Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam panowie,

 Mam takie pytanie, 3 dni temu uwalił mi sie procesor, dokładnie PII 955 i polecial na gwarancję. Prawdopodobnie zostanie on wymieniony na nowy, ale jest też możliwość dopłacenia do innego i mysłałem nad dopłatą do FX 8320, 220zł, i teraz pytanie czy warto.?? mam chłodzenie ultra 120 i płyte głowną Gigabyte ga990fxa-ud3

Link to post
Share on other sites

A to w konsolach bedzie arch modułowa, z kąt takie głupoty wam się rodzą w głowach.

 

Ktoś proroczy i teraz wszyscy powtarzają "Kup FX'a bo gry będą lepiej śmigać na AMD po wejściu nowych konsol na rynek" :P

 

Witam panowie,

 Mam takie pytanie, 3 dni temu uwalił mi sie procesor, dokładnie PII 955 i polecial na gwarancję. Prawdopodobnie zostanie on wymieniony na nowy, ale jest też możliwość dopłacenia do innego i mysłałem nad dopłatą do FX 8320, 220zł, i teraz pytanie czy warto.?? mam chłodzenie ultra 120 i płyte głowną Gigabyte ga990fxa-ud3

 

A masz jeszcze jakieś inne opcje czy nie bardzo? 

 

Zawsze skrajną opcją mogło by być wzięcie Phenoma, sprzedanie go z mobo. Dołożenie tych 200 zł i wymiana platformy. Jakąś w miarę dobrą płytkę i I3 może I5 (jakby się ustrzeliło) by się skleciło :)

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że I5 byłby wydajniejszy, tylko pytanie ile bym dostał za taka płyte i Phenoma +- 550 zl ? Musiałbym dołożyć drugie tyle do jakiegos i5 K i fajnej plyty do OC . A tutaj za 220 zł mógłbym mieć FX + jakieś dobre OC, bo plyta nie jest najgorsza.

Link to post
Share on other sites

Jak 220 zł tylko musisz dopłacić to pewnie, że bierz, nowy Phenom jest warty nie więcej niż 330 zł + 220 = 550 zł, czyli tyle ile powinnien od początku kosztować FX 8320 (a jest nadal 100 zł droższy).

Edit:

A i najlepsze jest to, że w testach tego nie widać, ale ludzie się przesiadają z kręconych/wysoko taktowanych Phenomów i widzą róźnicę w działaniu Piledriver'a w stosunku do Deneb'a/Thuban'a, jak czytałem opinie, że teraz jest wszytko płynne, albo dostali kopa w grach w postaci 20-30 fps więcej to się sam dziwiłem, bo przecież maksymalnie to 10-15% powinni uzyskać (mówię o grach). Nie wiem może nie kręcili NB w Phenomach, które podobno dużo daję, ale to jest naprawdę dziwne.

Edytowane przez muf18
Link to post
Share on other sites

 

 

550zł to kosztuje jego 6-modułowy brat 6300. Bierz 8320!

 

Chyba chodziło Ci o 3/6 (moduły/wątki) :P

 

Po za tym Jaguary są modułowe tyle, że w APU mają mieć maks 4 wątki, a w konsolach będzie ich 8 plus współdzielona pamięć DDR5.  

Link to post
Share on other sites

A i najlepsze jest to, że w testach tego nie widać, ale ludzie się przesiadają z kręconych/wysoko taktowanych Phenomów i widzą róźnicę w działaniu Piledriver'a w stosunku do Deneb'a/Thuban'a, jak czytałem opinie, że teraz jest wszytko płynne, albo dostali kopa w grach w postaci 20-30 fps więcej to się sam dziwiłem, bo przecież maksymalnie to 10-15% powinni uzyskać (mówię o grach). Nie wiem może nie kręcili NB w Phenomach, które podobno dużo daję, ale to jest naprawdę dziwne.

 

Jak ktoś zmienia procesor razem z kartą graficzną, to może tyle będzie miał ;). Zamiana na FX-8320 oczywiście da pewnego kopa, ale nie wiem, czy wartego wydania tych 220 złotych. Niemniej jednak, jeśli autor podjął taką decyzję, to niech bierze. Gorzej przecież nie będzie :D.

 

Po za tym Jaguary są modułowe tyle, że w APU mają mieć maks 4 wątki, a w konsolach będzie ich 8 plus współdzielona pamięć DDR5.

 

Są, ale w zupełnie inny sposób! Tam masz tylko L2 współdzielone dla 4 rdzeni, a każdy z nich posiada własny Front-End oraz FPU. Nawet nie ma czego porównywać... Jak dla mnie, to w tej cenie najlepiej byłoby kupić Core i5-750. Płyty główne pod tę podstawkę można dostać za grosze, a nie jest ona bardziej "martwa" od LGA 1155, czy też AM3+.

 

Klik!

 

Zrobić OC na te 4,2 GHz i żaden Piledriver, a nawet Steamroller nie ma do niego startu :D.

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Witam panowie,

 Mam takie pytanie, 3 dni temu uwalił mi sie procesor, dokładnie PII 955 i polecial na gwarancję. Prawdopodobnie zostanie on wymieniony na nowy, ale jest też możliwość dopłacenia do innego i mysłałem nad dopłatą do FX 8320, 220zł, i teraz pytanie czy warto.?? mam chłodzenie ultra 120 i płyte głowną Gigabyte ga990fxa-ud3

 

 

Moim zdaniem jest to opłacalne. Ponieważ nie wydaje mi się by ten procesor, był we wszystkich zastosowaniach gorszy od phenoma.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...