Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

zastanawiam się jaki smartfon wybrać do ok. 1700 zł. W oko wpadły mi dwa modele:

1. będący na rynku od roku Samsung Galaxy S 3

2. dostępny w sklepach od 30 kwietnia br. Sony Xperia SP

Nie wiem który wybrać. Mam jeden wielki mętlik w głowie. Od telefonu oczekuje:

- 1 dnia normalnego użytkowania na baterii (czyt. 2 h muzyki, 1 h internetu i ok. 0,5 h rozmów przy ciągłym podłączeniu do sieci),

- szybkiej i wygodnej przeglądarki wyświetlającej strony jak na komputerze i obsługująca flash'a (odtwarzanie filmów HD z youtuba w stronie bez przechodzenia do dedykowanej aplikacji),

- dobrej jakości muzyki,

- dobrego aparatu potrafiącego robić ładne zdjęcia i kręcić dobrej jakości filmy (tu skłaniam się ku xperii),

- ogólnej szybkości działania, żeby pograć sobie w jakąś gierkę.

To chyba wszystkie wymagania odnośnie telefonu. Proszę o pomoc i z góry dzięki ;)

Link to post
Share on other sites

Galaxy S III spełni wszystkie Twoje wymagania prócz Flash'a. Adobe Flash Player nie jest dostępny na Androidzie od wersji 4.1 wzwyż. Oczywiście jest możliwość pobrania .apk z neta i zainstalowanie. Sam posiadam SGS'a III i jestem mega zadowolony. Super ekran, wydajność no i kamera, która na pewno Cię zadowoli.

Link to post
Share on other sites

S III 

One X(+)

4x HD

 

każdy z telefonów to topowy model z zeszłego roku. 

 

SIII - wstrętny amoled, przekłamuje kolory i do czytania czegokolwiek na białym ( tfu on wyświetla jakąś zieleń ) się nie nadaje (np książki , strony w internecie) świetne cpu i gpu ( nie nagrzewa się jak tegra 3 ) najgorsza obudowa z trzech wymienionych. 

 

One X - b.dobra obudowa, świetny ekran, lekkie grzanie się, tegra 3 ( często gry pisane pod tegrę nie potrafią z niej korzystać ) 

 

4x HD - najlepszy ekran ( najbardziej naturalny ) i chyba najjaśniejszy ( na pewno jaśniejszy jak w SIII jak i SIV) , tegra 3 więc to samo co w One X, i b.dobra obudowa. Najtańszy. 

 

 

ps. SIII i 4x HD posiadam od jakiegoś czasu, ONE X(używałem jakieś 5 dni) i ONE X+ używałem(trochę ponad tydzień)

Link to post
Share on other sites

 

 

x HD - najlepszy ekran ( najbardziej naturalny ) i chyba najjaśniejszy ( na pewno jaśniejszy jak w SIII jak i SIV) , tegra 3 więc to samo co w One X, i b.dobra obudowa. Najtańszy. 
 

 

Zapomniałeś wspomnieć o najgorszym aparacie ze wszystkich wymienionych modeli.

Link to post
Share on other sites

po wgraniu JB aparat się poprawia. Od zdjęć są aparaty, poza tym co mi po dobrym aparacie w SIII jak ekran jest kiepski? A chyba z niego korzysta się częściej. 

 

Jeśli chodzi o równowagę to najlepiej wypada ONE X. Jest pośrodku stawki ekran/aparat

Link to post
Share on other sites

Xperia Z za 1700zl? Kolega kupił za 1250zl nowke nieuzywana 2tyg temu, na allegro :o

 

Panowie jak jeszcze raz zobaczę w jakimkolwiek temacie że hox się grzeje bardziej niż SGS3 to tych co tak twierdzą własnoręcznie udusze :D

 

One X: http://forum.benchmark.pl/index.php?/topic/75394-HTC-One-X---Android-który-przypadł-mi-do-gustu&do=findComment&comment=868052

SGS3 vs iPhone: http://forum.benchmark.pl/index.php?/topic/70732-Samsung-Galaxy-S3-vs-iPhone-5&do=findComment&comment=814454

 

@Sony

Co tu innego wymyślić? iPhone 4S?zawsze jakaś alternatywa, chociaż chyba za te 1,7tys można dostać iPhone 5 16Gb?

Edytowane przez Salem
Link to post
Share on other sites

A co powiecie o Xperii SP na podstawie recenzji które się już ukazały ? Czytałem na jakimś forum, że 2 rdzenie xperii są porównywalne, a nawet mocniejsze od czterech rdzeni sgs3. Nexus odpada ze względu na brak slota i mała ilość pamięci wewnętrznej, a xperia z za 1700 zł to ciekawa propozycja :)

Edytowane przez Paks92
Link to post
Share on other sites

Iphone nie chce. Jakoś nie mogę przekonać się do jabłuszka :> Xperią Z bawiłem się i nawet mi podeszła. Tylko jeden problem po 10 min w internecie poprzez Wifi zjadło 6 % baterii :/ Pod tym względem wydaję mi się, że xperia sp wygrywa (większa bateria od SGS3 i mniejszy ekran i do tego dochodzi jeszcze oszczędniejszy procesor). Poprawcie mnie jeśli się mylę. I prosił bym również o odpowiedź na pytanie we wcześniejszym poście: Czy dwa rdzenie xperii są porównywalne do czterech SGS3 ? Wyczytałem tak na forum.

Link to post
Share on other sites

Ja Ci mogę polecić HTC One X. Sam go używam od dwóch tyg i nie narzekam.

Na pewno odradzam Ci Xperię. Zwyczajnie są to przereklamowane smartfony. Takie same zdanie mam o Iphonach.

Jeżeli nie chcesz HTC to zostań przy Samsungu, bo to na chwilę obecną (według mnie) najlepsze dwa telefony na rynku ;)

Link to post
Share on other sites

Może ci pomogę w ost. decyzji, wiem że ja dziś podpisałem umowę o przedłużenie z Nexusem 4 (Play, All Inclusive 55zł)  :P
Może cię to zachęci, ale mnie bardziej odpowiada Nexus 4 z wielu powodów, nie trzeba nam bóg wie czego, trzeba nam "telefonu" a nie kawałka plastiku z 1000000000000gb pamięci. :))

Edytowane przez Kapucynek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...