZESTAW  NIŻ TY Z HD7950 :)

 

Spokojnie da rade. Ja mam ten sam zasilacz tylko wersje 500w i bardziej PRĄDOŻERNY ZESTAW  NIŻ TY Z HD7950  :)

Dokładnie, powiedz jaki masz zestaw, bo to jest dosyć ważne, żebym się nei nadział ;p

Link to post
Share on other sites

hmm, też w sumie mam 2 dyski + ok. 4 wentylatory i front panel aerocoola. Generalnie mam setup bardzo podobny do twojego, tylko nie wiem ile twój procek ciągnie, bo mój może nawet 125W brać... Twój 100W :) Czyli dam radę :D Dzięki wielkie ;)

 

//EDIT - w sumie to już nie wiem... 

Radeon HD 7950 3GB http://www.hwcompare.com/pics/percentred.gif 200 Watts Edytowane przez olokos
Link to post
Share on other sites

nie ryzykowałbym kupna 7950 do takiego zasilacza. Jeśli jeszcze jest to jakiś niemarkowy produkt (zasilacz) ryzykujesz uszkodzeniem całej platformy. Nawet jeżeli jest markowy to po co go męczyć pracą na 100% możliwości?

 

Kolega jest na etapie wymiany platformy gdzie chce kupić Deusa 500W i gdzieś wyczytał, że jest duże prawdopodobieństwo, że nie uciągnie on grafy.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Przepraszam, że tak późno ale miałem urwanie głowy. Ostatnio gdy postanowiłem zmienić ułożenie kabli w celu zwiększenia przepływu powietrza zorientowałem się, że mój zasilacz nawet nie ma 2 wtyczek zasilania grafiki  :ups:

Link to post
Share on other sites

Przejsciówka z molex na pin powinna być dołączona z kartą. Zasilacz na styk a raczej za słaby jego skuteczność wynosi około 70% czyli faktyczna moc 322 watt zestaw powiniem działać ale może sie dławić przy mocnym obciążeniu a o oc zapomnij

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up Następna osoba która myśli że zasilacz jeśli masz sprawność na 70% to mnożysz moc*sprawność.

Tak się nie robi!!!
Nie wiesz to nie pisz na forum !
Po pierwszę 
Zasilacz ma +70% A nie "około"
A po drugie to sprawność chodzi o moc pobieraną z gniazdka !!!
Co do zasilacza to powinny być przejściówki, jeśli nie to idź do jakiegoś sklepu komputerowego i kup.
A Co do mocy to ja bym odrazu kupował bo komputer się nie powinien spalić, ale może się wyłączać bod dużym obciążeniem.
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

Sprawność to stosunek mocy zasilacza oddawanej na jego wyjściu, do mocy pobranej z sieci energetycznej. Różnica między mocą pobraną, a oddawaną jest emitowana w postaci ciepła i promieniowania elektromagnetycznego. Sprawność wyraża się typowo w procentach. Im wyższa sprawność tym mniejsze straty energii w zasilaczu mózgowcu !!!

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Czyli nadal źle rozumiesz sprawność, polecam wujka google.
Sprawność:
Jeśli komputer potrzebuje mocy 100W a sprawność zasilacza będzie 50% to będzie pobierał 200W z gniazdka.
A o sprawności 85% to będzie pobierał ~117W itd, a nie że sprawność zasilacza o mocy 460W i sprawności 70% to moc realna wynosi 322W, To oznacza że jeśli komputer będzie potrzebował 322W to z gniazdka wzięte będzie 460W.
A jego realna moc jest na podstawie tabliczki która jest na zasilaczu.
Pozdrawiam osoby które nie mając pojęcia o czym mówią próbują pomóc
 

Edytowane przez Tridefy
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o użycie wujka google do nauki, a nie skopiowanie definicji z wikipedii i do tego źle zdefiniowaniu tego.
Tu nie chodzi kto ma rację tylko o to że bez sensu jest pisanie coś nie mając mniejszego pojęcia o tym i wprowadzanie autora w błąd.

Link to post
Share on other sites

300w mocy potrzebujesz Panie... Pytanie jakie charakterystyki pradowo-napieciowe sie zrobia na knowkach zasilacza. Mozesz miec minimalnie niedowoltowane bebechy i gorsza wydajnosc. Zobacz sobie na hakies testy tego zasilacza gdzie opisane sa najlepsze parametry w ktorych moze on bezawaryjnie pracowac. Jak podlaczysz i wiatrak nie oszaleje to chyba bedzie dobrze.

Link to post
Share on other sites

300w mocy potrzebujesz Panie... Pytanie jakie charakterystyki pradowo-napieciowe sie zrobia na knowkach zasilacza. Mozesz miec minimalnie niedowoltowane bebechy i gorsza wydajnosc. Zobacz sobie na hakies testy tego zasilacza gdzie opisane sa najlepsze parametry w ktorych moze on bezawaryjnie pracowac. Jak podlaczysz i wiatrak nie oszaleje to chyba bedzie dobrze.

 

 

 

hmm, też w sumie mam 2 dyski + ok. 4 wentylatory i front panel aerocoola. Generalnie mam setup bardzo podobny do twojego, tylko nie wiem ile twój procek ciągnie, bo mój może nawet 125W brać... Twój 100W :) Czyli dam radę :D Dzięki wielkie ;)

 

//EDIT - w sumie to już nie wiem... 

Radeon HD 7950 3GB http://www.hwcompare.com/pics/percentred.gif 200 Watts

 

 

Ze stronki to skopiowałem... 200W potrzebuje.

Link to post
Share on other sites

A po drugie to sprawność chodzi o moc pobieraną z gniazdka !!!

Skopiowałem tekst z wiki żeby cie poprawić powyższa definicja sprawności jest nędzna .Czyli założeniowo jeżeli posiadasz zasilacz 600w o sprawnosci 80% i pc potrzebuje 600w czyli plus 20% straty czyli 120w w ciepło i zasilacz łącznie może pociągnąć 720w z gniazdka?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...