Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ArioX,

Recommended Posts

no kart graficznych jeszcze akurat nie zamówiłem bo nie mają ich na stanie do poniedziałku, tak jak i wentylatora na cpu i obudowy. ale w poniedziałek zamówię. chyba że mnie do czegos innego przekonasz ;-)

a RAM jak nutę wejdzie to oddam lub wymienię. z reszta jak wyżej pisałem mode jeszcze inny wiatrak kupić na cpu  :-)

 

sorry zza błędy. piszę z komórki

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

SLI z tego co wszędzie się słyszy są najwydajniejszą opcją do tej "rozsądnej" kwoty. Mogę się tylko opierać na tym co mówią eksperci tego forum oraz użytkownicy takich zestawów. Chyba jeszcze nikt nie narzekał, więc wydaje mi się, że śmiało można brać, chociaż trzeba się liczyć z pewnymi malutkimi wadami, które wydajność i tak przyćmiewa. Chociaż ja i tak jestem fanem jednej, a mocnej karty :-)

http://forum.benchmark.pl/topic/81219-zanim-zapytasz-o-gtx660-w-sli-przeczytaj-najcz%C4%99%C5%9Bciej-zadawane-pytania/

Tutaj jest temat o właśnie konfiguracji z dwiema 660 :-)
Pozdrawiam.

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

Z tym RAM'em mi troche zbiłeś klina maczeta555, macie jakies inne sugestie co do chłodzenia CPU? (pytam na wszelki wypadek)

Może jakieś chłodzenie cieczą? (typu Corsair H100i) wygląda to estetycznie i jest wydajne... tylko że GŁOŚNE... możecie mi coś tu polecić? jakąś wydajną i cichą za razem jednostkę

 

 

Cooler Master Eisberg 120L Prestige da radę? - a może coś tańszego

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

i twoim zdaniem ten Macho HR-02 spokojnie da rade podkreconemu 3820 i mozna go na S-2011 dać? I co wazniejsze, duzo gorszy od Noctua? Nie bedzie kolidowal z RAM'em jak potencjalnie moze Noctua?



Swoja droga - moge miec w tej samej cenie:

 

MSI GeForce GTX 680 2GB

 

lub

 

2x 

ASUS GeForce GTX 660 Direct CU II, 2048 MB DDR5

 

 

Nadal lepiej SLI robic z 660?

Link to post
Share on other sites

Ja jestem zwolennikiem jednej karty. Brałbym 680, jeśli masz taką okazję. Teoretyczne w 2x660 jest wydajność większa od 680. Zdecyduj sam.

Macho HR-02 ? Da radę. Poczekaj, aż się właściciele wypowiedzą, ale z tego co słyszałem, to chłodzenie full wypas. http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-black-white-517030/

Edytowane przez sqrtxi
Link to post
Share on other sites

http://www.noctua.at/main.php?show=compatibility_ram_gen&products_id=34&lng=en#DDR3_Corsair

 

No juz wiem na 100% ze RAM nie pasuje - ale jako ze to SWIETNE kosci RAM a ja dalem za nie bardzo malo to je zostawiam - szukam innego chlodzenia :)

 

swoja droga nadal mysle nad tym 680 vs 660SLI

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

pewnie tak - i tu pojawia sie szansa 680 SLI no nie? bo o tym chciales napisać.

 

 

P.S. Swoja droga myslalem ze jakos "prostrze" bedzie wybieranie komponentow do PC :)

a tutaj mam wszystko bez wentylatora CPU i grafiki... a kupic musze to do poniedzialku wlacznie

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Ta tabelka to troszkę jednak stara jest - 7970 na Catalystach 12.4 czyli dane sprzed roku.

Pozdrawiam

Dlatego powiedziałem o ~40% różnicy, nie o ~60% jak wynika z tabelki, więc co było w tym nielogicznego / źle zinterpretowanego? Never Settle dały tym kartom może 7-9%, w skrajnych przypadkach 15% ale takiej różnicy nagle w magiczny sposób nie dogoniły i nie dogonią.

