Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na "rany" co Wy za pierdoły wypisujecie. Autor zapytał o coś zupełnie innego.

 

Jeśli masz dopłacić do FX tylko 220zł to bierz bo warto. Jak Ci nie będzie odpowiadać wydajność to wtedy zastanowisz się nad sprzedażą. Napweno sprzedając tego FXa + płyta dostaniesz więcej kasy niż przy sprzedaży Phenoma + płyta. Zresztą sensowna przesiadka na intela to wydatek minimum 1000zł.

 

Pozdro 600

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Zresztą sensowna przesiadka na intela to wydatek minimum 1000zł.

 

Jasne :D. Jak pisałem wyżej, dobrą sztukę Core i5-750 można dorwać za te 400 zł. Do tego jeszcze jakaś tania płyta i mamy dużo wydajniejszy zestaw od AMD. Oczywiście mowa o zastosowaniach typowo domowych. Najlepiej niech bierze tego FX-8320 i sprzedaje dziada z zyskiem :D.

Link to post
Share on other sites

Jasne :D. Jak pisałem wyżej, dobrą sztukę Core i5-750 można dorwać za te 400 zł. Do tego jeszcze jakaś tania płyta i mamy dużo wydajniejszy zestaw od AMD. Oczywiście mowa o zastosowaniach typowo domowych. Najlepiej niech bierze tego FX-8320 i sprzedaje dziada z zyskiem :D.

ja myślałem o przesiadce na Ivy, lub Sandy Bridge, ewentualnie poczekać na Haswella, ale i5 750 też dobra opcja tylko, że do niego dobra płyta też będzie kosztować ze 400zł :P mowa o wypasach :P

 

http://allegro.pl/asus-p7p55d-e-pro-1156-ddr3-usb3-sata3-sklep-fv-i3167776346.html

 

oczywiście można taniej ale do dobrego OC lepiej coś z wyższej półki :P

Link to post
Share on other sites

ja myślałem o przesiadce na Ivy, lub Sandy Bridge, ewentualnie poczekać na Haswella, ale i5 750 też dobra opcja tylko, że do niego dobra płyta też będzie kosztować ze 400zł :P mowa o wypasach :P

 

Wypasy są drogie na każdą podstawkę, można dostać używkę ze średniej półki w rozsądnej cenie. Nie ma sensu do starszej platformy pakować najwyższych modeli, byle tylko wytrzymała po OC :D.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem warto dopłacić 220zł i mieć przyzwoity zestaw na GA-990FXA-UD3 i FX-8320. Pomijając kwestie grania (gdzie FX i tak spisuje się całkiem nieźle - poza Arma 2 czy Shogunem 2), to w końcu ma 8 wątków - polepszenie komfortu pracy przy komputerze będzie znaczne*

 

*w robocie mam desktopa na Core i5 3470 czyli 4 rdzenie, oczywiście źle nie jest. Ale na domowym FX-8120 jest znacznie lepiej. Pierdoły typu Visual Studio, MSSQL, kilka RDP + codzienny skan antywirusowy w tle koło 11.00 potrafi i5 zdławić. Na domowym nie ma takiej opcji.

Link to post
Share on other sites

Na tej plycie to fx 6300 powinien lekko leciec na 4,5 ghz ja mam tak na codzien w moim sprzecie i gra sie dobrze nie ma problemow zebym mogl zle slowo powiedziec na ten procek. Oczywiscie wydajnosc wzgledem i5 jest zupelnie inna w grach i minimalny fps czasem spadnie ponizej 30 kl/s ale mi to nie przeszkadza bo rzadko to sie dzieje a dla mnie to nie jest powod zeby zmienic procek na intela jak mu sie kilka razy noga potknie w grze single...:) Gdziesz czytalem opinie ze FX-y zyskuja na szybkim ramie podobnie jak APU ile jest w tym prawdy nie powiem gdyz mam przecietny ram OCZ 1600mhz cl8 :) Poki co nie wiesz co ci zaproponuja jak bedziesz mial konkretna propozycje wtedy zrobi sie o wiele ciekawiej :D

Link to post
Share on other sites

Na "rany" co Wy za pierdoły wypisujecie. Autor zapytał o coś zupełnie innego.

 

Jeśli masz dopłacić do FX tylko 220zł to bierz bo warto. Jak Ci nie będzie odpowiadać wydajność to wtedy zastanowisz się nad sprzedażą. Napweno sprzedając tego FXa + płyta dostaniesz więcej kasy niż przy sprzedaży Phenoma + płyta. Zresztą sensowna przesiadka na intela to wydatek minimum 1000zł.

 

Pozdro 600

 

Potwierdzam Bakak ma rację. Autor musi określić jak będzie stosował procesor. Niech poczyta testy i jak tdp mu nie przeszkadza to nie ma co się zastanawiać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...