Skocz do zawartości

Czy to najlepsza karta 7850?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez siwy3551,

Recommended Posts

Witam, mój komputer jest opisany w mojej sygnaturze ale z szacunku do Was, opiszę go jeszcze raz :)

 

Procesor:

AMD FX-8350

 

Płyta główna:

Asus Crosshair V Formula-Z

 

Pamięć:

GeIL 1600MHZ Evo Veloce CL9 (2x8192)

 

Zasilacz:

Corsair AX1200i

 

 

I chciałbym kupić kartę graficzną, mam do wykorzystania jakieś 900 zł. Chciałbym, żeby to był RADEON od ASUSA. W takich granicach cenowych to pewnie 7850, i teraz moje pytanie czy im drożej tym lepiej? Na stronie Asusa znalazłem 5 kart graficznych z tej serii : http://pl.asus.com/Graphics_Cards/AMD_Series/Radeon_HD_7850

 

Najdroższa to :

http://www.x-kom.pl/p/78442-karta-graficzna-pci-e-asus-radeon-hd7850-2048mb-256bit-directcu-ii.html

przynajmniej w tym sklepie. 

 

Co dla mnie znaczy najlepsza? To znaczy, która ma najlepsze parametry do gier, która będzie dobra do OC w przyszłości chciałbym zrobić cross'a z drugiej takiej samej.

Link to post
Share on other sites

 

 

która będzie dobra do OC

 

Z podkręcaniem nie ma reguły, przepisu. Możesz trafić na super sztukę a może być odwrotnie.

 

Karty z podanego linku (strona Asus) różnią się taktowaniem rdzenia i pamieć, wersja chłodzenia. Zapewne wiele osób na forum odradzi Ci firmę Asus ze względu na serwis czego ja nie mogę potwierdzić (nie mieszkam w Polsce i nie miałem do czynienia z serwisem Asus).

 

Za 900zl możesz kupić wydajniejszy akcelerator graficzny, czy musi być to 7850??



Np w 7870 ?



7870 vs 7850 test - LINK 



To tylko jedna z możliwości 



 

 

Co dla mnie znaczy najlepsza?

 

To nie zawsze jest tak, najdroższe nie znaczy zawsze najlepsze.

 

Jak widać wyżej karta o podobnej cenie jest wydajniejsza 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tzn lubię tą firmę, stąd też taka płyta główna mimo, że wtedy też pewnie każdy by mi odradził i polecił pewnie gigabyt'a czy msi. Nie mniej jednak nie upieram się, że musi to być Asus ale potrzebuję argumentów, które przekonają mnie do innej firmy. Serwis mnie przekonuję, Asus ma taki zły?

 

Co do 7870 no to jasne, że wole jeśli jest tylko lepsza niż najlepsza 7850, a w tej cenie to pewnie :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Asus ma taki zły?

 

Musisz poczekać na wypowiedz kogoś kto miał z serwisem Asus do czynienia.

 

 

 

 

ale potrzebuję argumentów,

 

 

Lepszy model karty za ta sama kwotę powinien być wystarczający 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Alternatywa moze byc tez GTX660. Jest to poziom wydajnosciowy HD7870 jednak charakteryzuje sie nieco nizszym potencjalem OC w stosunku do konkurenta ;) Jesli masz budzet 900zl to moim zdaniem lepiej kupic cos z tych dwoch, ktore podalem . Sa najzwyczajniej w swiecie szybsze ;)

Edytowane przez R-Koniu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Poczekam oczywiście, z tym serwisem chciałbym się dowiedzieć więcej.

 

Jeśli nie Asus to pewnie Gigabyte :) http://www.x-kom.pl/p/78220-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-radeon-hd7870-2048mb-256bit-oc.html

Droższa od tego MSI, którego mi pokazałeś ale to chyba jeszcze mnie będzie stać :)

 

A jak sprawa z crossfire? Jest jakaś reguła, że serie 7xxx dają radę w multiGPU czy to też jakaś loteria jak z OC?

Link to post
Share on other sites

No tak x-kom.pl odpada, GPU tam nie kupie :)

 

No tak, 7850 w CF fajnie wyszło w tych testach. Jednak to już wydatek w okolicach 1,5 tys. 

 

Raczej jeśli już to 7870 kupię, a w może za 3-4 miesiące dołożę taką samą grafikę :)

 

Dobrze, jest coraz później.

Nikt jeszcze się nie wypowiedział na temat serwisu Asusa.

MSI vs Gigabyte ... jeśli nie Asus to między tymi dwoma kartami bd się zastanawiał.

 

EDIT:

Przy moim zasilaczy uciągnę 3 takie radki 7870 bez kręcenia?