 

680'tka to gdzieś poziom HD7970GE. Jeżeli planujesz rozbudowę weź 680... (albo nawet 670 jak jest dużo tańsza). Jeżeli nie planujesz, to 660SLI. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bedzie wiec 680.

teraz jeszcze chłodzenie inne do CPU i po zabawie :)



taki 

Cooler Master Eisberg 120L Prestige

 da rade? ponoc cichy jest



CM Storm Stryker Gaming Big Tower

czy to bedzie lepsze niz BitFenix Shinobi?

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Chłodzenie:
Naucz się że te kompektowe zestawy cieczą są złamanego grosza nie warte. Jak chcesz zobaczyć co to jest chłodzenie wodne, to wejdź w profil mój albo np. biafry.

 

Obudowa:
Kwestia personalna w tym przypadku. Mnie się bardziej podoba Shinobi. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ufam ci na ślepo jak już pisałem więc zostaje przy tamtym. a co do noctua to ram mi zablokuje muszę coś innego

 

PS. czytalem o "prawdziwym" chlodzeniu wodnym - nie stac mnie :) i nie mam nerwow do tego

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

już kupiłem :) więc albo coś innego niż Noctua wezmę, albo... no mógłbym oddać te RAMy i kupić inne ale wtedy wszystko się ZNACZĄCO wydłuży... cóż - nie wiedziałem, że tak może być - moja gafa... po prostu nie wiedzialem ze Noctua moze blokowac sloty RAMu

 

Coś innego niż Noctua tu wejdzie? - tylko tego jeszcze nie kupiłem

 

P.S. Widzisz w jednym ze sklepów organizowali wyprzedaż sprzętu pokazowego/wystawowego - tutaj wygląda to tak:

produkt powystawowy trafia do producenta - oni go sprawdzają i gwarancję od nowa dają - kupuje produkt "nowy, ale używany" - i ceny są niekiedy śmieszne(!) np za 3820 dalem ok. 700zl. z RAMem bylo podobnie Wiec teraz musze alternatywe znalezc chlodzenia CPU ktora mi pozwoli wlozyc te kosci

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Dlatego powiedziałem o ~40% różnicy, nie o ~60% jak wynika z tabelki, więc co było w tym nielogicznego / źle zinterpretowanego? Never Settle dały tym kartom może 7-9%, w skrajnych przypadkach 15% ale takiej różnicy nagle w magiczny sposób nie dogoniły i nie dogonią.

Hej ho hej ho!!

Nigdzie nie napisałem, że coś jest nielogiczne. W ogóle nie chodziło mi o to, że tabela jest zła. Zdecydowanie nie podważyłem też wyższości SLI 660 nad 7970/680. Chodziło mi tylko o to, że wydajność 7970 aktualnie jest wyższa od tej zaprezentowanej w tabelce i to o wiele, więc niech autor się nie sugeruje dokładnymi wynikami. :-) Bo 7970 w BF3 "nie osiąga" 47 klatek, a o wiele wiele więcej. :-) Bardziej miałem na myśli porównanie aktualnych wyników 7970 z tymi z tabelki, niż 7970 do 660 SLI.

Więc luźna łydka, gratuluję MOD'a i pozdrawiam.

Karol

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

ASUS Rampage IV Formula

Intel® Core i7-3820 Processor

 

Thermalright Archon SB-E X2

 

MSI GeForce GTX 680 2GB

 

Corsair Dominator DDR3 16GB

 

830 Samsung 120GB

 

Seagate Barracuda® 2TB

Corsair AX 850W PSU

BitFenix Shinobi XL Big-Tower

 

 

MICROSOFT Sidewinder X4

 

Logitech G700

 

Roccat Alumic Double-Sided Gaming Mousepad

 

ASUS - Vulcan ANC

 

 

Acer 27" LED S275HLbmii

 

 

 

 

Jest to zestawienie końcowe - kupione. Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam :)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie lepszy, ale jak kolega wyżej pisał ja już go mam z poprzedniego kompa.
W pierwszej kolejności właśnie on zostanie wymieniony, następna na liście jest droga karta graficzna.
(wymienił bym już teraz ale już i tak ponad budżet wyszedłem i tylko czekam jak żona stan konta zobaczy :-O).

Mam tylko jedno pytanie jeszcze, to chłodzenie (swoją droga znalazłem tylko 1 szt. w Norwegii!) Poradzi sobie? (Będę chciał kręcić procesor także)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...