Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ArioX,

Recommended Posts

Witam, szybko i na temat - komputer do gier - budżetowy high-end  :)

 

- Gigabyte GA-Z77X-UD5H, Socket-1155

- Intel® Core i5-3570K Processor

- Cooler Master Seidon 240M CPU

- Gigabyte Radeon HD 7970 3GB

- Kingston DDR3 HyperX 1600 MHz 16GB Black
- Samsung SSD 830 Series 120GB 
- miałem go jeszcze z poprzedniego komputera - kiedyś będzie tu 250GB)

- Seagate Barracuda® 2TB

- CM Storm Scout II Gaming Midi

- Silver Power SP-S650 650W

- Acer 27" LED S275HLbmii

 

Komputer już taki mam (części są już praktycznie w drodze do mnie) - chciałem wasze opinie na jego temat. 

 

Chciałem także zapytać czy waszym zdaniem zasilacz da sobie z tym rade?

 

Pozdrawiam i dzieki z gory

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Hmm... jak  dla mnie piszesz troszkę zbyt późno (powinieneś zrobić to przed zakupem). Jest to przykład zestawu tzw. przepłaconego, czyli kupa kasy wywalona na coś co de facto można mieć taniej i wydajniej. 

 

Kupiłeś płytę na "umierającą" podstawkę LGA1155 (lada dzień premiera następcy), w cenie w której dostałbyś platformę wyższej klasy - LGA2011 (i z bardzo ogromną możliwością rozbudowy).

 

Kupiłeś drogie i głośne chłodzenie, które wydajność ma "klasycznych" radiatorów za cenę ~150zł, a robi przy tym dużo więcej hałasu - tyle co ładnie się prezentuje.

 

Kupiłeś 16GB drogiej pamięci, która absolutnie nic w grach nie da. Zestaw 2x4GB Cruciala za niecałe 200zł dałby dokładnie ten sam efekt (bowiem do gier 8GB to i tak za dużo, 16 to głupota).

 

Zasilacz Seasonica solidny, ale to już dość stary model (obecnie nieprodukowany) i nie wiem skądś to wygrzebał, niemodularny i dość głośny - do takiego zestawu to grzech, ale da sobie radę.

 

Obudowa - kwestia gustu ale to też nie jest cudo w tej klasie cenowej, a nieperforowane śledzie to już głupota konstrukcyjna.

 

Karta graficzna jak to karta graficzna. Za jej cenę masz 2 szt. GTX 660, które z HD 7970 robią to (spójrz na FPS)

http://s13.postimg.org/twmbffufb/bf3.png

 

Jedyne co tutaj można nazwać w 100% dobrze dobrane, to monitor. Chociaż entuzjaści tematu zaraz znajdą coś lepszego :) 



Reasumując: Fajny zestaw ale za te pieniądze można mieć nawet 40% wydajniej. 

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Hehe, bardzo dobry wybór z płytą główną. Jak się będzie tobie komputer zawieszał (wpisz w gugla "ud5h freeze"), to żądaj zwrotu pieniędzy za płytę (póki możesz, bo w serwisie powiedzą, że u nich działa dobrze) i bierz np. MSI GD55. Sam do dziś się użeram z tym gównem zwanym UD5H. A co do karty, to nie ma sensu się powtarzać, patrz post wyżej.

Link to post
Share on other sites

Wlasnie odwolalem zamowienie :) - bylo to ze sprzetu powystawowego - z tad komicznie niska cena tych elementow.

Chyba wiec warto poczekac te 2 miechy na haswella i gtx700? Oby ylo warto bo kompa potrzebuje na juz. A moze polecicie mi tania plyte glowna 2011 w ktora wloze 3820 i go podkrece? Chcialbym cos MSI lub ASUSa. I jakies inne chlodzenie cpu?

