Skocz do zawartości

Problem z kartą graficzną GTX 680 MSI TWIN FROZR


Recommended Posts

Witam.
Mam taki problem z moim komputerem zakupiłem niedawno GTX'a 680 podłączyłem dobrze do PCIE x16 i do wtyczek 2x6 pin i podłączyłem bezpośrednio hdmi do karty graficznej i gdy włączam komputer , monitor nie wykrywa mi sygnału ( nic na monitorze się nie pojawia). Co robić  ??

Za wszelką pomoc serdecznie DZIĘKUJE. :( 



Zasiłka to TACENS 750w 85+ i 8GB RAM 



Jeszcze chciałem dodać , że wcześniej takich problemów nie było ;/ 



Z innymi kartami 

Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

Po pierwsze to podaj model płyty głównej.. powodów może być kilka

 

1. Stare płyty główne z wejściem pci-e 1.0/1.1 mają problem z nowymi kartami na pci-e 3.0

2. Niektóre nowe płyty (głównie od msi) mają problem z niektórymi nowszymi kartami np 7870xt (powodem tego jest zastosowanie uefi gop w tych kartach zamiast tradycyjnego biosa)

3. Uwalone wejście hdmi (sprawdź na dvi lub analog, a jak nie masz kabla to włącz głośniki i słuchaj czy wogóle komputer bootuje do windowsa)

4. Uwalona karta

 

pozdrawiam

Edytowane przez vtruck754
Link to post
Share on other sites

1. Przecież to jest Z68A-GD80, jeżeli w rewizji G3 i z prockiem Ivy to ma PCI-E 3.0, w każdym innym przypadku - 2.1

 

2. Wówczas odpala PC na integrze, robi update biosu i po sprawie

 

3. Mało prawdopodobne, za to sprawdziłbym kabel :)

 

4.  Gwarancja :) 

Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

Zapewne do tego, że niektóre felerne karciochy nie chcą śmigać w pci-e 3.0 przy włożonym procku ivy bridge, pomaga ustawienie gen2 albo włożenie sandy, dobrze kombinuję gtxxor ?

@edit

niewazne, skoro kolega ma i7-2600 to ta mozliwosc odpada

Edytowane przez vtruck754
Link to post
Share on other sites

Brzmi nierealnie ale dokładnie raz miałem taką sytuację - tyle że mając procek Sandy musiałem przestawić w biosie Gen3 na 'disabled' i wówczas GD55 w magiczny sposób ruszyła z HD7970. Drążę jeszcze temat karty... mam też nadzieję że kabel jest sprawny, no i że nie wepchnął go w DP zamiast HDMi :) 

Link to post
Share on other sites

 Przeglądam teraz instrukcję i znalazłem coś takiego : 

QuickInstallation 

 

Follow the steps below to enable HDMI output function:

1. Find the DVI-to-HDMI adapter,if provided. 

The adapter may not come with package, consult your dealer to purchase the adapter, if needed.

2. Attach the DVI-to-HDMI adapter to the DVI connector.

3. Ensure that the adapter is firmly installed.

Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

Tak sprawdź kabel DVI, jeśli to nie pomoże to będzie się myśleć dalej. 

 

Swoją drogą to przy wszystkich kartach gtx670 na stronei msi jest dostępna aktualizacja biosa z następującą notką 

 

Note This bios is used to solve motherboard compatible issue. If your card is Hybrid bios and face this issue, please use above tool to update your bios under DOS.

 

Edytowane przez vtruck754
Link to post
Share on other sites

Teraz tak... skoro masz Z68A-GD80 i 2600 możesz odpalić kompa ze zintegrowanej. Więc odpal go ze zintegrowanej z kartą GTX 680 podłączoną, wejdź w BIOS i zmień opcję Primary graphics na PCI - potem wyłącz sprzęt i spróbuj odpalić już z GTX'a.

 

Przy okazji sprawdzisz tak czy kabel jest na 100% sprawny.

 

Jeżeli nie pomoże jeszcze raz odpal ze zintegrowanej i zobacz czy GPU-Z wykrywa GTX 680 że taka karta jest podłączona - jeśli nie wykrywa to są 2 opcje - karta trup / problem z zasilaczem.

Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

To znaczy, ze karta jest widziana przez plyte glowna i probuje wysylac obraz do monitora. Skoro to juz drugi gtx680 ktory ci nie smiga na tej plycie to ja widze dwa rozwiazania. Albo tak jak sugerowal gtxxor, jest to zasilacz albo co najbardziej prawdopodbne ta plyta nie lubi się z tym modelem karty. Jesli by tak bylo to te problemy z plytami glownymi msi to zaczyna sie robic jakas plaga. A ludzie odradzają Asrocki...

 

osobiscie napisalbym do wsparcia technicznego msi, przygotują ci nowy bios do płyty jak podasz im dokładny model karty (oczywiscie jesli to kwestia kompatybilnosci).

Edytowane przez vtruck754
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...