Edytowane przez siwy3551
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, skalowanie będzie przynosiło bardzo niski wzrost wydajności ;)

 

A czy MSI czy Gigabyte: Jeśli podkręcasz to MSI z racji tego , że nie ma zablokowanych napięć. Dobrym wyborem byłaby też wersja od Sapphire ;)

Edytowane przez R-Koniu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gorzej:

Gdy podkręcasz kartę , podnosisz ssuwakiem taktowanie rdzenia. Gdy podnosisz taktowanie , zapotrzebowanie karty na prąd wzrasta. Gdy ustawisz za wysokie takty dla danego napięcia,do karty nie będzie dostarczana wymagana ilość prądu więc karta zacznie pokazywać przekłamania. Wtedy potrzeba zwiększyć napięcie by karta otrzymywała więcej prądu. Gigabyte ma zablokowane napięcie więc gdy pojawią się krzaczki( przekłamania) będzie to równoznaczne z granicą naszego OC. Na karcie bez zablokowanego napięcia możemy je zwiększyć i podkręcać dalej ;)

 

Mam nadzieję , że dobrze to wytłumaczyłem.

 

Gigabyte z rewizji pierwszej(rev 1.0) nie ma zablokowanych napięć ;)

Edytowane przez R-Koniu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No tak, źle się wyraziłem karty bez zablokowane mnożnika się lepiej kręci :)

 

Ale jeśli jest taki zablokowany mnożnik to nie można ustawić napięć w BIOSie czy w EFI? 

 

Rozumiem, że Sapphire i MSI ma odblokowane mnożniki w każdej karcie czy też jakieś wybrane modele?

Link to post
Share on other sites

zablokowane napięcia* ;)

 

Nie wiem czy czasem manewrując biosem karty by odblokować napiecia nie stracisz gwarancji.

 

MSI i Sapphire mają odblokowane mnożniki.

 

Taka zagwozdka - karty Sapphire z końcówką -40g w kodzie producenta są odziane w kości pamięci Hynixa bądź Samsunga (bardziej podatne na OC) niż karty z końcówką -20g( kości elpidy , słabiej się podkręcające)

Edytowane przez R-Koniu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

MSI i Sapphire mają odblokowane napięcia* ;)

 

Ostatnio czytałem o podkręcaniu procesorów i stąd pewnie ten mnożnik ;d

 

Już właśnie studiuje informacje na temat sapphira, kolega ma właśnie od nich 6990 i jest mega zadowolony.

 

Prześpię się z tym... jak tak dalej pójdzie to ostatecznie kupie 7970 od sapphire ;d

Link to post
Share on other sites

@

Właśnie ja też nie mam złego zdania na temat Asusa, nie mniej jednak zablokowane napięcia o którym wspomniał Koniu bardzo mnie zaciekawiło i skoro chciałbym kręcić grafikę ( bo są możliwości: dobra płyta, mocny zasilacz) to lepiej już kupić bez tego zablokowanego napięcia.

 

@

Szczerze, to też właśnie się na tym Flexem zastanawiałem. Na forum w tym dziale jest sporo pozytywnych wypowiedzi na temat tej karty. I jest to chyba nawet najdroższy model od sapphira z tej serii 7870 ale może być 50 zł +/- :)

Tutaj są wszystkie sapphiry z tej serii i mówimy tutaj o tej czwartej grafice http://www.sapphiretech.com/presentation/product/product_comparison.aspx

Link to post
Share on other sites

Co do serwisu asusa to ja miałem z nim do czynienia. Nie polecam, miałem w płycie dziwny objaw  że po tygodniu nieużytkowania znów działała na kilka dni, oni twierdzili cały czas że jest sprawna i wgrywali od nowa bios, na innej płycie wszystko było sprawdzane i chodziło ok. oni cały czas twierdzili zaparcie że płyta jest ok i w końcu poszła na śmietnik.

Kartę jaką ci polecam to: http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7870-xt-with-boost-11199-20-20g-547334/

Jest to wykastrowany 7950 i po oc nawet go przegania :)

Edytowane przez kargulec12
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://www.arest.pl/produkt/Karty-graficzne/5,4,,,0,0,0,,/35335/PCIex-CLUB-3D-HD-7870-XT-2048-MB-DDR5-256-bit-DVI-HDMI-D-PORT-CGAX-7876XT/

Szukaj tej poniżej 900 pln kumpel kupił tu (*w sklepie z linku) za 885 pln. pare dniu temu, ogólnie wydajność i cisza polecam!! ;)

p.s. Rdzeń na starcie 975mhz ;) w CCC OC dostępne do ponad 1400... ;)

http://allegro.pl/club3d-hd7870-xt-tahiti-le-2gb-ddr5-moc-gtx-660-ti-i3177411159.html

Jak chcesz 100% radości z ceny i jakości to bierz ją karta jest "grubiutka"! cena Cena Kup Teraz

849,99 zł

wysyłka free :D

Edytowane przez sowix71
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...