Link to post
Share on other sites

A proszę uprzejmie, MSI X79A-GD45(8D), ewentualnie GD45PLUS która różni się... wyglądem i sterownikiem karty dźwiękowej :) 

 

Chłodzenie CPU: rozsądne - Macho HR-02, wypaśne - Silver Arrow SB-E, Noctua NH-D14

 

Tylko pamiętaj że OC 3820 to już nie zmiana 2 wartości jak w 3770K, trochę więcej jest zabawy - chociaż ogólnie procek kręci się lepiej. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To musze od nowa zlozyc caly komputer... Troche szkoda, ale dobrze ze udalo mi sie odwolac wysylke tego na czas.

Co to sa 'perforowane sledzie'? I jaka obudowe lepiej wybrac?

No i zasilacz niemodularny (cokolwiek to znaczy) moge prosic o przyklad lepszego?

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

To musze od nowa zlozyc caly komputer... Troche szkoda, ale dobrze ze udalo mi sie odwolac wysylke tego na czas.

Co to sa 'perforowane sledzie'? I jaka obudowe lepiej wybrac?

No i zasilacz niemodularny (cokolwiek to znaczy) moge prosic o przyklad lepszego?

Śledzie perforowane to zaślepki "slotów" z tyłu podziurkowane celem lepszej wentylacji. Zasilacz modularny - z odpinanymi kablami. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wlasnie odwolalem zamowienie :) - bylo to ze sprzetu powystawowego - z tad komicznie niska cena tych elementow.

Chyba wiec warto poczekac te 2 miechy na haswella i gtx700? Oby ylo warto bo kompa potrzebuje na juz. A moze polecicie mi tania plyte glowna 2011 w ktora wloze 3820 i go podkrece? Chcialbym cos MSI lub ASUSa. I jakies inne chlodzenie cpu?

 

A to nie tak, że Haswelle wychodzą coś koło wakacji, a karty pod koniec roku z nowymi (tfu!) konsolami?

Link to post
Share on other sites

Dziekuje, ogladam juz wszystko.

Mam jeszcze takie pytania:

- czy plyta glowna - MSI X79A-GD45 (8D) nadaje się do "krecenia" CPU i czy BIOS jest tam rownie intuicyjny co np w ASUS'ach serii ROG - kolega ma cos takiego i powiem szczerze ze wszystko tam jest intuicyjne

- czy jesli wloze dzisiaj 8GB RAM (2x4GB) to bede mogl dajmy na to za rok (jesli zajdzie potrzeba) wlozyc dodatkowe 2x4GB innej firmy o innym taktowaniu?

- w zasilacze wlasnie patrze - tak jak i obuudowy

Link to post
Share on other sites

1) Spokojnie się nadaje, BIOS w MSI jest raczej przyjazny. To nie rozgardiasz panujący na Asrocku. Chociaż trzeba pamiętać że 3820 kręci się od strony technicznej trudniej niż 3770K i bardzo ważne są tutaj odpowiednie pamięci.

 

2) I tak i nie... lepiej unikać takiego mieszania. Zwłaszcza że ta podstawka wspiera Quad Channel. Pamięci szybsze, zostaną też wówczas spowolnione do poziomu tych "słabszych''. Najlepiej mieć 4 takie same kostki.

 

3) Zasilacz Corsair HX650 --jak chcesz coś na serio solidnego. Rozsądne minimum to XFX Core 650.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co powiecie na to:  (BRAK OBUDOWY - nie wiem jaką kupić) - poniżej 2 opcje.

 

Nie wiem:

1. Jaką obudowę

2. Czy obie płyty zawierają w zestawie mostek do SLI?

3. Którą opcję kart graficznych w trybie SLI: - ASUS o 100zl drozszy (nie mieszkam w PL)

- ASUS GeForce GTX 660 Direct CU II, 2048 MB DDR5

- Gigabyte GeForce GTX 660 OC 2GB GDDR5 (1033Mhz)

 

 

ASUS Rampage IV Formula

Intel® Core i7-3820 Processor

PNL-TEC NOCTUA NH-D14 SE2011

ASUS GeForce GTX 660 Direct CU II, 2048 MB DDR5

ASUS GeForce GTX 660 Direct CU II, 2048 MB DDR5

Corsair Dominator DDR3 16GB

Seagate Barracuda® 2TB

Corsair AX 850W PSU

Acer 27" LED S275HLbmii      

 

vs

 

