Skocz do zawartości

Silentium PC Gladius x80 - Worklog by R-Koniu


Recommended Posts

zawsze można np. kupić coś takiego http://allegro.pl/pianka-mata-guma-wygluszajaca-podlogi-drzwi-dachu-i3226127931.html

(to jest tylko przykład pierwszy lepszy z brzegu )

odpowiednio przyciąć, naciąć i podkleić od nie widocznej strony 

Kurde, kolego!!! Masz plusa za to. Sam rozmyślałem długo jak w swojej obudowie "załatać dziury" i przed chwilą natrafiłem na Twój bardzo doby pomysł. Myślałem jeszcze nad tzw. przepustami grzebieniowymi, ale nie nadają się one tam gdzie przepusty mają zaokrąglone krawędzie - nieestetycznie by to wyglądało myślę.

Link to post
Share on other sites

Kubaaa... właśnie mi dałeś do myślenia - na brzegi rantówkę lub uszczelka typ U z odpowiednim nacięciem przyklejona + ta mata dobrze w nią przyklejona z nacięciami i wychodzą za******e przepusty :D

Link to post
Share on other sites

Sprawa z tymi przepustami nie jest stracona, jest pewna firma ( nie podam nazwy żeby nie robić reklamy)  zajmująca się produkcją  wyrobów gumianych. Ja już do nich napisałem czy są w stanie coś takiego zrobić. Może jak więcej osób o to zapyta to zaczną coś działać w temacie.

Link to post
Share on other sites

Nie ma za co panowie :D

Co do temperatur to raczej zmian nie powinno być (chyba że obkleicie cały tył tacki od płyty głównej) ale przy obklejeni tylko w pobliżu miejsc na kable co nawet nie wypław na przepływ powietrza nic się nie powinno dziać. 

Link to post
Share on other sites

zawsze można np. kupić coś takiego http://allegro.pl/pianka-mata-guma-wygluszajaca-podlogi-drzwi-dachu-i3226127931.html

(to jest tylko przykład pierwszy lepszy z brzegu )

odpowiednio przyciąć, naciąć i podkleić od nie widocznej strony 

właśnie tak myślałem by zrobić coś z gumy. Plusik poleciał :D

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Sprawa z tymi przepustami nie jest stracona, jest pewna firma ( nie podam nazwy żeby nie robić reklamy)  zajmująca się produkcją  wyrobów gumianych. Ja już do nich napisałem czy są w stanie coś takiego zrobić. Może jak więcej osób o to zapyta to zaczną coś działać w temacie.

 

Potrzebny jest inżynier (niestety ja nie jestem w stanie :( ), który da radę odpowiedzieć na takie pytania:

Dzień dobry,

W odpowiedzi na złożone zapytanie informuję, że aktualnie nie posiadamy w ofercie detalu według  przesłanego zdjęcia.

Jednocześnie informuję, że możemy uruchomić produkcję detalu, w celu przygotowania pełnej oferty proszę o dostarczenie:

- rysunku detalu lub wzoru.

- proszę określić materiał z jakiego ma być wykonany przepust

- proszę określić zapotrzebowanie.

Po otrzymaniu w/w informacji przygotujemy ofertę.

( Odpowiedź na zapytanie wysłane do firmy której nazwy nie wymieniłem)

 

I może uda się produkować takie przepusty lokalnie.

Info na PW lub może jakiś temat nowy założyć, żeby było wiadomo jakie są postępy w tej sprawie

Link to post
Share on other sites

Zróbmy konfę na czacie dotyczącą tego.Ciekawe jaki byłby koszt ;)

 

PS: za jakieś 3 godziny powinienem dostać paczkę z Ferą i przedłużką :D

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

Dokładnie ;)



Dziś mija miesiąc od czasu złożenia zamówienia. Obiecywano mi , że zmieszczą się przeciągu tygodnia...

Wysłali paczkę (y). A raczej im się tak zdawało bo idzie kurierem już tydzień...Coś chyba szybko Workloga nie wznowię

Link to post
Share on other sites

Dobrze wiedzieć gdzie nie robić zakupów :)

Ja kupiłem sobie parę metrów oplotów, termokurczek i śrub w modding.bit-tech.pl i wysłali w piątek zaraz jak wpłaciłem na konto kasę a we wtorek już rano miałem ;)

Link to post
Share on other sites

Najgorsze jest to , że obiecują szybką wysyłkę a Ty czekasz i nic nie wiesz bo czasami nie raczą odpisać. Już 2 tyg temu przepraszali za opóźnienie i obiecali wysłać w tamtym czasie :/ . Zależało mi na czasie a okazuje się , że w tym samym oploty zdążył bym wykonać samodzielnie

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

@koniu mi sleveking nie wysłał w paczce kabla oraz pinów do wentylatora(kupowałem piny, kabel i wtyczki PCI-E).Po napisaniu do niego w niekompletnego zamówienia kontakt ucichł. 

Link to post
Share on other sites

Darmacz podobno nie lepszy a gościu ze Sleeva zapewniał mnie na GG, że zamówienie dojdzie max w tydzień . Człowiek uczy się na błędach, więcej tam nic nie zamówię :D

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...