MSI X79A-GD45 (8D), Socket-2011

Intel® Core i7-3820 Processor

PNL-TEC NOCTUA NH-D14 SE2011

Gigabyte GeForce GTX 660 OC 2GB GDDR5 (1033Mhz)

Gigabyte GeForce GTX 660 OC 2GB GDDR5 (1033Mhz)

Kingston DDR3 HyperX BLU Seagate Barracuda® 2TB

Corsair AX 850W PSU

Acer 27" LED S275HLbmii      

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

--kilka dobrych obudów w różnych przedziałach cenowych---

NZXT Switch 810

NZXT Phantom  630 

FractalDesign ARC Midi R2

FractalDesign Define R4

Corsair Carbide 500R

Corsair Obsidian 650D

Corsair Obsidian 800D

SilentiumPC Gladius X80

CoolerMaster HAF X

BitFenix Shinobi

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

BitFenix Shinobi XL Big-Tower - schwarz Window

 

ide w ten model - moze byc?

 

(slepo Ci ufam kolego :))

 

P.S.

Klawiatura: 

MICROSOFT Sidewinder X4 Gaming Keyboard English

 

Mysza:

LOGITECH G700

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Shinobi jak najbardziej jest w porządku... 

 

Klawiatura: Sidewinder X4 jest świetny do gier, ale ma dość długą spację i pisanie jest średnio-wygodne. 

 

Mysz: Nie bierz bezprzewodowej mychy do FPS'ów, bo potrafi primo złapać "laga" segundo rozładować się w najmniej spodziewanym momencie. Jeśli nie masz dużej dłoni z G300 będziesz zadowolony, jeśli masz większą dłoń to z Logitecha weź G400. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

G700 mam juz chyba z 2 lata - gram nią na kablu - nie wyobrazam sobie czegos lepszego - rownoczesnie uzywalem RAT 5 i powiem ze G700 bije je na glowe - idealnie rozmieszczone guziki (ja mam prawie 2m wzrostu wiec mam lapy wielkie)



KUPUJĘ:

 

 

 

 

ASUS Rampage IV Formula

Intel® Core i7-3820 Processor

PNL-TEC NOCTUA NH-D14 SE2011

ASUS GeForce GTX 660 Direct CU II, 2048 MB DDR5

ASUS GeForce GTX 660 Direct CU II, 2048 MB DDR5

Corsair Dominator DDR3 16GB

Seagate Barracuda® 2TB

Corsair AX 850W PSU

 

BitFenix Shinobi XL Big-Tower - schwarz Window

 

Acer 27" LED S275HLbmii

Link to post
Share on other sites

Ten kabel jest gruby i niewygodny ale co kto lubi :) Przyciski identycznie masz w G300... RAT5 to badziewie, więc tutaj porównanie raczej słabe masz. Jeśli chodzi o myszki "do grania" to u mnie prowadzi IntelliMouse 3.0 ex equo z DeathAdder 1-gen (obecnie niestety już nie do kupienia). 

Link to post
Share on other sites

to juz wiesz u mnie chyba kwestia przyzwyczajenia - kupilem ja za okolo 150zl kiedy w PL kosztyowala 330zl :)



KOMPUTER KUPIONY:

 

ASUS Rampage IV Formula

Intel® Core i7-3820 Processor

PNL-TEC NOCTUA NH-D14 SE2011

ASUS GeForce GTX 660 Direct CU II, 2048 MB DDR5

ASUS GeForce GTX 660 Direct CU II, 2048 MB DDR5

Corsair Dominator DDR3 16GB

Seagate Barracuda® 2TB

Corsair AX 850W PSU

BitFenix Shinobi XL Big-Tower - schwarz Window

 

SSD mam jeszcze po starym kompie (120GB 830 Samsung)



Acer 27" LED S275HLbmii

 

 

P.S.

 

gtxxor - WIELKIE DZIĘKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...